KOSGEB Çorum

Çorumdaki KOBİ ve Esnaf her daim destek olan KOSGEB Müdürlüğü İŞKUR iş birliği ile ÇESOB EĞİTİM SALONU dahil olmak suretiyle bir oldukca noktada yeni girişimcilere kurslar vermektedir. Yeni bir iş fikrinin projelendirilip hayata geçirmek isteyen Çorumlu’lar için düzenlenen bu eğitimlerin başlama tarihleri ile katılımcı olmak isteyenler için yer almıştır.

KOSGEB Çorum girişimcilik eğitimleri hangi tarihlerde başlamaktadır ?

Çorumlu esnaflara destek programları ile kalkınmalarına en büyük olanağı elde eden KOSGEB, yeni girişimcilere de bir o denli imkanlar sağlamaktadır. Oluşturmuş olduğu program ile asla şekilde bütçe ve vakit gözetmeksizin bağışlama elde eden birim, bu imkanlardan istifade edecek olan girişimciler den yalnız tek bir koşul aramaktadır. O koşul da yeni girişimcinin ne olursa olsun girişimcilik sertifikası almasıdır.! Girişimcilik sertifikasını almak yalnız size 4 günlük bir işletme konularının ye almış olduğu eğitime doğal olarak tutulmanıza sebep olacaktır. Bu eğitimlere müracaat yaparak alma hakkını kazanmanız halinde, derslere tertipli olarak katılım göstermeniz girişimcilik belgesini almaya hak kazanmanız kafi olacaktır. Belge için Çorum da düzenlenecek olan eğitimlerin başlama tarihleri ile adresleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=19 burada belirtildiği gibidir.

Çorumdaki girişimcilik eğitimlerine iyi mi aday olabilirsiniz ?

Birazcık sonrasında bahsedeceğimiz her iki şekilde deki girişimcilik eğitimi başvuruları ön kurumlar tarafınca ön müracaat olarak işlem görür. Eğer kurum tarafınca belirtilen sayı ( bu sayı genel anlamda ya 25 yada 30 olmaktadır. ) üstünde bir girişimci müracaat olursa bu kez asil kursiyerlerin belirlenmesi amacı ile  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları uygulaması yapılmaktadır.Eğitim başvurularının ilk yolu Çorumda düzenlenecek olan kursların adres bilgilerinin yer almış olduğu kısımdaki birimlere direkt başvuruda bulunmaktan geçer. İkinci yolu ise e-Devlet üstünden doldurulacak olan müracaat formudur. e-Devlet üstünden müracaat formu https://bit.ly/2Tg7502 adresi üstünden direkt erişilebilir.

Not: Şahsen olarak meydana getirilen başvurularda lütfen tarihlerin yer almış olduğu formdaki ” AÇIKLAMA ” kısımını dikkatlice okuyalım. Burada daha oldukca İŞKUR kursiyer adaylarından değişik şartlar araya bilmektedir. Örnek: Yalnız işsizler, yalnız engellilere benzer biçimde..

KOSGEB Çorum merkez müdürlüğü adres detayları nedir ?

KOSGEB Çorum ilimizde tek bir Merkez Müdürlüğü binası ile hem Çorumlu yeni girişimcilere hemde yöre esnafına hizmet vermektedir. Organize sanayisi bölgesinde yer edinen birimin yazışma detayları ise şöyledir.

Adres: Organize endüstri binası KOSGEB binası numara: 7 – ÇORUM

  • Tel: 0-364-254-97-17
  • Faks: 0-364-254-97-16
  • E-posta: Corum@kosgeb.gov.tr

Tüm Çorumlular devletten destek almak için onlar adına oluşturulan imkanlardan bu adreslere başvur yaparak detaylı informasyon alabilirler.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>