KOSGEB Giresun

Çotanaklar diyarı Giresun’daki tüm benim oldukca iyi bir iş fikrim var diyen adam, hanım girişimciler devlet destekleri ile bu iş fikrinize can vermek artık oldukca fakat oldukca kolay. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan ilk olarak Giresun ilimiz de yada size yakın herhangi bir ilçesindeki 4 günlük kurslara katılıp girişimcilik belgesi almanızdır. Daha sonrasında bağışlama’ye giden yol kendiliğinden gelecektir. Giresun İŞKUR ve TSO dahil bir oldukca olmak suretiyle şuan ve yakın tarihlerde düzenlenecek olan bu eğitimlerin başlama tarihleri peki ne vakit ? iyi mi vereye nereye başvuruda buluna bilirsiniz ? işte yanıtı tüm eğitimler hakkında bilinmesi gerekilen 3 probleminin yanıtı.

KOSGEB Giresun girişimcilik eğitimleri ne vakit başlıyor ?

KOSGEB desteklenen sektörler üstünden bir iş açacaksanız bunu devlet destekleri ile yapmamanız için en büyük niçin hakikaten oldukca zengin bir girişimci olmanızdır. Eğer, zengin bir girişimci dahi olsanız devletin bu imkanlarını değerlendirmemek hakikaten sizler için oldukca büyük bir yitik olacaktır. Yalnız girişimcilik yatırımlarınıza 4 gün kadar bir ara verip Giresun’daki eğitimlere katılmanız bir oldukca yatırım mevzusunda yapacağınız giderleri bağışlama olarak geri almanız için kafi olacaktır. Giresun da bu amaç ile bir oldukca kurum ve dernek seferber olmuş, şehre yeni esnaflar kazandırmak için kursları düzenlemek için fedakarlıklarda bulunmaktadırlar. Siz Giresunlu girişimlerimiz de bu eğitimleri almayı istiyorsanız tek yapmanız ihtiyaç duyulan https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=28 burada yer edinen eğitim listesinden size uygun olan tarihte olanı seçmek ve başvurunuzu aşağıdaki 2 seçenekten biri olacak şekilde yapmanızdır.

Giresun girişimcilik kurslarına iyi mi başvurabilirsiniz ?

Artık girişimcilik eğitimlerine başvurmak minimum eğitimleri almak kadar oldukca basittir. Başvurunun kolay olması için İnternet üstünden de kurum artık izin elde etmiştir. Eğitim takviminde yer edinen birime şahsen gidip müracaat da bulunmak istemeyen Giresunlu girişimciler e-devlet şifreleri ile ön kayıtlarını 3 adımda oluştura bilirler.

  1. İlk adım e-devlet sistemine girmeniz.
  2. İkinci adım KOSGEB kurumuna gitmeniz
  3. Üçüncü adım ise kurumun hizmetleri bölünün den ( https://bit.ly/2Tg7502 ) girişimcilik eğitimini seçerek müracaat formunu doldurmanız dır.

Hepsi bu kadar kolay. Bu işlemler sonrasında sizleri tıp ki eğitim verecek kuruma müracaat yapanlar şeklinde ön mülakatlara çağrı edeceklerdir. Meydana getirilen sınavlarda ilk 25 şahıs arasına girmeniz durumunda asil kursiyer olarak eğitim almaya gerçek sahibi olacaksınız.

Giresun KOSGEB birimi kontakt adres detayları

KOSGEB Giresun Müdürlük ve temsilcilikleri ile vatandaşlara devlet desteklerini her ilde sağlamaktadır. Şehrin müracaat potansiyeline nazaran ek temsilcilik açan birim, Giresun ili için yalnız Müdürlük ile hizmet vermektedir. Giresun KOSGEB Müdürlüğü adres, telefon kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Gedik kaya mahallesi Nihat bey caddesi numara 628100

  • Tel: 0-454-287-00-07
  • Faks: 0-454-287-00-10
  • E-posta: Giresun@kosgeb.gov.trAbout admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>