KOSGEB Elazığ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda dahi Elazığ da yeni girişimciler için eğitimler düzenlemektedir. Kovancılar ve Karakoçan ile Palu ilçelerinde de sıklık ile düzenlenen KOSGEB girişimcilik kurslarının başlama tarihleri müracaat formları ile beraber burada yer verilmiştir. Ek olarak, Elazığ’daki esnafımız ve KOBİ’lerimiz Merkez Müdürlük adres bilgilerini de sizler için yer verdik.

Elazığ KOSGEB girişimcilik kursları ne süre başlamaktadır ?

Arıcak, Baskil ve Maden benzer biçimde düşük nüfusa haiz ilçelerinde de kimi süre başlatılan girişimcilik kursları talep dahilinde daha oldukca merkez de çeşitli kurumlar tarafınca düzenlenmektedir. İş fikrinize ilişik yatırımları ister kredi kartı ister nakit ister ise banka kredileri ile yapmadan ilkin kesinlikle Girişimcilik Destek Programı dahilinde geri almak için bu eğitimleri öncesinden almanız gerekmektedir. Eğitim tarihleri tüm Elazığ ve ilçelerin de eğer başlatılacak ise kesinlikle daha öncesinden girişimciler için bir tek https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=23 bu adres üstünden bildirilir. Karşınıza çıkan sayfada eğer kurs zamanı gözükmüyor ise sabırlı olup kurumlarca düzenlenecek olan yeni eğitimleri beklemenizi e-devlet üstünden oluşturduğunuz müracaat formu sonrasında tavsiye ederiz. Eğer, listede eğitim zamanı görüyorsanız da bu kez başvurunuzu e-devlet haricinde ilgili kuruma da yapa bileceğinizi lütfen unutmayınız.

Elazığ girişimcilik eğitimlerine e-devlet üstünden müracaat iyi mi yapılır ?

Daha oldukca resmi kurumların nerede ise tamamı artık e-Devlet üstünden hizmet sağlamaya adım atmıştır. KOSGEB de bu akıma ayak uydurarak bir oldukca destek programları için müracaat formlarını kendi sitesinden buraya aktarmıştır. Dolayısı ile bir tek PTT’den 2 liraya alacağınız bir e-devlet şifresi ile artık Elazığ ilimizde girişimcilik kurslarına katılım göstermek artık oldukca kolay. Müracaat formuna direkt ulaşmak için ise tek yapmanız ihtiyaç duyulan https://bit.ly/2Tg7502 buradaki hizmetler listesinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sekmesine girerek müracaat formunu doğru/eksiksiz bir halde doldurmanız olacaktır.Her iki şekilde de ön başvurular kayıt altına alınır ve belirlenen bir tarih de daha oldukca eğitimin düzenleyecek kurum tarafınca ilk 25 kursiyer seçilmesi adına bir imtihan uygulanır. Eğer katılım oldukca fazla olmaz ise bu imtihan bir çok süre düzenlenmez. Düzenlense dahi informasyon alma amaçlı olarak düzenlenecektir. Bu nedenlerden dolayı işlerini şansa bırakmak istemeyen Elazığlı girişimciler ön kontrol uygulamalarına gitmeden ilkin hazırlıklı olmak amacı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları mevzularına çalışmalarını tavsiye ederim.

KOSGEB Elazığ adres, kontakt detayları nedir ?

Elazığ ilimizde tek bir Merkez Müdürlüğü mevcuttur. Ne yazık ki şuan için öteki ilçelerinde bir ilave temsilcilik yoktur. Dolayısı ile tüm esnaflarımız ve yeni girişimcilerimiz gerekseme duyulması halinde burada ki merkez müdürlüğüne başvuruda bulunması gerekmektedir.

Adres: Cumhuriyet mahallesi Malatya caddesi numara 24 – ELAZIĞ

  • Tel: 0-424-238-11-43
  • Faks: 0-424-238-12-55

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>