KOSGEB Bay Bayan Kuaför Güzellik Salonu Hibe Destekleri

Daha fazlaca hanım girişimcilerin talep de bulunmuş olduğu sektör olan güzellik merkezleri KOSGEB tarafınca desteklenen sektörlerin en başlangıcında gelmektedir. Adam kuaförler salonlarına ilişik NACE kodlarında yer almış olduğu sektörde yeni kuracağınız işleme için devletten destek alabilirsiniz. Lazer epilasyon ve hanım yüz güzelliği üstüne maske, manikür ve pedikür türü bakım merkezleri dahil olmak suretiyle tüm kadın kuaförleri için girişimciler bu destek sunar bu yılda verilmeye devam etmektedir.

KOSGEB Bay Kadın Kuaför Salonu Desteği NACE Kodu

KOSGEB Bay yada kadın kuaför yada güzellik salonu açacak olan yeni girişimcileri desteklemektedir. Destek vermiş bulunduğunu da sektöre yatırım meydana getirecek olan girişimcilere NACE kodları ile duyurmuştur. Tabloda sizler ile paylaşmış olduğumuz bu NACE kodları yardımıyla şartları sağlayıp müracaat yapmanız durumunda ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” bağışlama olanaklarından yararlana bilirsiniz.

 • 96.02 Kuaför ve öteki güzellik salonlarının faaliyetleri
 • 96.02.02 Erkekler için kuaför ve berber işlemelerinin faaliyetleri
 • 96.02.03 Bayanlar için kuaför işletmelerinin faaliyetleri

Desteklenmektedir.

KOSGEB Bay Kadın Kuaför Destekleri Nedir?

Bay ve Kadın kuaför ve güzellik salonlarına kurumun NACE kodları ile desteklediğini hep beraber gördük. Peki, kurum sektöre yatırım meydana getirecek olan adam yada hanım girişimcilere ne kadar bağışlama veriyor biliyor musunuz? NACE kodları ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” içinde yer almış olduğu için en fazla 60 bin TL kadar bağışlama alabilmekte siniz. Kurum ve performans süreci destekleri olarak iki şekilde verilecek olan bu bağışlama miktarlarına ati tablo ve açıklaması şu şekildedir.

Tabloda sizler için sarı renk ile belirtmiş olduğum bağışlama desteklerini alabilirsiniz. Bu destek sunar kuaför yada güzellik salonu açacak olan girişimcilere şu şekilde verilmektedir.

 1. Kurum Desteği olarak sizlere ilk etapta kurum 5.000 TL bağışlama verir. Eğer ki hanım girişimci yada 30 yaşından genç yada Gazi, engelli yada 1. aşama şehit yakını iseniz bu kez bu destek 10.000 TL olacaktır. Aynı şekilde bu kurum desteğinden işletmenizin 12 ay sonrasında da yararlana bilir toplamda 20.000 TL bağışlama alabilirsiniz.
 2. Performans desteği olarak işletmenizin 1 ile 12 ay arasından 1080 gün pirim öderseniz 20.000 TL bağışlama alırsınız. 12 ile 24 ay içinde ise 1440 gün prim ödemesi yapmış olursanız gene 40.000 TL bağışlama alırsınız.

Böylece ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” üstünden toplamda 60.000 TL bağışlama almış olmuş olursunuz.

KOSGEB Kuaför Güzellik Salonu İş Planı Projesi Örnekleri

Destek tablosundan yararlana bilmeniz için size iyi bir açacağınız işletme için iş planı projesi gerekmektedir. Kuaför yada güzellik salonu için iş planı projesi hazırlamadan ilkin fakat yapmanız ihtiyaç duyulan daha mühim şey ise ”Girişimcilik Belgesi” almanızdır. Bu belgeyi iyi mi alınacağı sizler için hazırladığım küçük bir video ile anlattım.Videoda bahsetmiş olduğum şeklinde girişimcilik belgenizi aldıktan sonrasında bu kez gene iş planı projesi hazırlamadan ilkin destek başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu işlemleri ise ilk olarak e-Devlet üstünden yapmanız gerekir. Bunda gene aynı şekilde iyi mi yapılacağı ilgili bağlantılarda resimli bir halde yer almıştır.

 1. İlk ilkin KOSGEB kaydı oluşturun.
 2. Ondan sonra işletmenize ilişik KOBİ Beyannamesi Formu doldurun.
 3. Son olarak ise gene e-Devlet üstünden buraya giriş yaparak. Girişimciliği Geliştirme Destek Programı altında yer edinen resimdeki desteğin başvurusunda bulunu.

Tüm bu adımları sağladıktan sonrasında çıktısını almış olduğunuz evraklara işletmenize ilişik resmi belgeleri de iliştirerek bağlı olduğunuz İl Müdürlüğüne başvuruda bulunu. Başvurudan sonrasında evrakların eksiksiz ve tam ise kurum size iş planı projenizin sunumu için bigün verecektir. İş o gün vardığında bu sayfada KOSGEB İş planı Örneği içinde en uygun olanı seçip lüzumlu düzenlemeleri yaparak sunum yapın. Sunum sonrasında iş planı projeniz onaylanırsa tüm bu bahsetmiş olduğumuz destek imkanlarından yararlan bilirsiniz.

Berber/Kuaför Salonları Belediye Denetim Raporu

Mahalli belediyeler işletmenizi kurduktan sonrada denetimlerini sürdür. Bu denetimler tertipli olarak yapılmaktadır. Belediye memurları her sektöre bakılırsa ayrı denetim kriterleri ararlar. Bu kriterlerin bir çoğuna haiz değilseniz işletme ruhsatınız iptal edilebilir.! Bu niçin il sizler için temin etmiş olduğumuz bu tutanakta yer edinen kriterlere uygun olarak etkinlik göstermenizi tavsiye ederim.

 1. Belediyeden alınmış olan iş yer açma ve çalıştırma ruhsatı mevcut mu.?
 2. İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı işletmede görünür bir yerde mi?
 3. İş yeri ruhsatta yer edinen faaliyete bakılırsa işletme çalışıyor mu ?
 4. işletmenin genel olarak temizliği yapılmış durumda mı?
 5. Çalışanların ustalık, kalfalık yada çıraklık sözleşmesine haiz mi?
 6. Havalandırma ve aydınlatma yeterince mevcut mu?
 7. Bekleme yer var mı?
 8. Tuvaleti mevcut mu ?
 9. Soyunma dolapları var mı ?
 10. Hafta sonu emek verme ruhsatı mevcut mu?
 11. Emek harcama malzemeleri hijyenik mi?
 12. Emek harcama masası mermer yada su geçirmez bir araç-gereç ile kaplı mı?
 13. Çöp ve atık lanı var mı?
 14. Lüzumlu olan iş elbisesini giyiyorlar mı?
 15. Fiyat etiketi gözükür bir yerde mi?
 16. Yangın tüpü dolu bir halde var mı?
 17. İlan ve reklam tabelası beyanı mevcut mu?
 18. Hijyen eğitime dair belgeleri güncel şekilde mevcut mu?

Bunlar sizi denetlemeye gelen belediye memurları tarafınca siz kuaförlere sorulup aranacak olan niteliklerdir.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>