Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin

Özellik ile yaz aylarının bence en düşük ana para ile en yüksek gelir elde edilecek işlerden bir tanesi kesinlik ile koltuk yıkamadır. Ev dahil olmak suretiyle vasıta ve toplu olarak servis (otobüs) koltuklarını yıkayarak fazlaca tatlı paralar kazana bilirsiniz. Bunu nereden biliyorum diyorsanız, bu işten para kazanmış biri olarak bu içinde ne olduğu kaleme alıyorum. Eğer sizlerde doğu makine ile koltuk soruşturma işi oluşturmak isterim diyorsanız kesinlikle bu yazımı sonuna kadar dikkatli bir halde okuyun. Güvenilir olun ki bu ek iş olarak gördüğünüz koltuk yıkama işi sizin ana işiniz olacak.

Koltuk Yıkama İş Fikri Bence Mükemmel! İşte 5 Niçin..

Ben onu bunu bilmiyorum bir iş yapacaksam kesinlik ile sermayesi azca olacak. Doğal olarak iş sermayesinin azca olması ile de kalmıyor. Onun için yapacağım iş için 5 mühim sebebi ararım. Bunlar sırayla şunlardır.

 1. Sermayesi azca olacak
 2. Getirisi yüksek olacak
 3. Vergi derdi olmayacak
 4. Dükkan kirası olmayacak
 5. Kendime nazaran emsalsiz bir halde planlama yapacağım

Bunlar kuracağım iş için aradığım 5 mühim özellik bunlara birazcık daha ekleme yapabiliriz fakat işin tadını kaçırmaya bence gerek yok. 🙂 Tüm bu saydığım özelliklerin güvenilir olun hepsi koltuk yıkama işinde bir araya gelmiştir. Eğer ki fazlaca para harcayıp bir temizlik şirketi oluşturmayı tercih etmiyor sanız, gelin bu işin size maliyetini ve kazanç planını vereyim. Ayrıca temizlik şirketi oluşturmayı düşünenlerde  DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR ?  bir bakasın derim. 😉

Koltuk Yıkama Kazancı Ne Kadar? Para Var mı?

İlk olarak koltuk yıkama kazanç planında bahsedeceğim. Hemen sonra ise bu işi oluşturmak isteyenlerin ceplerinden ne kadar para çıkacak bunu ele alacağım. Hatta bunlar ile bitmeyip sizlere alan kişi bulmanın en süratli ve kolay yolunu anlatacağım. Eğer dediklerimi yapmış olursanız buradan söz veriyorum fazlaca alan kişi bulacak ve güzel para kazanacaksınız. Koltuk yıkama kazancı şehirlere değişim gösterse’de tane başına fazlaca fark etmemektedir. Şimdi bunun averajından sizlere bahsedeceğim. Doğal olarak bu averaj mayıs ayından eylül ayına kadar. Kısaca 5 aylık bir işleyiş planlaması olacak.

 1. Averaj olarak bir koltuk ekibi piyasada minimum 100 TL en fazla ise 150 TL içinde yıkanmaktadır. Ben en alt kıymet olan 100 TL ele alıyorum.
 2. Her gün kesinlik ile minimum 1 en fazla ise eğer ek iş yapmıyorsanız 5 işe gidebilirsiniz. Bunun da en alt düzey olarak 2 işi ele alacağım
 3. 100 TL den her gün 2 işe gitseniz günde 200 TL yapar. Buda ayda 200 * 30 = 6.000 TL anlama gelir.

Peki bu 6.000 TL net kazanç mıdır. ? Kesinlik ile hayır.! belli giderleriniz de olacaktır. Bu giderleri gene madde 3 deki gelire nazaran hesaplar isek..

 • İşe gitmek için averaj olarak en fazla bir depo mazot / benzin yakarsınız. Buda 50 LT destek benzin fiyatını’da 6.90 dan ele alırsan. 50 * 6.90 = 345 TL yapar.
 • Elektrik ve su maliyetini mecburen gittiğiniz ev karşılamak zorunda. Onun haricinde gideriniz sizin tek bir deterjan. Aylık olarak 30 iş için harcayacağınız deterjan en fazla 200 TL olacaktır. Şu an size önereceğim ve rahatlık ile 30 koltuk yıkayacak olan ürün ERA 111 Matik koltuk yıkama deterjanı 179 TL olmaktadır. Fakat güncel fiyatını isterseniz buradan bakabilirsiniz.
 • Toplam gider ne yapmış oldu. 345 yakıt + 200 TL deterjan toplam 545 TL

Peki elinize geçen aylık net kazanç ne yapar bu durumda 6.000 TL – 545 = 5.455 TL, hakikaten güzel para 🙂

Ek İş Koltuk Yıkma Kurmanın Maliyeti Ne Kadar?

Koltuk yıkama işi yapmak isterim diyenlere tavsiyem

Ek iş yada ana işiniz olarak koltuk yıkama işini kurma maliyetini şimdi ele alalım. Bu maliyete arabayı dahil etmiyorum. Tercihen doblo seçimi bir aracınız var ise kesinlik ile bir ideal araca sahipsiniz. Şimdi vasıta hariç koltuk yıkama kurmanın maliyetini sizlere veriyorum.

 • En kral koltuk yıkama makinesi 5.000 TL alırsınız. Sizlere benim koltuk yıkama makinesi olarak kesinlik ile tavsiyem ” Anafor 12/16 Yerinde Halı Ve Koltuk Yıkama ” makinesi’dır. Bunun en büyük sebebi ise bu makinenin emiş gücünün devasa yükseklikte olması. Tüm koltuk yıkama makineleri su fışkırtır fakat bu makine kadar iyi emiş yapmaz. Çift emiş motoru yardımıyla yıkadığınız koltuktaki ıslaklık en alt düzey de olacağı için aslan kusma yapmayacaktır.
 • Öteki destek aletler 500 TL. Bunlar ise devir ayarlı polisaj makinesi ve deterjanlı suyu koltuklara tanzim edeceğiniz el su pompası.

Toplam size bu işin maliyet 200 TL deterjan dahil 5.700 TL olacaktır. Kısaca 1 ayda koymuş olduğunuz sermayeyi geri çıkaracaksınız. Bu rakamlarda hakikaten yeni kurulan bir iş için harikadır.

Koltuk Yıkma İşinin Parasız Satın alan Bulma Yolu

Koltuk yıkama işinde alan kişi bulmak fazlaca kolay. İlk olarak mevzu komşu tavsiyesi sizlere baya kafi olacaktır. Fakat benim size tavsiyem kesinlik ile bu süre zarfında ilk olarak bir koltuk yıkama adına feysbuk sayfası kurmanızdır. Ben öyleki yaptım ve fazlaca geri dönüşler ile işler aldım. Hatta sayfamı buradan inceleye bilirsiniz. Koltuk yıkama için feysbuk sayfası kurarken kesinlikle adını bulunduğunuz il yada ilçeyi geçirin. Böylece aram motorları sizleri anahtar kelimeniz’de ilk sıraya taşıyacak hali ile daha fazlaca etkileşim alacaksınız.

Koltuk yıkama için sizlere tüm tecrübelerimi paylaştım. Buna karşın sorularınız olur ise lütfen bana yorumlardan sormaya çekinmeyin.

About admin

Check Also

Kaldıraçlı işlem nasıl yapılmaktadır? Önemli 3 başlık

Forexe yatırım yapmak isteyen kişileri en oldukca cazip eden özellik olan kaldıraç, yatırımınıza 1:10, 1:100, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>