KOSGEB Dolandırıcılığı Hakkın ‘da Dikkat Etmeniz Gerekenler

KOSGEB ‘in girişimci ve KOBİ işletme sahiplerine olan bağışlama ve faizsiz devlet destekli kredi imkanları arttıkça bundan yasadışı olarak para kazanmak isteyenlerinde şevkini arttırmıştır. Özellik ile İnternet üstünden kurulan bir fazlaca site bu amaç ile kurulmakta ve kendine iş yeri kurarak geçim davasına yol arayan vatandaşların kabusu olmaktadır. Bu tür KOSGEB bağışlama kredi dolandırıcılığı meydana getiren firmaları, siteleri iyi mi tespit edebilirsiniz ? girişimci ve KOBİ yakınma hattı için ne yapmanız gerekmektedir ? sizler için sayfamızda yer verdik.

KOSGEB bağışlama kredi dolandırıcılığı iyi mi yapılmaktadır?

Yıllarımızı bu sektöre vermiş biri olarak bir fazlaca KOBİ ve girişimcilik dolandırıcılığı hikayelerine maalesef tanık olduk. Özellik ile fena amaçlı olarak kurulmuş İnternet siteleri ve gene bu amaç ile kiralanmış hususi telefon hatları ile bir fazlaca yurttaşlarımız çeşitli vaatler ile kandırılmaktadır. Peki genel olarak girişimci ve KOBİ işletme sahipleri için KOSGEB sahtekarlığı iyi mi icra edilmektedir ? neye dikkat etmelisiniz ? gelin hep beraber inceleyelim…

Kobi işletme sahiplerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan hususlar nedir?

Bilinmiş olduğu suretiyle KOSGEB ülkemiz de iki şekilde vatandaşlara destek vermektedir. Bunlardan ilki kendi iş yerini oluşturmak isteyen ve ilk kere devlet destekleri almak isteyen yeni iş fikrine haiz girişimcilere bir diğeri de mevcud işini büyütmek isteyen KOBİ statüsünde etkinlik gösteren ve devletin vergi / SGK benzer biçimde resmi kurumları ile problem yaşamamış olan işletme sahiplerinedir. İlk olarak alt başlıktan da anlaşılacağı benzer biçimde KOBİ işletme sahiplerine yönelik meydana getirilen en büyük dolandırıcılık yöntemlerini ele alalım.

  • İnternet siteleri üstünden; Günümüzde artık İnternet sitesi sahibi olmak fazlaca fakat fazlaca kolay bir hal almıştır. Ortalama olarak 200 – 300 TL ye oldukça ustalaşmış siteler hazır templatesler ile kurulmaktadır. Dolayısı ile bu yöntemi bir fazlaca fena niyetli kişiler kullanmaktadır. Kurulan yasadışı siteler aracılığı ile zor durumda olan vatandaşa kobi kredi vereceklerini vaade bulunan alçaklar kargo aracılığı ile gönderdikleri dosyalardan ortalama olarak 500 – 600 TL kadar ücret almaktadır. UNUTMAYIN KESİNLİK İLE AMA KESİNLİK İLE KOSGEB SİZDEN PARA TALEP ETMEZ..!
  • Telefon aracılığı ile meydana getirilen dolandırıcılıklar; Özellik ile hususi hatlar ile kimi vakit rast gele kimi vakit ise yollarda doldurduğunuz formlar var ya işte o biçim şirketi sahibinin sizin kişisel bilgilerinizi paylaşması ile sizlere telefon aracılığı ile bağlantı kurarlar. Size KOSGEB bağışlama kredi vereceklerini ve belirli bir gene işlem tutarı talep edeceklerini söyler ve işlemlerin başlaması için ise verdikleri banka hesap numaralarına belli bir meblağ yatırmanızı talep ederler. KOSGEB sizi hususi yada her hangi bir hattan arayarak ücret talep etmez!!!

bu iki yöntem KOBİ ‘ler için kurulan en büyük tuzaklardandır. Lütfen fakat lütfen dikkat ediniz!

Video

Girişimciler için bağışlama dolandırıcılığı iyi mi yapılır?

Senelerdir çalışıp birkaç birikim yapmış ve hayalindeki dükkanı açmaya niyetlenmiş fakat devletten destek almaya gerekseme duyan iş fikrini yaşam vermek isteyen girişimcilere yönelik meydana getirilen en büyük fakat en büyük dolandırıcılık yolu ise KOSGEB kursları ve iş planı projesi adı altında yapılmaktadır. Bilinmiş olduğu benzer biçimde kendine iş yeri açmak isteyen girişimcilerin ister bay olsun ister hanımefendi ne olursa olsun fakat ne olursa olsun ilk olarak KOSGEB girişimcilik eğitimi alması ve arkasından da işletmenin giderlerini göstere bilmesi için de iş planı projesi hazırlaması gerekmektedir. KOSGEB kursları hakkında daha önceleri onlarca defa yazı yazdık ve bu uyarıyı yaptık, kıymetli dostlar kesinlik ile KOSGEB eğitimleri bedelsiz olarak devlet tarafınca verilmektedir, karşılık karşılığında bu eğitimi size verecekleri vaad edenlere güven etmeyiniz! KOSGEB iş planı projesi için ise bir fazlaca şirket etkinlik göstermektedir. Bu firmalar regal olarak etkinlik gösteren hususi şirketlerdir. Bu şirketlerden ise bir tek güvenebileceğiniz ve özellik ile karşı karşıya bağlantı kurabileceğiniz firmalara tamah ediniz.

Dolandırılan KOBİ ve girişimci nereye şikayette bulunabilir?

KOBİ yada girişimci her hangi bir halde dolandırıldı ise bunu KOSGEB birimlerine bildirmesinden ziyade ilk olarak Cumhuriyet savcılıklarına bildirmesi fazlaca fakat fazlaca daha etkili olacaktır. KOSGEB birimlerinin sizin kaybedilen paranızı geri alabilmesi benzer biçimde bir yetkisi yoktur! Sadece bu tür sahtekarlık vakalarında İl yada ilçe emniyetinden ve dilekçe ile Cumhuriyet savcılıklarından yardım alabilirsiniz.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>