KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)

2020 senesi KOSGEB’e müracaat yapmak için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan kuruma ilişkin olan sistemine veri tabanına kayıt olmak işlemidir. İşletme kaydınızı oluşturmak için ise size lazım olacak tek şey şahsınıza ilişkin bir e-Devlet şifresidir. İş yerinizi kurup GİB kaydınızı gerçekleştirmiş oldu iseniz kayıt olup hemen sonra destek başvurusu yapabilmek için giriş işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz ihtiyaç duyulan adımları resimli bir halde sizlere anlattık. İşletme kaydı oluşturmadan ilkin size küçük bir hatırlatmamız ise yapacağınız işlemlerdeki bilgilerin yanlış girilmesi durumunda oluşabilecek tüm hukuki yada mali sorumlulukların sizlere ilişkin bulunduğunu lütfen ihmal etmeyin. Bu niçin ile lütfen işletme kaydı oluşturur iken 15 dakika içinde gireceğiniz detayları dikkatli bir halde sağlayın.

KOSGEB’e İlk Kayıt Olma İşleminin Yapılması

Herhangi KOSGEB’e ilişkin bir destek başvurusunda bulunmadan ilkin ne olursa olsun ilk yapmanız ihtiyaç duyulan şey işletme kaydınızı doğru bir halde oluşturmanızdır. KOBİ yada yeni girişimciler destek programlarına müracaat yapmaları için bu kaydı oluşturup hemen sonra giriş yaparak destek başvurularında bulunabilirler. Veri tabanına kayıtlı olmayan hiçbir işletme asla bir halde destek başvurusunda bulunamaz. İşletme, AR-GE ve Organizatör kayıt işlemini aşağıdaki adımları takip ederek rahatlık ile gerçekleştire bilirsiniz.

İşletme kaydı: için https://kbs.kosgeb.gov.tr/FirmRegistration sayfasına giriş yapalım.

  1. Oluşturulan sayfaya vergi yada kimlik numaranızı altına ise GİB kaydında yer edinen işe başlangıç tarihini giriniz. Sonrasında ”GİRİŞ”diyelim.
  2. Karşımıza işletme bilgilerimizin yer almış olduğu bir ekran gelecektir. Bu alandaki boşlukları doğru bir halde dolduralım. Sonrasında bağlı olmak istediğiniz İl Müdürlüğünü seçerek ”KAYDET” diyelim.

İletme kaydınız başarıya ulaşmış bir halde oluşturulmuş olmuştur.

Organizatör Kaydı Oluşturma Iyi mi Yapılır?

KOSGEB’in KOBİ için oluşturmuş olduğu destek programlarından biri de ”İşletme Geliştirme Destek Programı” ‘dır. Bu program altında ise ”Yurt İçi Fuar Organizatör Kurum” başvurusu yer almıştır. Bu destek programından yararlanacak olan KOBİ ise en önce ”Organizatör Kaydı” oluşturması gerekir. Kayı işlemlerini gene e-devlet üstünden bizim sizlere anlatacağımız şekilde sağlaya bilirsiniz.

  1. https://kbs.kosgeb.gov.tr/OrganizerRegistration adresine direkt girelim. Bu sayfada yer edinen giriş ekranına vergi yada kimlik numaramız ve gizyazı olarak ise işletme vergi levhasında yer edinen işe başlama tarihini girelim. Sonrasında ise ”Giriş” diyelim.
  2. Karşımıza Organizatör Kurum Bilgileriniz diye bir biçim gelecek. Kontrolleri sağladıktan sonrasında noksan olan bölgeleri de doğru bir halde doldurduktan sonrasında ”KAYDET” diyelim.

Organizatör kayıt işleminiz başarıya ulaşmış bir halde gerçekleştirilmiş olacaktır.

ARGE-Girişimci Kayıt İşlemi Iyi mi Yapılır?

İşletmesini hemen hemen kurmamış olan girişimciler KOSGEB sizleri de Araştırma ve Geliştirme, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulamalı Destek Programı destek sağlamaktadır. Bunun için ise ilk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan ARGE-Girişimci Kaydı oluşturmanızdır. e-Devlet şifresini ile bu işlemi kolaylık ile sağlaya bilirsiniz. Bunu sağlamak için ise sırayla şu yolu takip ediniz.

  1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EntrepreneurRegistration adresine girelim.
  2. Kimlik bilgilerinizi denetim ediniz.
  3. İletişim bilgilerinizi denetim ediniz. Eğer var ise noksan doldurunuz.
  4. KOSGEB İl Müdürlüğünüzü seçerek ”KAYDET” deyiniz.

Bu adım sonrasında AR-GE Girişimci Kayıt İşleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

PDF olarak veri tabanına iyi mi kayıt olacağını özetleyen kılavuz sizler için burada yer almıştır. Detaylı data almak için ise 444-15-67 numarayı araya bilirsiniz.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>