KOSGEB Bingöl

Bingöl yada herhangi bir Türkiye il/ilçesinde hatta köyünde dahi iş yeri oluşturmak için devletten destek almak istiyorsanız işletme sahibinin elinde bir girişimcilik belgesinin olması gerekir. Bu belgeyi almak içinde yeni girişimcinin KOSGEB kursları diye bilenen 4 günlük eğitimlere iştirak etmesi şarttır. Bingöl yada ilçelerinde bu eğitimleri almak isteyenlere müracaat adreslerini paylaştık. Ek olarak kurumdan destek programları hakkında data almak isteyen Bingöllü KOBİ ‘leremiz de merkez müdürlüğünün yazışma bilgilerine yer verdik.

Bingöl girişimcilik kurslarının başlama tarihleri ne vakit ?

Geçen yıllara bakılırsa nüfusu artan Bingöl 273 bin kişiyi barından bir ilimizdir. İlimiz de 7 tane ilçesi yer almıştır. Bu ilçelerin içinde en büyüğü Genç, Solhan ve Karlıovadır. Dolayısı ile Bingöl merkez haricinde girişimcilik eğitimleri bu 3 ilçemizde de sertifika almak isteyenlere ücretsiz bir şekilde belli tarihlerde verilmektedir. Kent genelinde düzenlenmesi planlanan tüm girişimcilik kurslarının başlama tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=12 buradaki adres ile halka duyurulmaktadır. Ek olarak burada Bingöl de düzenlenecek olan eğitim tarihlerinin yanı sıra hangi kurum tarafınca nerede bu eğitimlerin verileceği bilgisi de yer almıştır.

Bingöl KOSGEB kurslarına iyi mi başvurulur ?

Adreslerin yer almış olduğu oluşturulan sayfadaki eğitim birimlerine şahsen olarak kurs başvurusunda bulunmanın yanı sıra e-devlet şifreniz ile de müracaat kaydı oluştura bilirsiniz. e-Devlet üstünden müracaat kaydını oluşturmanız için https://bit.ly/2Tg7502 adresine girip yaparak   isminde menüyü bulmanız gerekir. Ondan sonra karşınıza direk olarak doldurmanız ihtiyaç duyulan müracaat formu çıkacaktır. Bu müracaat formunu doğru bir halde doldurmanız durumunda girişimcilik kaydınız oluşturulmuş olur. Bu işlemlerin iyi mi yapılması icap ettiğini özetleyen bir de sizlere video çektik.Videodan da lüzumlu detayları öğrene bilirsiniz. Ek olarak mevzu hakkında sormak istediklerinizi de hepimiz ile paylaşa bilirsiniz. Eğitim sonrası müracaat yapacağınız destek programın kılavuzu ===> https://www.finansdestegi.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf burada yer almıştır.

KOSGEB Bingöl adres, telefon yazışma detayları

Bingöl ilinde hizmet veren birim adreslerine tüm Bingöl ili ve ilçesinde, köyünde ikametgah eden vatandaşlar devlet teşvik kredi imkanlarından yararlanmak için başvurularını yapabilirler.

Adres: Kültür mahallesi askerlik şubesi altı özgür sokak numara 2 – Bingöl

Tel: 0-426-213-13-44   Faks: 0-426-213-13-15 E-posta: bingol@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer edinen Bingöl birim Müdürlüklerine mesai saatleri içinde oluşturmak istediğini iş yeri yada mevcud iş yerinizi büyütmek için devlet teşvikleri hakkında detaylı data almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Müracaat yapabilmeniz için 18 yaşını doldurmanız yeterlidir.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>