Konut Kredisini Yapılandıran Bankalar Listesi (GÜNCEL)

Yüksek oranda çektiğiniz ev kredinizi, daha düşük bir faizle ödemek ister miydiniz? O vakit yapılandırma yapmanız gerekiyor.

Konut kredisinde faiz oranların aşağıya çekilmesi ile beraber süregelen ev bir çok bankanın % 1 faiz oranın altında kredi vermesi ile beraber tüketiciler düşük faiz oranları ile kredi alırken, mevcut kredi borçlarını yapılandırma ve refinansman imkanlarından yararlanabilecek.

Kredi ve kredi kartı borçları için yasal düzenlemeler ile 72 ay kredi yapılandırma imkanının sunulması ile bankalara yapılandırma için müracaat meydana getiren müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bazı bankalar yapılandırma işlemlerine sıcak bakmazken, istismar edilen müşteriler yasal düzenlemelerin biran ilkin çıkmasını bekliyor. Bankalara yapılandırma için müracaat meydana getiren ve başvuruları dikkate alınmayan ve bundan dolayı mağdur olmak istemeyenler, Konut kredisi yapılandırma itiraz ve şikayet dilekçesi bağlantısından yapması ihtiyaç duyulan işlemleri öğrenebilirler.

kredi-yapılandırma2

Konut kredisi yapılandırması meydana getiren bankalar sıralaması 2019

Hangi Bankalar Yapılandırma Yapıyor?

  1. Akbank,
  2. İş Bankası
  3. TEB,
  4. Ziraat Bankası,
  5. Halkbank,
  6. Güvence Bankası,
  7. Yapı ve Kredi,
  8. Şekerbank
  9. Vakıflar Bankasıdır.
Konut kredisi yapılandıran bankalar refinansman

Konut kredisi yapılandıran bankalar

Yapılandırmadan Ilkin Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Konut kredisi yapılandırma yapılmadan ilkin bankanın uyguladığı faiz oranı ile yeni yapılandırma kredisinde uygulanacak olan güncel faiz oranının arasındaki fark önemlidir. Ek olarak kredinin toplam maliyeti de iki borç arasındaki pozitif yanları ya da dezavantajı görmek için karşılaştırma yapılması ihtiyaç duyulan unsurlardır. Kalan borç miktarı üstünden toplam vadede ödenecek kredi borcu ile yapılandırma kredisi dahilinde ödenecek toplam ödeme miktarında mühim bir fark yoksa yapılandırma dan vazgeçilmesi gereklidir.

Kalan taksit tutarı ve toplam ödeme miktarına bakılarak tekrardan yapılandırma için başvuruda bulunulacak olan bankanın aktarma kredisinde dosya harcaması, kredi tahsis tutarı benzer biçimde extra harcamaları da göz önünde bulundurmak ve  bu mevzuları esas aldıktan sonrasında güzel bir hesaplamanın arkasından yapılandırma için doğru karar vermek yaşamsal ehemmiyet taşımaktadır.

Şekerfinans refinansman hesaplama işlemini buradan yapabilirsiniz.

Yapılandırma işlemi mevcud tüm borçları tek çatı altında toplamak manasına gelmektedir. Bu sebeple işlem iyi bir araştırmadan sonrasında yapılmalıdır. Borcunuzu ödeyemeyecek durumda olmanız ya da ödemelerde zorlanmanız durumunda yapmanız ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Borcunuzu kredi aldığınız bankada yapılandırabileceğiniz benzer biçimde değişik bir bankada da yapabilirsiniz. Sadece vade ve faiz oranlarına dikkat ederek size en uygun imkanları sunan banka ile anlaşmanız yararınıza olacaktır.

Borç Yapılandırmasının Avantajları

Kredi yapılandırma işleminin pek oldukça pozitif yanları bulunmaktadır. Sadece yapılacak olan yanlış uygulamalar yardımıyla bu işlemi yapmanın dezavantajlı olabileceği de bilinmektedir. Borç yapılandırması yapmak isteyenlerin ilk öğrenecekleri detay bankaların güncel faiz oranları olacaktır. Yeni ödeme planı oluşturulduğunda eğer borçlardan daha çok bir meblağ oluşturulmuş ise bu aşamada bir sorun var anlamına gelir.

Borç Yapılandırmasının Avantajları

Borç Yapılandırmasının Avantajları

Bu sebeple hazırlanacak olan ödeme planının müşterinin yararına olması gerekmektedir. Alan kişi borcunu gene ödeyemezse sonuçta bu borç icraya kadar gidecektir. Ek olarak bankalar tarafınca alınan ücret bir tek faiz oranı değildir. Dosya harcaması vb. harcamalarla müşterilere oldukça fazla yük yüklenmektedir. Bu mevzularda bankanız ile görüşebilir ve kredinizi daha masrafsız hale getirebilirsiniz.

Konut kredisini düşük faizli yapılandıran bankalar sıralaması hakkında informasyon alabilir ve mevcud konut kredisi borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Eğer yeni faiz oranı ile eski faiz oranı içinde fark yok ve oluşturulan vadeler size uyuyor ise kabul ederek borç yapılandırması yolunu tercih  edebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem yardımıyla icralık olmaktan kurtulmuş olacaksınız. Ek olarak hemen sonra bankalara kredi talebi ile gitmeye yüzünüz olmuş olacak. Öteki bir etken ise eğer kara listede bulunuyorsanız, kara listeden çıkacaksınız. Sadece sicilinizin düzelmesi 5 yılı bulacaktır. Bu sebeple geçecek olan bu 5 yıl süresince kredi notunuzu yükseltmek için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederiz.


About admin

Check Also

TOKİ Başvurusu 2020 Şartları 3+1 Daire Ödeme Planı

Toplu Konut İdaresi  TOKİ bildiğimiz benzer biçimde ülke genelinde daha evvel bir konutu olmayan ailelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>