Konutta Pay Dönemi Başlıyor İLK GAYRİMENKUL SERTİFİKASI DÖNEMİ

TOKİ orta gelirli ailelerin konut ihtiyaçlarının karşılanması adına hizmet veren kurumlardan bir tanesidir. 3+1 ve 2+1 daireler inşa edilmektedir. Emlak konut güvencesi ile beraber de konut alımı yapabilirsiniz. İçeriğimizden tüfe hesaplamalarına, ödemelerin iyi mi yapılacağına ve konutların metrekare  ve fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkul Sertifikası Süreci Başlıyor

TOKİ öncülüğünde Türk gayrimenkul sektöründe bir ilke imza atılarak hayata geçirilen gayrimenkul sertifikası ihracında talep toplama süreci başladı. Konutta Hisse Süreci Başlıyor ve Gayrimenkul sertifikası periyodu Türkiye’ de ilk kez Toki ve  Makro ortaklaşa iş ile Park Mavera 3 konut projesinde uygulanacak ve gayrimenkul projelerine bireysel ve kurumsal yatırımcıların SPK denetiminde ortak olmalarını sağlayacak yeni bir yatırım aracı olarak hisse periyodu 29 Mart itibariyle başladı.

toki

Toki ve Makro iş birliği meydana getirecek.

Konutta hisse periyodu ile herhangi bir gayrimenkul projesine tek başına yatırım meydana getirecek ekonomik yeterliliği olmayan sadece gayrimenkul yatırım yapmak isteyen kesimlerin oldukça küçük birikimler ile bankalardan kredi çekmeden, faize bulaşmadan yatırım yapmasını olanak tanınması amaçlanmıştır. Projenin başından tabiri caizse topraktan ortak olmak isteyen Türkiye’nin ve dünyanın her tarafınca her gelir grubundan yatırımcılar dilerse projenin teslimine kadar bekleyebilir, dilerse istediği an yatırımını o anki borsa değerinden nakde dönüştürebilir. Proje ilerledikçe bölgesel yatırımlar tamamlandıkça yatırımlar değerlenir.

Sertifika İle Iyi mi Ev Alınır?

  • Proje dahilinde kaç daireye sertifika verileceği evvelinde belirlenecek.
  • Kişiler almak istedikleri daire için başvuruda bulunacak.
  • Daireye iki değişik talep gelirse müracaat zamanı ilkin olana öncelik verilecek.
  • Tapu harcı ve KDV ödenerek teslimat yapılacak.
  • Öteki daireler açık artırma usulü ile satılacak.
  • Buradan elde edilmiş meblağ sertifika sahiplerine ödenecek.

Ev Alamayan Metrekare Alacak

İsterseniz beğendiğiniz bir dairenin payını borsadan toplayıp ev sahibi olabilir, isterseniz bitmiş değerlenmiş oturmaya hazır projenin satış gelirine payınız nispetinde ortak olmuş olursunuz.

Meydana getirilen yatırımın projesine uygun olarak tamamlanma garantörü TOKİ olup, yatırımcı hakları açısından  SPK kısaca Ana para Piyasası Kurulu denetiminde olacaktır. Payların değişimi İstanbul Borsa üstünden, projeye ilişkin data akışı KAP Kamu Aydınlatma  Platformu üstünden izlenebilecek ve tam şeffaflık sağlanabilecektir. Gayrimenkul sertifikası gayrimenkul yatırım yapmak isteyen her gelir grubuna faizsiz yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı bireysel ve kurumsal tüm yatırımcılara yönelik olarak geliştirilmiş yeni bir yatırım aracıdır.

Konutta Pay Dönemi Başlıyor

Konutta Hisse Süreci Başlıyor

Gayrimenkul Sertifikası ile Mega Projelerde Hisse Satın Alarak Ev Sahibi olun

Gayrimenkul sertifikası olarak TOKİ garantörlüğünde yeni dönemde ev almak isteyip kafi birikimi olmayan vatandaşlar konut projelerinden hisse satın alabilecek hisse satın alarak ev sahibi olmak için 1 hisse almak isteyenler 42.5 TL ödeyecek. Bir ev satın alabilmek için 100 hisse alanlar 1 m2 ye denk gelecek şekilde minimum 11 bin 58 hisse sahibi olanlar yeni bir eve haiz olabilecek.

TOKİ ve Makro İnşaat ortaklığında hayata geçecek ‘Park Mavera 3’ projesinde gayrimenkul sertifika modeli ilk kez  29-31 Mart’ta uygulamaya konularak talepler bu tarihlerde toplanacak.

Mega projelerde  gayrimenkul sertifikası ile hisse sahibi olabilecek kişiler içinde gelir ayrımı yapılmadan hepimiz hisse alabilecek. Hatta gayrimenkul sertifikası ile 42 lirası olan bir üniversite talebesi de projeye ortak olabilecek.

Konut alımlarınız için bankalar tarafınca verilen TOKİ kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Gayrimenkul Sertifikası ile Mega Projelerde Pay Satın Alarak Ev Sahibi olun

Gayrimenkul Sertifikası ile Mega Projelerde Hisse Satın Alarak Ev Sahibi olun

Toki Başkanı Ergün Turan Gayrimenkul sertifikası hem finansal piyasalar açısından, hem de gayrimenkul piyasası açısından da mühim bir hadise. Bu mevzuda öncü bir rol alıyoruz. Yıl içinde buna benzer şeyler olacak mı? Doğal olarak. Yoksa bir tek ihraç yapmış olup bırakırsak, bu bir derinlik kazandırmaz. Bunun derhal peşinden ne olur diye baktığımız projelerimiz var” dedi. Gayrimenkul sertifikasının gong töreninin ise 4 ya da 5 Nisan’da yapılması planlanırken, gongu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalması planlanıyor.

TOKİ başvurusu yaparak siz de 3+1 konut projelerini inceleyebilir ve konut sahibi olabilirsiniz.

Konutta Hisse Süreci Başlıyor bu yeni dönemde Mega projeler ile Başakşehir ve çevresinde meydana getirilen bu projelere yerli ve yabancı yatırımcılar hatta Almanya’da yaşan biri de Başakşehir projesinden hisse satın alma olanağına haiz olabilecek.

TOKİ 2020 projeleri ile siz de ev sahibi olabilirsiniz.


About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>