KOSGEB Danışmanlık Firmaları Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul yada Ankara yada İzmir yada Bursa şeklinde büyük şehirler de KOSGEB danışmanlık firmaları fazlası ile mevcuttur. Bir tek girişimcilere hizmet vermek ile yetinmeyen ajanslar genel anlamda OSB kısaca Organize Endüstri Bölgesinin yoğun olduğu illerde de KOBİ ‘ler için bağışlama projeleri hazırlamak için de yer verilmiştir. Danışmanlık firmaları çeşitli proje hazırlamalarını belli bir ücret karşılığında garantili onay alma şeklinde KOBİ ve yeni iş yeri kuracak olan girişimcilere oluşturmak istedikleri yada almak istedikleri desteklere nazaran hazırlarlar. Peki tüm bu projeler için ne kadar ücret alırlar ? işte cevabı..

Danışmanlık Firmaları Ücretlendirmeleri

Siz ister danışmanlık şirketi diyin ister ajanslar deyin bu tür firmalar kendi işini kuracak yada mevcud işine devletten destek almak isteyenlere hizmet vermektedir. Doğal olarak bu hizmetinde ne olursa olsun bir beldeli olacaktır. Danışmanlık firmaların ücretlendirme tarifeleri aslen girişimci ve KOBİ iş yeri sahiplerine nazaran iki şekilde fiyatlandırılmaktadır. İlk olarak girişimciler için fiyat listesine bir bakalım isterseniz.

Danışmanlık firmaların vermiş olduğu hizmetler nedir?

Danışmanlık firmaları KOSGEB ‘den hibeye yada faizsiz krediye giden yolda hem KOBİ hemde yeni girişimcilerin sürecin başından sonuna kadar yanında yer almaktadırlar. Genel olarak danışmanlık firmaların faturalandırarak müşterilerine elde etmiş oldukları hizmet, destek programı başvurusu için hazırlanması ihtiyaç duyulan ”İŞ PLANI PROJESİ ” için gözükmektedir. Sadece, süreçte her ne kadar da ilk olarak görünen o olsa da bir oldukca işlem için danışmanlık firmaları sizlere destek sağlaya bilmektedir. Bunlar,

  1. KOSGEB kaydının oluşturulması
  2. KOBİ beyannamesinin doldurulması
  3. KOBİ data dokümanının çıktısının alınması
  4. Destek programının başvurusunun sağlanması
  5. Destek programın açılışının takip edilmesi ve size bilgilendirilmesi

şeklinde iş takipleri ve işlemleri içinde size destek sağlamaktadır.

Danışmanlık hizmeti veren firmaların ücretleri ne kadar?

Yeni girişimci ve işletme sahiplerine sağlanan danışmalık hizmetlerinin fiyatlandırmaları meydana getirilen işe nazaran değişim göstermektedir. Meydana getirilen işten kastımız KOSGEB tarafınca oluşturulan bir oldukca destek programından hangisine müracaat yapıldığıdır. Yapılacak olan destek programına nazaran hazırlanacak olan müracaat + iş planı projeleri farklılık gösterdiği için fiyatlandırmalar 1.000 liradan başlayıp 5.000 liraya kadar çıkmaktadır.

KOSGEB Danışmanlık firmalarının ücretlendirmeleri

KOSGEB Danışmanlık firmalarının ücretlendirmeleri

Sadece yeni girişimciler için hazırlanacak olan iş planı projesi için piyasada istenilen rakamın 250 liradan başlayıp 1500 liraya kadar çıktığını rahatlık ile belirte bilirim. Bu yar fiyat farkını belirleyen etken ise hazırlanan iş planın güvence durumuna başlıdır. Bazı danışmanlık firmaları hazırladığı iş planı projelerine garantili olarak tanzim ederken bazıları ise bir tek size ve iş modeline uygun formatlar da iş planı projesi hazırlayıp işi bir taraftan oldu bitti ye getirmektedir. Bu ve buna benzer bir oldukca olumsuzluklar ile karşılaşmamak için benim nacizane sizlere tavsiyem ne olursa olsun çalışacağınız danışmanlık şirketi güvenilir KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar içinde yer alsın.!

Danışmanlık şirketi seçerken oldukca dikkat ediniz!

Ne yazık ki dolandırıcılık bir oldukca alanda olduğu şeklinde bu alanda da bir fazlaca fazladır. Özellik ile İnternet üstünden meydana getirilen işlemlerde üzülerek söylemem gerekir ki bir oldukca üzücü hadiseler yaşanmaktadır. Bu nedenden dolayı sıklık ile karşılaştığımız kapıda ödeme yöntemi ile size müracaat evrakı göndereceğini taahhüt eden firmalara kesinlik ile güven etmeyin. Sağlam referansları olmayan ve özellik ile iş yerinin adresi bulunmayan danışmanlık firmaları ile kesinlik ile çabalamayın.! Son olarak şunu ihmal etmeyin ki KOSGEB asla sizden PARA İSTEMEZ.!

About admin

Check Also

KOSGEB Kredi Veren 13 Banka Hangisi?

KOSGEB anlaşmalı bankalar aracılığı ile başta kredi faiz desteği imkanları sunar iken terör ve naturel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>