KOSGEB Artvin

Karadeniz illerinin çoğuna bakılırsa Artvin de daha çok yeni girişimci ile esnafın yer alması şehre 2 KOSGEB birimi kazandırmıştır. Hopa Meslek Yüksek Okulu ve Kent merkezlerinde ise ARHAVİ Cezaevi benzer biçimde değişik kurumlar da ise bu iki birimimizin yanı sıra İŞKUR’da girişimcilik kurs eğitimleri sağlamaktadır. Öteki kurumlar tarafınca da bir oldukça ilçede düzenlenen girişimcilik kurslarının başlama tarihlerini, adresleri ile sizlere sunduk.

Artvin girişimcilik kurs başvuruları ne süre yapılmaktadır ?

Artvin’de 2 KOSGEB birimin yanı sıra devlete bağlı ve hususi olarak çalışan kurumlar da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlemektedir. İlçelerinde dahil belli tarihlerde planlı bir halde bu kurumlar ile ortaklaşa düzenlenen eğitimlerin başlama tarihleri ise; https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=8 buradan bildirilmektedir. Bu eğitim almak isteyen Artvin’li girişimciler de ister başvurularını bu sayfada yer edinen eğitimi düzenleyen kurumlara şahsen giderek yapabilirler, isterlerse de e-devlet üstünden başvuruda buluna bilirler.

e-Devlet üstünden Artvin KOSGEB kurslarına iyi mi müracaat yapılır ?

Müracaat İnternet aracılığı ile e-Devlet üstünden yapılacağı için müracaat meydana getirecek olan girişimciye ilişkin bir e-Devlet şifresinin olması gerekir. İletişim detayları girilmiş ve güncellenmiş olan bir e-Devlet şifreniz ile ister https://bit.ly/2Tg7502 adresine girerek menüden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” kısmını seçerek müracaat formuna ulaşa bilirsiniz. İsterseniz de eğitimlerin tarihlerinin duyurulduğu sayfadan ” e-Devlet ile Müracaat ” butonuna basarak müracaat formuna erişe bilirsiniz. Her iki şekilde de ön kayıt için doldurmanız ihtiyaç duyulan müracaat formuna erişmiş olmuş olursunuz.Müracaat formunu dolduran Artvinli girişimciler kurum tarafınca en yakın süre da aranarak eğitime girmeye hak kazanacak olan kursiyerleri yapacakları küçük bir sınav ile belirleyeceklerdir.

KOSGEB Artvin birim adres kontakt detayları

Girişimci vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı KOSGEB Artvin ilimiz ve ilçeleri için kurmuş olduğu Müdürlüğüne ek bir de temsilcilik ile ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Artvin ilimizde etkinlik gösteren Müdürlük ve temsilciliklerin adres, kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

Artvin Müdürlük kontakt detayları

Adres: Çarşı Mahallesi Durağan(durgun) Osman Avcı Caddesi Numara: 33

Tel: 0-466-212-30-46 – Faks: 0-466-212-30-36 Mail: Artvin@kosgeb.gov.tr

Artvin TSO Temsilcilik kontakt detayları

Adres: Cumhuriyet caddesi numara: 5  – Tel: 0-466-212-10-61 – Faks: 0-466-212-52-07

Mail: Trabzon.igem@kosgeb.gov.tr

About admin

Check Also

KOSGEB Bursa

KOSGEB Bursa ilimizde 1 il müdürlüğü ve 7 tane ilçe temsilcilikleri ile hem yeni girişimcilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>