Konut Kredisi Yapılandıran Refinansman Bankaları (GÜNCEL)

Mevcud bir borcun daha uygun şartlarda değişik bir bankadan alınan kredi ile kapatılmasına refinansman adı verilmektedir. Bankalar tarafınca gerekseme kredileri, konut kredileri vb. krediler yapılandırıılmaktadır. Vakıfbank, Ziraat Bankası şeklinde bankalar tarafınca konut kredileri yapılandırılmaktadır.  İçeriğimizden refinansman bankalar hakkında informasyon edinebilirsiniz.

Refinansman Borç Aktarma Kampanyaları

Daha ilkin kullanılan bir kredinin hemen sonra daha uygun şartlarda yapılandırılmasına yada başka bir bankaya geçirme edilmesine refinansman denilmektedir. Günümüzde değişik nedenlerden dolayı insanoğlu kredi kullanmakta ve uzun seneler bu kredileri ödemeye çalışmaktadırlar. Kredinin vadesi ne kadar uzun olursa bankalara ödenen faiz miktarları da bir o denli yüksek oranda olmaktadır. İnsanların paraya acil olarak gerekseme duydukları dönemlerde bankaların vermiş oldukları kredilerin faiz oranlarına bakmaksızın kredi çekmek zorunda kalabilmektedirler. İlerleyen zamanlarda kredilerinin belirli bir miktarlarını ödedikten sonrasında faiz oranlarında ciddi bir düşüş olduğunda ister kredilerini çektikleri bankadan isterlerse başka bir bankadan daha düşük faiz ve vade olanakları ile kredi çekerek önceki kredilerini kapatmaktadırlar. Bu durumlarda faiz oranlarının ve çekmiş oldukları kredi miktarlarına bakılırsa binlerce lira kar elde edebilmektedirler.

refinansman

Çoğu zaman insanoğlu yüksek miktar ve uzun solukta ev kredisi çekmektedirler. Devletimizde değişken faiz oranlarından dolayı her yıl binlerce insan ev kredilerini refinansman yardımıyla yapılandırmaya çalışmaktadırlar. Bu vakası gerçekleştirmek isteyen müşterilerine kolaylık elde eden banklar olduğu şeklinde zorlaştıran bankaların da sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Bankalar erken kapatılan ve devredilen krediler için vade sayısına bakılırsa fazladan bir ücret talebinde bulunabilmektedir. Bu çoğu zaman %1 ile % 2 içinde görünmektedir. Bu biçim bir uygulamaya gidecek olan kredi kullanıcısı başka bir bankadan kredi çekmeden ilkin borcunun olduğu bankadan bu kesinti için informasyon alması yararına olacaktır.

Refinansman kredisi çekmek isteyenlerin kalan borcu ile yeni çekeceği borcu arasındaki kar zarar analizini iyi hesaplaması gerekmektedir. Ek olarak refinansman kredisi bundan önceki krediniz den taksit sayısı olarak daha azca olması gerektiği için ödeyeceğiniz paralar daha yüksek olacaktır. Bu sizin gelir gider hesabınızı yeniden gözden geçirmenizi gerektirmektedir. Bu biçim kredilerde ilk etap da bir kaç bin liralık kazançlarınız uzun solukta sizi sıkıntıya düşürecek durumlara dönüşebilmektedir. Refinansman kredisinin iyi ve fena yanlarının anlatıldığı  ve detaylı bilginin verildiği  bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Peşinatsız konut kredisi veren bankalardan kredi alabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Kredilerini kaparak yeni ödeme tablosuyla yeniden borçlanan müşterilerin refinansman yapmadan ilkin yeni çekmek istediği kredi ve önceki kredisinin arasındaki faiz oranlarındaki farkı iyi hesaplamasıdır. Faiz oranları arasındaki fark 30 ile 40 puan aralığında olması gerekmektedir. Kısaca evvel çekmiş olduğunuz kredinin faiz oranı % 1,60 ise bu borcu kapatıp yeniden bir kredi çekmeniz için kredi faiz oranının % 1,20 olması kredisi için uygun bir orandır. Şundan dolayı borcunuzu zamanından ilkin kapattığınız için banka sizden % 2 lik fazladan bir ücret talep edecektir. Eğer bu oran daha azca olursa yeni bir yapılandırmanın size ekonomik olarak fazla bir karı olmayacağından boşuna uğraşmış olmuş olursunuz. Yapılandırma ve borç kapatma kredisini borcunuzun olduğu bankadan çekebileceğiniz şeklinde isterseniz başka bir bankadan da çekebilirsiniz. Bu mevzuda herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Refinansman İle Taksit Sayısını Düşürün

İhtiyaçlarımızı karşılamak için çektiğimiz kredileri kazancımız ve bu kredi için ayırdığımız bütçeye uygun olarak taksitlendirme yaparız. Bunun sebebi ödeyebileceğimiz taksitlerin ileride başımızı ağrıtmaması içindir. Fakat çekmiş olduğumuz krediler de vade ne kadar oldukca olursa ödeyeceğimiz faiz miktarı da bir o denli oldukca olmaktadır. Vade sayısını ne kadar oldukca düşürürsek bizim o denli azca faiz ödememize olanak vermektedir. Daha evvel çektiğimiz bir kredinin vade sayısı yüksek ise borç kapatma kredisi ile bu borcun faiz oranını düşürebileceğimiz şeklinde taksit sayısını düşürerek de daha azca faiz ödememizi sağlamamız gerekmektedir. Faiz oranı düşük olduğundan düşüreceğimiz taksit sayısı ile bir ihtimal daha evvel ödediğimiz taksitler ile aynı parayı ödemiş olabiliriz fakat vadesi kısaldığı için gene kazançlı oluruz.

refinansman

Refinansman ile taksit sayısını azaltabilirsiniz.

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

  • Akbank,
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank,
  • Vakıfbank,
  • Ziraat Bankası,
  • Türkiye Iktisat Bankası,
  • Güvence Bankası,
  • Yapı ve Kredi Bankası

Borç kapatma kredisi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Refinansman Kredisi Ne Süre Alınmalıdır?

Çoğu zaman ev kredisi çeken insanların kredi çektikleri zamandaki oranlar ile şuan ki oranlar arasındaki farkın yapılandırma için uygun olduğu düşünülse de hükümet tarafınca meydana getirilen açıklamalara bakıldığında yakın bir zamanda yeniden bir faiz indiriminin olacağı anlaşılmaktadır. Bu biçim bir yapılanmaya gidecek olan kredi borçlularının birazcık daha beklemelerini tavsiye edebilirim.

Halkbank Refinansman Paketi hakkında informasyon alın.

Bununla beraber şu an % 0,80 ile % 0,90 bandında gezen ev kredilerinin yakın bir zamanda % 0,65 ile % 0,70 aralığında olması beklenmektedir. Geçtiğimiz yıllarda % 1 lerin üstünde olan kredileri çeken insanoğlu bankalara müracaat yaptıklarında refinansman için ret cevabı almaktadırlar. Bu vakadan dolayı binlerce yakınma alan bankalara değişik bir yaptırım kararının alınması icap ettiğini tüm taraflar kabul etmekte ve mevzu hakkında acil adımların atılmasının beklemektedirler. Konut kredisini yapılan bankaları inceleyerek bu bankalarda borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

2020 senesinde 0,98 oranı ile kredi verecek olan Ziraat Bankası ve Halkank’ ın konut kredilerine başvurabilirsiniz.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>