KOSGEB Aksaray

Aksaray ilimizde bir tane Müdürlük ile KOSGEB Yeni Girişimcilik Kurs başvurularını kabul ederken aynı vakit da KOBİ’lerde destek programlarını sağlamaktadır. Ek olarak, İŞKUR, TSO benzer biçimde bir oldukca devlet kurumu da bu kursları sorunsuz bir halde Aksaray ilimizin yanı sıra ilçeleri de olan Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi de organize ederek yeni girişimcilere sağlamaktadır. Katılıma nazaran belli aylarda düzenlenen girişimcilik kurs başvuruları için müracaat formuna artık 2 şekilde erişebilir, ön kayıt işlemlerini gerçekleştire bilirisiniz.

KOSGEB Aksaray girişimcilik eğitim başlama tarihleri ne vakit ?

KOSGEB iş planının yanı sıra kuracağınız işletmenin uzun soluklu olması adına sizlere kısa sürede işletme mevzuları ile eğitimler bu kurslarda verilmektedir. Ek olarak, işi olmayan ve İŞKUR kaydınız olması durumunda ise bu kurslardan cep harçlığı dahi alabilmektesiniz. Oldukca fazla talep Aksaray ilimiz de olmadığı için eğitim tarihlerinin yer almış olduğu sayfada kurs tarihlerini göremezseniz lütfen birazcık sabırlı olun. Yada vaktiniz yoksa size en yakın illere ilişik olan girişimcilik eğitimlerine katılın. Aksaray ilimizde verilecek olan tüm girişimcilik kursların adresleri bir tek burada tam ve doğru olarak paylaşılmaktadır. https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=68

Aksaray girişimcilik eğitim müracaat iyi mi yapılır ?

Daha önceleri girişimcilik eğitimleri, kurs tarihlerinin yer almış olduğu sayfadaki eğitimi düzenleyen kuruma şahsen olarak başvurular ile sağlanmaktaydı. Fakat şimdi, artık KOSGEB veri sisteminin bir bir çok kısmının e-devlet üstüne geçmesi ile beraber başvurular İnternet üstünden e-devlet ile de kabul görmektedir. Eğer kurs tarihlerinin yer almış olduğu eğitim kurumunu düzenleyen birim ” AÇIKLAMA ” kısmında özellik ile eğitim başvuruları e-devlet üstünden yapılacak diye ibarede bulunmaz ise Aksaray kurslarına hem e-devlet hem de ilgili birime yapabilirsiniz. e-Devlet üstünden Aksaray girişimcilik eğitimi başvuruları için e-devlet şifrenizin yanı sıra daha ilkin e-devlet sistemine giriş yaparak kontakt bilgilerinizi güncellemeniz yok ise de girmeniz gerekmektedir. HİZMETLER sayfasında https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler yer edinen ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsüne girdiğiniz an karşınıza Aksaray için girişimcilik eğitim müracaat formu çıkacaktır. Formu doğur bir halde doldurarak eğitim almaya hak kazanmak için ön sınava girme şansını yakalarsınız.

  • Eğitimler sonrasında açmış olduğunuz işleme için bağışlama kredi almaya giden yolun kılavuz

Ön imtihan dememin sebebi, aşırı talep olması durumunda öncelik hakkının verileceği kursiyerlerin belirlenmesidir. Sizlere tavsiyem müracaat formunu doldurduktan sonrasında kesinlikle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları hakkında informasyon sahibi olmanızdır.KOSGEB Aksaray adresler detayları nedir ?

KOSGEB vatanımızda her il de Müdürlük, talebin fazla olması durumunda ise ilçelerinde temsilcilikleri ile hizmet veren bir devlet kurumudur. KOSGEB Aksaray ilimizde bir tane Müdürlük ile il ve ilçelerinde, köylerinde ikametgah eden yurttaşlarımız için hizmet vermektedir. Aksaray ilimizde yer edinen Müdürlük adres, telefon kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

Ufak Bölcek Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı Narin Sitesi A Blok Numara 26

  • Telefon: 0-382-212-63-39
  • Faks: 0-382-212-63-36
  • E-mail: aksaray@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer edinen adres ve telefonlara mesai saatleri içinde ulaşarak, ücretsiz bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>