KOSGEB Gaziantep

KOSGEB Gaziantep Merkez Müdürlüğü ve  Nizip temsilciliği ile KOBİ ile esnaf olmak isteyen yeni tüm girişimcilere hizmet vermektedir. Bu iki birimin sağlamış olduğu koordinasyonlarla öteki ilçeleri olan Araban, İlahiye, Karkamış,Nizip, Nurdağı benzer biçimde yerlerde de Tecim Odaları ve ilçenin belediyeleri ile gene parasız kurslar vermektedir. Nüfus bakımında bir fazlaca kalabalık olduğundan Gaziantep’de İŞKUR ‘unda devreye girmesi ile ayda minimum değişik ilçelerde olmak kaydı ile 10 KOSGEB kursları düzenlenmektedir. Değişik kamu kurumları tarafınca başlatılan bu kurslardan istediğinize aşağıdaki adresler üstünde başvur da buluna bilirsiniz.

KOSGEB Gaziantep girişimcilik eğitimleri ne vakit başlamaktadır ?

Kalabalık bir kent olmanı pozitif yanları yardımıyla devamlı olarak eğitimlerin düzenlenmiş olduğu Gaziantep de yeni girişimciler hakkaten oldukça şanslılar. Devletin bağışlama teşvikleri ile iş oluşturmak isteyenlerin kesinlikle ilk olarak almaları koşul oldukları girişimcilik sertifikası için katılım gösterme zorunluluğu olan bu eğitimleri Gaziantep de bir oldukça kamu kurumu vermektedir. Bunların içinde İŞKUR ‘da yer almıştır. Tüm bu kamu kurumları işletme mevzuları ile oluşan eğitimlere katılacak olanlardan bir tek 18 yaş sınırı aramaktadır. Sadece Gaziantep İŞKUR birimi bu şarta ilave olarak düzenlemiş olduğu kursa katılmak isteyenlerden işi olmayan ve kendine kayıtlı olmasını aramaktadır. Gaziantep sınırları içinde düzenlenecek eğitimi hangi kurum düzenleyecek olur ise olsun başlama tarihleri bir tek en doğru şekilde https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=27 buradaki adreste duyurulur. Ek olarak oluşturulan pencerede eğitimi veren kurumun nerede bu kursları düzenleyeceği adres bilgilerini de bulabilirsiniz.

Gaziantep girişimcilik kursları başvuruları iyi mi yapılmaktadır ?

Gaziantep’de hangi kurum girişimcilik eğitimi düzenler ise düzenlesin başvuruları e-devlet üstünden kabul etmektedir. Ek olarak, bazı kurumlar bu imkanlara ilaveten girişimcilik eğitimi alacaklara kendi birimlerinde de müracaat formu sağlamaktadır. Her iki şekilde yapılacak olan başvurular bir çok vakit ön müracaat olarak kabul edilir. Bunun sebebi eğitimlerin verileceği derslikler en fazla 30 şahıs olarak ayarlandığı için bu sayının üstünde bir talep olaması durumunda kontrol uygulaması yapılacak olmasıdır. Dolayısı ile e-devlet üstünden https://bit.ly/2Tg7502 buradan yapacağın başvurular dahil olmak suretiyle tüm müracaatlar ön başvurudur. Aslolan kursiyer seçimleri ise sizlere küçük bir yapılacak olan sözlü ve kontrol usulü yazılı mülakatlar sonrasında belirlenmektedir.

Ön mülakatlar da yapılacak olan kontrol ve yazılar da sorulacak sorulara değinirsek, buradaki amaç;

  1. İş fikrinin hazır olana öncelik vermek
  2. Sermayesi olana ve işletmesini en önce kuracak olan girişimcilere ilk hakkı tanımak
  3. Kurulacak olan işte deneyimi olanlara daha çok avantaj sağlamaktır.

Bizlere kalırsa bu kapsamda öncelik hakkı tanınacak olanlar için sorulan sorular oldukça mantıklı.KOSGEB Gaziantep birimlerinin adresleri

Katılama gore Müdürlük ve ilaveten temsilcilikleri bulunan KOSGEB Gaziantep merkezde Müdürlüğü ile hizmet sağlamaktadır. Ek olarak bu Müdürlüğünün yanı sıra özellik ile esnaflara daha süratli bir hizmet vere bilmek adına Nizip ilçesinde temsilcilik ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu her iki birimin de kontakt adres detayları şöyledir.

Adres: KÜSGET Endüstri sitesi Anafartalar bulvarı numara 16-18  ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

  • Tel: 0-342-235-01-15
  • Faks: 0-342-235-18-55
  • E-mail: Gaziantep@kosgeb.gov.tr

Nizip temsilcilik bağlantı detayları

Adres: İstasyon Mah. İstasyon Cad. Numara: 2 – NİZİP

  • Tel: 0-342-517-10-11
  • Faks: 0-342-512-10-36

About admin

Check Also

KOSGEB Bursa

KOSGEB Bursa ilimizde 1 il müdürlüğü ve 7 tane ilçe temsilcilikleri ile hem yeni girişimcilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>