KOSGEB Bitlis

Nakit yada kredi kartı dahi yaptığınız işletme harcamalarını bağışlama bir halde KOSGEB aracılığı ile Devletten almak isteyen Bitlis’deki girişimcilerimiz, bunun için ilk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan 4 günlük eğitim alıp sonrasında sizin için oluşturulan destek programına müracaat yapmanızdır. Bitlik merkez de ve daha oldukca Tatvan ve Güroymak da düzenlen bu eğitimlerin başlama tarihlerini, müracaat formlarına iyi mi erişebileceğiniz sorusuna cevap vererek yer verdik.

Bitlis’de girişimcilik kursları hangi tarihte başlamaktadır ?

Bitlik her ne kadarda bir oldukca ilimize gore azca bir yerleşim nüfusuna haiz olsa da KOSGEB il ayrımı gözetmeden burada da etkinlik üstü kurmuştur. Bitlis’teki KOBİ ‘lere ve esnaf olmak için devletten destek almak isteyenlere bu tek birimi ile Bitlik merkezde hizmet sağlamaktadır. Ek olarak Bitlis’de düzenlenecek girişimcilik eğitimlerine gene ülkenin öteki illerinde olduğu şeklinde İŞ-KUR başta olmak suretiyle bir oldukca iş ortağı ile beraber derslikler planlamaktadır. 25 ile 30 kişilik olarak planlanan bu dersliklere kabul edilecek olan yeni girişimciler kurs başlama tarihlerini ise https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=13 buradaki adres üstünden duyurmaktadır. Eğitimde derslere girecek olan öğretim görevlisinin kimlik bilgilerine kadar yer edinen bu sayfada ek olarak ” AÇIKLAMA ” hanesinde eğitim başvurularının iyi mi yapılması gerektiği de sizler bildirilir. Eğer eğitim başvuruları kursu veren kuruma direkt yapılması gerekiyorsa kimlik belgeniz ile müracaat kaydınızı oluştura bilirsiniz. Sadece, izahat kısmında başvurular e-devlet üstünden bir tek der ise bu kez aşağıdaki adımları uygulamak zorunda kalırsınız.

e-devlet üstünden Bitlis kurslarına müracaat yapma şekilleri

Daha önceleri tanınmayan olanak artık yeni girişimciler için bilinmektedir. Tüm müracaat formların e-devlet üstüne taşınmasından dolayı bu imkanlara uygulamalı girişimcilik eğitimi müracaat yapma olanakları da dahil edilmiştir. Bitlis deki tüm girişimcilerin bu imkandan yararlanarak müracaat formu doldurması için öncelikle https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine giriş yapması istenilir. Sonrasında ise  menüde yer edinen bu bağlantı aracını kullanarak direkt kurs müracaat formuna yetişme imkanı bulur. Formu doldurup göndermesi ile birilikte kurs müracaat kaydı alınmış olur.Bitlis müdürlük adres, kontakt detayları

Devlet imkanlarından faydalanacak olan Bitlisli esnaflarımız aşağıdaki adreslere şahsen başvurarak KOBİ destek imkanlarından şartları sağlaması halinde faydalanabilirler.

Adres: Taş Mahallesi Kız Meslek Lisesi Bitişinde MERKEZ – BİTLİS

  • Telefon: 0-434-226-80-70
  • Faks: 0-434-226-80-71 E-posta: bitlis@kosgeb.gov.tr

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>