KOSGEB Bayan Kredisi ve Ev Hanımına Özel Bankalar (GÜNCEL)

Bildiğiniz benzer biçimde Minik ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (Kosgeb), iş oluşturmak isteyen bayanlara sağlamış olduğu yüzde 70’lik finansal desteği, yenilenen destek programları kapsamında yüzde 80’e terfi etmiştir.

Devlet kredi imkanlarından faydalanarak esnaflığa ilk adımı atacak olan ev hanımı hanım girişimcilerin her Kosgeb alanında olduğu benzer biçimde Girişimcilik destek programına katılım yapması gerekir. Girişimcilik destek programı toplamda 32 saat sürmektedir ve belli bir oranda devam zorunluluğu bulunmaktadır. Aslına bakarsanız hali hazırda esnaf olan bayanların ise bu kobi destek imkanlarından yararlanmaları için bu kurslara gitmeleri gerekmemektedir.

Kursları tamamlayan bayanlar girişimcilik destek programından yararlanırken, esnaflık meydana getiren (KOBİ) bayanlar ise;

 • İş birliği- Güç birliği destek programı,
 • Kobi proje destek programı,
 • Tematik proje,
 • Genel destek programı,
 • Kosgeb kredi faiz destekleri,
 • Gelişen işletmeler piyasası
 • Kobi destek programı,
 • Girişimcilik destek programı,
 • Internasyonal kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı,
 • Ar-Ge inovasyon endüstriyel uygulama programı,
 • Uygulamalı girişimcilik eğitimi ve Kosgeb destekleri
 • Laboratuvar hizmetleri benzer biçimde Kosgeb hizmetlerinden yararlanabilir.

 

ev-hanımı-destek

girişimcilik destek programları 32 saat sürmektedir.

Destek Programından Yararlanmak İçin İzlenecek Olan Adımlar

*Yeni iş yeri kuracak olan ya da iş yeri sahibi esnafların ilk olarak sisteme kayıt olmaları gerekir.
*Hali hazırda esnaflık meydana getiren kobi pozisyonundaki bayanlar, giriş yaptıktan sonrasında gereksinim duydukları program için iş planı projesi hazırlarken, yeni iş kuracak olan bayanlar ise Girişimcilik Destek Programına başvurma adına iş planı projesi düzenlemesi gerekmektedir.
*Yeni iş kuracak olan kadın girişimci ya da esnaflığı etken olarak meydana getiren hanım, kobi sistemine giriş yaptıktan sonrasında data dokümanı ve kobi beyannamesini doldurması gerekmektedir.

Bu adımları doğru ve eksiksiz bir halde tamamlayan bayanlara devlet destekli kredi için başvurularını tamamlayabilmeleri için şahsen Kosgeb birimlerine müracaat yapmaları gerekir. Müracaat esnasında çalışmak istedikleri sektörle ilgili aldıkları eğitim yardımıyla, mantıklı bir iş planı oluşturarak Kosgeb’in onayına sunmaları gerekmektedir.

Bankalarda Destek Veriyor

Nerede ise her devlet teşvikli ve hususi teşvikli banka esnaf kredisi vermektedir. Devlet, destek verebilmek için, adına iş fikrini hazırlayıp iş planı projesine dökerek Kosgeb kurumlarına onaylatması halinde Halk bankası üstünden faizsiz esnaf kredisi olanağı sunmaktadır. Esnaflık yapanlar ise gene Halk bankasına müracaat yaparak olanaklardan yararlanabilir ya da %4 benzer biçimde uygun faiz oranları üstünden gene esnaf kredisi başvurusu yapabilirler. Gene devlet destekli Ziraat bankası da kendi işinin patronu olmak isteyen bayanlara iş kurma kredisi imkanı sunmaktadır.

Akbank, İş Bankası, TEB, Ziraat ve Vakıfbank bu bankalar arasındadır.

Destek programından yararlanmak için izlenecek adımlar

Destek programından yararlanmak için izlenecek adımlar

Ziraat Bankası Hanım Girişimci Destek Programı

Ziraat bankası bayanların ticari hayatta daha çok güçlenmesi adına, birbirinden avantajlı bankacılık ürün ve hizmetlerini içeren hanım girişimci destek paketi sunar. Bununla beraber gömü destekli kredi güvence fonu kefalet desteği düşük faizli kredi kullanma olanağı da gene hanım girişimci destek paketinde bulunmaktadır.

Ev hanımlarına 15 bin TL sıfır faizli kredi hakkında data alabilir ve 15 bin lira ile iş yeri açabilirsiniz.

Bu ürünün özelliklerine göz atacak olursak; Senelik kart tutarı olmadan Kobi kart tahsisi, Mobil yada İnternet bankacılığı üstünden meydana getirilen tüm havale ve EFT’lerde masrafsızlık, kredi tahsis tutarında %50 indirim, 60 aya varan nakit kredilerde (iş yeri alımlarında 96 ay) ayrıcalıklı fiyatlar, avantajlı POS ve ödeme kaydedici aygıt finansman teklifleri, dış tecim işlemlerinde hususi fiyatlama, kendiniz eşiniz ve 18 yaş üstündeki çocuklarınız da dahil bireysel emeklilik planı teklifleri, güvence mektuplarına hususi komisyon, Ziraat sigorta güvencesi ile sektörel riskler gözetilerek teminatlandırılmış avantajlı sigorta hizmeti benzer biçimde avantaj ve ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bayanlara Kredi Veren 2 Banka Şubesi

İlgili bakanlık tarafınca verilen teşviklere ilaveten Tüm hususi bankalar tarafınca da krediler sunulmaktadır. bu yıl itibariyle Türkiye genelindeki ekonomik gelişmelerin fena yönde olması sonucunda bankaların gereksinim ve bireysel tüm kredi faizleri birazcık daha terfi etti. bankalar girişimci bayanlara yada çalışmayan ev hanımlarına kredi verirken artık birazcık daha çekimser davranmaktadır.

ev-hanımlarına-kredi

Ev hanımlarına kredi

ING Bank Ev Hanımı Kredisi

5 dakika daha kredi başvurusu yapılabilen ING Bank ev hanımlarına web üstünden yapacakları müracaat sonucunda 5 dakikada sonuçlanan kredi başvurusu yapma imkanı tanımaktadır. Bu promosyon da 60 ay vade seçeneği 5 dakikada online vaka ve cep telefonundan TC kimlik numarası ile başvurma seçeneği mevcuttur. Ek olarak ING Bank mobil uygulaması ile de müracaat yapılabilmektedir.

Güvence Bankası Ev Hanımı Kredisi

Güvence Bankası şubeye gitmene gerek yok sloganı ile bayanlara web üstünden müracaat yapılabilen gereksinim kredisi sunmaktadır. İster cep telefonundan ister bilgisayar ile meydana getirilen başvuruda kredi tutarı ve taksit tutarı ile hesaplama seçenekleri mevcuttur.

Güvence Bankasından  10 bin lira gereksinim kredisi çeken bir kadın 60 ay taksitle 1,59 faiz oranı ile aylık 281 TL ödeme yapmaktadır. 60 ay vadede 20000 lira gereksinim kredisi çekecek ev hanımı ise aylık taksit tutarı 554 lira iken geri ödeme tutarı 33.263,14 lira olmaktadır.

Kadınlara kredi veren kurum ve kuruluşlardan 100 bin TL. üst limitli kredi alarak işinizi kurabilirsiniz.


About admin

Check Also

KOSGEB 300 Bin Lira Faizsiz Kredi 2020 Desteği

Kosgeb girişimcilere ve kobilere finansman desteği sunan kurumlar içinde yer almıştır. Dönem dönem faizsiz kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>