KOSGEB Denizli

Acıpayam’daki temsilciliği ile KOSGEB Denizli merkezdeki Müdürlüğü ile tüm yeni girişimcilere destek sağlamaya devam etmektedir. Sıfırdan dükkan açmak isteyen girişimciler iş fikirlerinin desteklenen sektörler içinde yer alması halinde bağışlama almak için ne olursa olsun katılmaları ihtiyaç duyulan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri bu iki birim tarafınca organize edilmektedir. Denizli Ticaret Odası başta olmak suretiyle Denizli Emek harcama ve İş Kurumu (İŞKUR) ve bir oldukça mahalli belediyelerce verilen kurs başvuruları tüm bu kurumlara 2 şekilde başvurulabilmektedir. Kent genelinde düzenlen bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri birinci alternatif olarak internet sitemizden e-devlet müracaat formuna da erişebilirsiniz.

KOSGEB Denizli girişimcilik kursları ne vakit başlamaktadır ?

Denizli ilimizde ve ilçelerinde merkez müdürlüğü öncülüğünde bir oldukça yeni girişimcilik eğitimleri düzenlenmektedir. Ücretsiz bir şekilde verilen bu eğitimlere devletten yeni açacakları işletmeler için bağışlama almak isteyen tüm yeni girişimciler başvura bilirler. Arzu ederseniz yalnız Denizli ilimizde düzenlenecek olan kurslara katılmak zorunda kalmayıp isterseniz size yakın öteki il yada ilçelerdeki girişimcilik eğitimlere de katıla bilirsiniz. Türkiye genelin de olmak kaydı ile tüm kursları hangi kurum düzenler ise düzenlesin başlama tarihleri ile adresleri yalnız en doğru KOSGEB resmi sitesinde yer almıştır. Denizli ilimiz için de kati olarak düzenlenecek olan kursların başlama tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=20 adreste bulunmaktadır. Bu adrese giriş yaparak tüm Denizli ilimiz ve ilçelerinde ilişik eğitim tarihilerini, adreslerini hatta derslere girecek olan Hoca’yı dahi görebilirsiniz.

Denizli girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılmaktadır ?

Denizli il genelinde yada tüm ilçelerinde düzenlenecek olan girişimcilik eğitimlerini hangi kurum ne vakit düzenler ise düzenlesin, müracaat şekilleri asla değişmez. Bir tek İŞKUR tarafınca verilen kurslar da aranan şartlar değişim gösterilmektedir. O koşul ise müracaat sahibinin işi olmayan ve ek olarak İŞKUR kaydının var olmasıdır. Onun haricinde tüm kurumlar 18 yaşından büyük olmanız halinde bu eğitimleri sizlere ücretsiz bir şekilde veririler. Girişimcilik eğitimlerinde oldukça fazla olmasa da ara sıra yakınılan en büyük mesele eğitimlerin oldukça sık düzenlenmesidir. Dolayısı ile buna bağlı olarak eğitim düzenlenmiş olduğu zaman yoğun talep karşısında ilk 25 kursiyeri belirlemek için kursu veren kurum bazı ön mülakatlar düzenler. Düzenlenen bu ön sınavlarda girişimciye bazı sorular sorulur. Sorulan bir bir çok iş fikrinizin varlığı ve işi kuracak ekonomik gücünüzün ne kadar olduğuna dairdir. Eğer bu iki şeye sahipseniz ön mülakatlar dan kolayca geçebilir aslolan kursiyer hakkını kazana bilirsiniz. Denizli de düzenlenecek olan tüm kursların ön başvurularını e-devlet üstünden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adres doğrultusunda kabul edilmektedir.Denizli KOSGEB Müdürlük yazışma detayları

Adres: Murat dede mahallesi merkez efendi caddesi numara 30 Merkez Efendi / DENİZLİ

  • Tel: 0-258-242-81-34
  • Faks: 0-258-262-42-25
  • E-mail: Denizli@kosgeb.gov.tr

ACIPAYAM Temsilcilik yazışma adresleri

Adres: D.Ü.Ç yolu üstü sargın apartmanı kat 1 numara 2 – 4 ACIPAYAM / DENİZLİ

  • Tel: 0-258-518-34-09
  • Faks: 0-258-518-49-03

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında destek programına giden yolu ==> https://www.finansdestegi.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf kılavuzumuzdan takip edebilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>