KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar

Bilinmiş olduğu şeklinde KOSGEB’ den KOBİ ve yeni iş yeri kuracak olan girişimciler çeşitli parasal bağışlama yada faizsiz kredi alına bilinmektedir. Doğal olarak bu desteği alabilmeleri içinde kurum girişimci ve KOBİ’ den çeşitli evraklar ve bunun yanı sırada eğer olmazsa olması iş planı projesi talep etmektedir. İşte tamda bu aşamada devreye KOSGEB danışmalık firmaları girmektedir. Belli bir karşılık karşılığında sizlere bu desteği veren İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak suretiyle Bursa, Konya yada Adana şeklinde büyük şehirlerimiz de etkinlik gösteren en güvenilir danışmalık firmaları sizler için yorumları ek olarak işlem ücretleri ile beraber sayfamızda yer verilmiştir.

KOSGEB danışmanlık hizmeti veren firmalar

KOSGEB danışmanlık firmaları KOBİ ve yeni işletme kuracak olan ” YENİ GİRİŞİMCİLERE ” hizmet sağlamaktadır. Doğal olarak bu hizmetleri verir iken sizden müracaat yapacağınız KOSGEB destekleri için belli bir fiyat talep ederler. Aslına bakılırsa fiyattan ziyade bu işlerde güvenilirlilik ve danışmanlık firmasının iş bilirliği oldukca daha önemlidir. Şu demek oluyor ki 1.000 TL vererek herhangi bir iş planı için hazırlatılan projenin kabul görmemesinden ise 1.200 TL vererek güvence onaylı bir proje hazırlatmak sizin oldukca daha avantajlı bir durumdur. Bu amaç ile danışmanlık ajansları yada firmaları  iki şekilde hizmet vermektedir. Birinci KOBİ ikincisi Yeni Girişimci ‘tir. Gelin şimdi her iki kategori içinde vermiş oldukları hizmetleri bir inceleyelim..

Girişimcilere yönelik verilen danışmanlık hizmetleri

Bilinmiş olduğu şeklinde kendine özgü iş fikri olan ve onu yaşam vermek isteyenlere biz girişimci diyoruz. Bu tür davranış sergileyenlere ise devlet destek vermek adına ilk olarak KOSGEB kursları vermekte ardında ise Girişimcilik Destek Programından yararlandırarak bağışlama ve faizsiz kredi olanakları sunmaktadır. Bu imkanlardan ev hanımları yada beyler rahatça yararlanmaktadır. Hanım girişimcilere + %10 ve %20 puan kadar daha çok destek olanağı sunulsa da programdan erkeklerde tam olarak faydalanabilmektedirler. Eğitimleri başarıya ulaşmış bir halde tamamlayanlar bilinmiş olduğu yada bilmediğiniz suretiyle başta KOSGEB iş planı projesi ve bazı informasyon dokümanları oluşturması gerektirme etmektedir. Hadi lüzumlu olan informasyon dokümanlarını bir halde oluşturdunuz diyelim iş planı projenizi de gene bir kaç yerden aldığınız bilgiler ile oluşturdunuz farz edelim eğer bu tarz şeyleri KOSGEB birimlerindeki ilgili memurlara ikna edici bir halde sunamazsanız, tüm aldığınız eğitimler ve işletmenin malzemeleri tabiri caizse elinizde patlar 🙂 Bunun için;

  1. Doğru hazırlanmış bir iş planı projesi
  2. Birim memurlarını ikna edici bir bilgiye

haiz olmanız oldukca fakat oldukca önemlidir. İşte biz sizler bu süreçte destek veren firmalara KOSGEB danışmanlık firmaları diyoruz. Bu hizmetin tutarları 900 TL den başlayarak 1400 TL kadar garantili bir halde verilmektedir. Averaj 1200 TL vererek devletten 50 yada 70 bin TL bağışlama kredi almak ve sonrasında 100 bin TL yada 130 bin TL faizsiz kredi almak bizce oldukca fakat oldukca mantıklı..

KOBİ’ lere yönelik danışmanlık hizmeti

Oldukca kuvvetli ve büyük KOBİ işletme sahipleri genel anlamda KOSGEB desteklerini daha iyi takip edebilmek ve lüzumlu başvuruların yapılabilmesi için artık oluşturdukları ofislerde bir yada bir kaç kişiden oluşan takımlar yapmaya başladı bile. KOSGEB artık KOBİ ‘ler için bir iş ortağı biçimi haline gelmiştir. Kuşkusuz ki nerede ise her desteği bu birim doğru adımları atan işletmecilere rahatlık ile vermektedir. Bu şekilde bir olanağa haiz olamayan esnaf ve minik seviyedeki KOBİ’ ler gene KOSGEB destekleri başvuruları için danışmanlık ajanslarından yardım alırlar. Gene lüzumlu belgeler ve iş planı projelerinden oluşan bu evrakların hazırlanması için müracaat meydana getirilen desteğe gore ücret belirleme edilmektedir. Danışmanlık firmalarına gore fiyatlandırmalar değişim göstermektedir. Sayfamızda yer edinen firmalar bu işe ciddi bir halde yatırım icra eden firmalardır. Lütfen yorumlardan da bu firmalar hakkında görüşleri inceleyiniz var ise şikayetiniz kesinlikle fakat kesinlikle başka iş ortaklarınızın bu duruma düşmemesi için şirket adı ile beraber bizlere bildiriniz!

Güvenilir KOSGEB danışmanlık firmaları hangileridir ?

En büyük güvenirlik kuşkusuz ki edinilmiş tecrübedir. Bu niçin ile yorumlar da deneyim edinilmiş olan firmaları öncelik ile denemenizi tavsiye ederim. Danışmanlık firmaların illaki sizin ikametgah ettiğiniz ilde olması gerekmemektedir. Kargo üstünden de yaptığınız işleri kapıda ödeme imkanları ile teslim alabilirsiniz. Benim güvenilirlik bakımında önereceğim firmaları sorarsanız, uzun süredir takip ettiğim şu danışmanlık firmalarını sıralayabilirim.

INC Girişim => Oldukca uzun süredir hizmet veren bir firmadır. KONYA da yer edinen firmanın yazışma detayları;

  • Tel: 0-212-211-77-66
  • Feyzi ÇAKMAK mahallesi Adana Çevre Yolu NO: 31 / KARATAY – KONYA

Brüksel Danışmanlık => Van ilimiz de etkinlik gösteren güvenilir bir danışmanlık firmasıdır. Kendileri ile telefonda tanışma fırsatı yakalamış biriyim. Uzun süredir hiçbir satın alan şikayetini görmediğim bu firmanın yazışma detayları.

  • Tel: 0533 732 78 24
  • Bardakçı Mahallesi Teknokent Sokak Numara: 1 TUŞBA / VAN

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>