KOSGEB Batman

440 bin civarında bir nüfuza haiz olan Batman 5 ilçesi ile ülke ekonomisine katkıda bulunan illerimiz içinde yer almıştır. Kozluk, Sason ve Beşiri şeklinde büyük ilçelerinde de belli tarih dilimlerinde düzenlenen KOSGEB kurslarına bir oldukca kurum ev sahipliği yapar. Eğitimler için tüm bu ev sahipliği meydana getiren kurumların kurslarını vermiş olduğu adresler dahil olmak suretiyle, başlama zamanları dahil adresler Batmanlı KOBİ ve esnaflar için sayfamızda yer almıştır.

Batman girişimcilik kurslarının başlama tarihleri ne süre ?

Batman da yada herhangi bir ilimizde devlet destekli olarak iş yeri açmanın başlama noktası girişimcilik eğitimleri almaktan geçmektedir. Eğer iş fikriniz KOSGEB birimlerince oluşturulan desteklenen sektörler ve NACE kodları dahilinde yer alıyorsa kesinlikle azca sonrasında belirteceğimiz adımları sıhhatli bir halde yerine getirmeniz durumunda bağışlama alabilirsiniz. Bu sürecin başlaya bilmesi için ilk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan 4 günlük girişimcilik kurslarına katılmanız olacaktır. Batman ili ve çevresindeki ilçelerinde düzenlenecek olan bu kursların başlama zamanları yalnız en doğru şekilde https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=72 buradaki adres üstünden bildirilmektedir. Buradaki adrese giriş yaptığınız süre eğer herhangi bir kurum tarafınca düzenlenmesi planlanan bir eğitim görürseniz başvurunuzu o eğitimi veren kuruma şahsen yapabilirsiniz. Yada, eğitim müracaat formunu e-Devlet üstünden şu şekilde de oluştura bilmeniz mümkündür.

Batman eğitimlerine e-devlet üstünden iyi mi müracaat yapabilirsiniz ?

Daha önceleri tanınmayan olanak artık müracaat formlarının e-devlete aktarılması ile tanınmaya adım atmıştır. Tüm Batmanlı yeni girişimciler ve hatta KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen KOBİ başvurularını İnternet ortamından rahatlık ile sağlamaktadır. Bunun için bir e-devlet şifrenizin olması yeterlidir. Müracaat da bulunmak için ilgili programı seçmek adına ilk olarak esnaf yada yeni girişimci e-hizmetlerin yer almış olduğu sayfa olan https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girmesi gerekir. Buradan yeni girişimci  menüsüne girip kurs müracaat formunu doldurması kafi olacaktır. Formu doldurup göndermeniz durumunda kurs ön kaydınız oluşturulup lüzumlu data sizlere ilgili kurumlarca verilecektir.KOSGEB Batman birim adresleri

Yukarıda yer edinen KOSGEB KOBİ ve girişimciler için sunulan kurs tarihlerini aşağıdaki yer edinen Batman birim adreslerine başvurarak da öğrenebilirsiniz.

Batman Müdürlük adresi: Ziya Gökalp Mahallesi 80. Yıl Caddesi Numara 26 – BATMAN

İletişimi telefon numarası: 0-488-212-03-18 İletişim faks numarası: 0-488-212-03-20

Elektronik posta adresi: Batman@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer edinen Batman birim adreslerine ve yazışma telefon numaralarını hafta için mesai saatlerinde yazışma sağlayarak iş yeri sahipleri yada kendi işinin mimarı olmak isteyenler arayarak tüm devlet teşvikleri hakkında data alabilirler.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>