KOSGEB Diyarbakır ‘da İŞKUR Ortaklığında Eğitim Veriyor!

KOSGEB Diyarbakır da Şanlıurfa yolu üstünde BAĞLAR’daki Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Hem KOBİ hem de Diyarbakır’da iş fikrini hayata geçirecek olan genç girişimcilere hizmet elde eden birim ücretsiz bir şekilde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini bu yılda düzenlemeye devam etmektedir. Diyarbakır İŞKUR ‘un da katkıları aralıksız olarak düzenlemiş olduğu kursların tarihlerini ve müracaat adreslerini burada rahatlık ile bulabilirisiniz. Üstelik, artık şuan bile düzenlenecek olan eğitimlere İnternet üstünden müracaat formunu doldurarak katılım sağlaya bilirsiniz.

KOSGEB Diyarbakır girişimcilik kursları ne süre düzenlenmektedir ?

Devamlı olarak KOSGEB Diyarbakır ilimizde girişimcilik eğitimi değişik kurumlar vasıtası ile düzenleyip uygulatmaktadır. Diyarbakır ve ilçelerindeki tüm girişimciler bu kurslara başvurularını yapabilirler. Kursların müracaat şartları içinde 18 yaşlarında büyük olmanız yeterlidir. Sadece, yalnız iŞKUR’a ilişik bir extra koşul olarak eğer eğitimleri İŞKUR düzenliyorsa kesinlikle iş ve İŞKUR kaydınızın olması gerekmektedir. Diyarbakır ilimize ilişik tüm kurumların düzenlemiş yada düzenleyecek olduğu KOSGEB kurlarının başlangıç tarihleri yalnız https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=21 bu adres üstünden takip edilebilmektedir. Oluşturulan sayfada eğer kurs zamanı gözükmüyorsa lütfen sabırlı olun.! En kısa sürede eğitim tarihleri adresini vermiş olduğumuz sayfaya eklenecektir.

Diyarbakır girişimcilik eğitimlerine iyi mi müracaat yapa bilisiniz ?

KOSGEB girişimcilik eğitimlerini Diyarbakır’da hangi kurum düzenler ise düzenlesin başvuruları İnternet üstünden ve şahsen eğitimi düzenleyen kuruma yapılmak suretiyle iki şekilde yapılmaktadır. İnternet üstünden yapılacak olan girişimcilik eğitimleri e-devlet üstünden yapıldığı için e-devlet şifrenizin olması ve daha ilkin sisteme giriş yapılarak kontakt ile kimlik bilgilerinizi doğru bir halde eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. İnternet üstünden başvuruları adreslerin yer almış olduğu sayfadan ” E-DEVLET İLE BAŞVUR ” butonu ile yada direkt https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adresinden yapabilirsiniz. Artık hangisi kolayınıza geliyorsa iki müracaat şekillerinden birini değerlendire bilirsiniz. Sadece, şunu unutmamalısınız ki her iki başvuruda bir ön müracaat olarak kabul edilmektedir. Özellik ile Diyarbakır da düzenlenecek girişimcilik eğitimlerine yoğun talep olursa kesinlikle ilk 25 kişiyi seçmek için mülakat düzenlenecektir. Düzenlenecek olan mülakattaki imtihan sorularının örneklerini Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları adlı yazımızda inceleye bilirsiniz.Eğitimlerin temel amacı yeni girişimcinin girmiş olduğu sektörün ne denli doğru bulunduğunu ve rakip analizlerinin iyi mi yapıldığını öğretmektir. Ek olarak Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanmak için ihtiyacınız olan KOSGEB iş planı projesinin iyi mi hazırlanması gerektiği de bu eğitimlerde yeni girişimcilere öğretilir.

KOSGEB Müdürlükleri İletişim Detayları

KOSGEB katılım oranına gore il ve ilçelere Müdürlük ve temsilcilikler kurmuştur. KOSGEB Diyarbakır da kendi iş yerini oluşturmak yada büyütmek isteyen yurttaşlarımız için tek Müdürlüğü çalışanları ile hem KOBİ hem de yeni girişimcilere hizmet vermektedir. İletişim detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Topraktaş mahallesi topraktaş caddesi numara 71 / A  Şanlıurfa karayolu 20 km  BAĞLAR

  • Tel: 0412-255-02-77
  • Faks: 0412-255-02-07
  • E-mail : Diyarbakir@kosgeb.gov.tr

Mesai saatleri içinde KOSGEB destekleri hakkında ihtiyacınız olan tüm yardımı yukarıdaki kontakt bilgilerinden edinebilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>