KOSGEB Amasya

Gümüşhacıköy açık ceza infaz kurumu eğitim salonunu dahil, Amasya hususi il idaresi toplantı salonuna kadar bir oldukça devlet ve hususi kurumlara ilişkin salonlarda yeni girişimcilik eğitimleri düzenlenmektedir. İŞKUR ve TSO şeklinde bir oldukça kurum tarafınca Göynücek, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova ilçelerini kapsayan kurslar kendi işinin sahibi olmak isteyen Amasyalı girişimciler için belli adresler de düzenlenmektedir. Düzenlenen ve ileri ki tarihlerde düzenlenecek olan bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri güncel olarak şu şekildedir.

KOSGEB Amasya girişimcilik eğitim müracaat tarihleri

Amasya ilimizde her ne kadarda KOSGEB’e ilişkin tek bir Müdürlük olsa da bir oldukça hususi ve devlet kurumun çabaları ile devamlı olarak ilimize yeni esnaflar kazandırmak için girişimcilik kursları düzenlenmektedir. İş fikrine haiz olan kendi işletmesini devlet katkıları ile oluşturmak isteyen yeni girişimciler bu hayallerinin gerçekleştire bilmesi için ilk olarak ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almaları gerekmektedir. İster emekli olsunlar isterse Üniversite mezunu yada şehit yakını ile Gazi eğer kurulacak olan işletme İŞGEM sahalarında değilse yeni girişimci ne olursa olsun bu eğitimi almak zorundadır. Eğitimleri bir oldukça kurum Amasyalı ve ilçelerindeki genç girişimcilerimiz için parasız düzenlemektedir. Hangi kurum her nerede bu eğitimi düzenleyecek olur ise olsun ne olursa olsun bunu KOSGEB organizasyonu ile yapması gerekir.Dolayı ile Amasya ve çevresinde düzenlenecek olan tüm eğitimlerin başla tarih planlamasını KOSGEB ayarlamaktadır. Bu nedenden dolayı tüm başlamış olacak olan kursların tarihleri, adresleri ile beraber kurumun sayfası olan https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=5 buradan Amasyalılar ile paylaşılır.!

Amasya girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılır ?

Amasya’da düzenlenecek olan eğitimler hangi adreste düzenlenir ise düzenlensin müracaat olarak e-devlet uygulamasını kullana bilirsiniz. Ek olarak, azca ilkin paylaşmış olduğum Amasya eğitimlerinin yer almış olduğu adresteki kurumlara da gene arzu ederseniz şahsen müracaat da buluna bilirsiniz. Fakat ben yinede eğitimlere e-devlet üstünden müracaat yapmak isterim diyorsanız e-devlet girişini yaptıktan sonrasında https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler burada girerek müracaat formuna erişe bilirsiniz. Doldurmuş bulunduğunu müracaat formu her iki şekilde de ön müracaat olarak işlem görür. Eğer kurum tarafınca 25 yada 30 sayısının üstünde bir katılım olursa ne olursa olsun ilk 25 kişiyi seçmek için bir mülakat yapılır.KOSGEB Amasya birimleri

İş yeri açacak yeni girişimciler yada iş yeri sahibi KOBİ ‘ler KOSGEB desteklerinden yararlanmak için Amasya birimlerine şahsen olarak başvurmaları gerekmektedir. Müracaat yaptıkları programa gore evraklarını ne olursa olsun bu birime elden teslim etmeleri gerekir. Amasya’da bu niçin den dolayı etkinlik gösteren birim Gümüşlü mahallesinde yer verilmiştir. Açık adres ve telefon numarası ise şöyledir.

Amasya merkez yazışma detayları

Adres: Gümüşlü mahallesi Mustafa Kemal Atatürk caddesi Seven İş Merkezi numara 9 kat 4

  • Tel: 0-358-212-10-07
  • Faks: 0-358-212-10-54
  • E-mail: Amasya@kosgeb.gov.tr

Desteklerden yararlanmak isteyen yukarıdaki adreslere mesai saatleri içinden şahsen başvurabilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>