KKB Nedir İtiraz Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

Bu yazımızda sizlere KKB nedir? bulunduğunu ve kredi kullanırken KKB puanından dolayı problem yaşayan ve geçmişlerinde herhangi bir kredi yönünden hata yapmadıkları halde skorlarının 800 puanın altında çıkmalarından dolayı kredi çekemeyenlerin iyi mi itiraz müracaat yapabileceklerine açıklık getireceğiz. İlk olarak açılımın Findeks kredi notu olarak da malum KKB nedir, ne iş yaptığını kontakt telefon numarası ve adresleri ile anlaşılır bir halde ele alalım. Sonrasında itiraz başvurularını videolu ifade ile değerlendirelim.

Findeks Kredi Kaytı Bürosu (KKB) Nedir?

Dostlar KKB aslına bakarsak Kredi Kayıt Bürosu kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu birim vatanımızda yer edinen başta bankacılık, emlak ve oto kiralama olmak suretiyle kredi, senet yada elden ödemeli ürün satan bir fazlaca mağazanın da iş ortakçısı dır. Peki bu yazıhane niçin bu denli ticari etkinlik gösteren şirketlerin olmazsa olmaz bir iş ortakçısı gelin inceleyelim. Ticari alanda zamanında fazlaca büyük bir açığı gören KKB yapmış olduğu teknolojik ve yazılımsal yatırımların meyvelerini çoktan almaya başladı bile. Orta yaş ve üstündeki bireylerin rahatlık ile anımsayacağı benzer biçimde geçmiş dönemlerde bankalar nerede ise her maaşlıya kredi yada kredi kartı verir beyaz eşya mağazası yada herhangi bir mobilya vb sektörde yer edinen firmalar ise gene bir fazlaca kişiye elden yada senet ile ürün vermekteydi. Banka ve mağazalar vermiş oldukların para yada ürünün geri dönüşüm riskinin hesabını yapamıyor tamamen inisiyatifleri doğrultusunda bu tür alış verişleri gerçekleştiriyorlardı. Fakat artık KKB denilen şirket ve onun çıkarmış olduğu adının da Findeks isminde program yardımıyla ülkemizdeki tüm ticari yada bireysel olarak bankalardan kredi, kredi kartı yada çek yada senet benzer biçimde işlemlerde gecikme yada ödememe benzer biçimde davranışlarını tutmakta ve bunu puanla maktadır. 5 Bölümden oluşan ve 0 ile 1900 sayıları arasından yer edinen bölümde 0 dan 700 rakamına kadar olana kesinlik ile kredi verilmez iken 701 ve 1099 arasına bazı bankacılık işlemleri olanakları sağlanır iken 1100 ve 1499 arasındakiler alış veriş mağazaların kapıları dahil açılmaktadır. 1500 ve 1900 arasındakiler için ise herhangi bir şey dememize gerek esasen yoktur. KKB nedir konusunu özetlemek gerekirse toplar isek Türkiye de tüm bireylerin parasal risk raporunu tutan ve çek raporu, güvence mektubu, kredi risk raporu sunan kurumdur diyebiliriz!

Peki yukarıda anlattığımız mevzuya istinaden oldu ki hiçbir kredi, çek, senet yada kredi kartı benzer biçimde alış verişlerinizde ödemelerinizi geçiştirmezdiniz yada bu tür alış verişlere asla girmediniz fakat yinede kredi notu değeriniz 800 puan altında kısaca riskli gurupta ne yapmalısınız? Uygulamasın rahat fakat teorikte pekte bilinmeyen yolu sizler ile paylaşacağız.

Kredi Notu İtiraz Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Bigün kredi yada kredi kartı benzer biçimde bir gereksinim duyuyorsunuz bankaya bunun için müracaat yaptığınızda negatif cevap alıyorsunuz ne yaparsınız? Bir fazlaca şahıs öncelik ile kredi bana çıkmıyor der ve bunun nedenini almış olduğu aylığa bağlamaktadır. Çevremizde ben şahsen olarak bir fazlaca bu mevzuya tanık oldum. Averaj 1800 TL maaşa haiz 2 kişiden birine banka maaşına nazaran gereksinim kredisi imkanı sunar iken gene aynı maaşı alana kredi vermemekte ve çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bunun en büyük sebebi ya gene yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde meydana getirilen parasal yönde hatalar yada azca da olsa KKB sistemi tarafınca oluşan sorunlardır. Kendi geçmişinize güveniyorsanız ve KKB değerinizin yanlış ile düşük skorlarda çıktığına inanıyorsanız buna itiraz edebilirsiniz. Hemde itirazınız gün içinde yapılır ve muhtemelen cevaplanır! Şimdi gelelim KKB itiraz başvurusunun iyi mi yapılacağına.. İlk olarak bu işlemi yapmak için kredi notu sorgulama işlemini ister cep telefonundan ister ise bankaların Findesk programları üstünden yapmanız gerekmektedir. Sorgulama sonrası belirlediğiniz elektronik posta adresine referans numarası ile gelen değerinizi => https://www.kkb.com.tr/teyit-itiraz

Mevzu ile ilgili video (Lütfen 3:54 sn sonrasını izleyiniz )

Kredi Kayıt Bürosu Telefon ve Adres İletişim Detayları

Kredi Kayıt Bürosunun kontakt adres ve telefon numaraları aşağıdaki gibidir.

  • Adres: Barbaros mahallesi Ardıç sok. Varyap Meridian F Blok Ataşehir / İSTANBUL

Cep telefonları ile harita ile ulaşım sağlamak isteyenler yukarıdaki google maps uygulamasını kullanabilirler.

  • 7/24 Telefon numarası: 444-4-552 % E-mail:  iletisim@Findeks.com

 

About admin

Check Also

Kaç Kredi Notu Puanına Ne Kadar Kredi Çıkar?

İhtiyaç dahil olmak suretiyle tüm kredilerin çıkmasında belirleyici en mühim unsur asla şüphesiz ki kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>