KOSGEB Hatay

Hatay’daki genç girişimcilere de devletimiz esnaf olmaya düşünmeleri halinde KOSGEB aracılığı ile destek vermektedir. Hatay Merkez ve İskenderun ilçesindeki temsilciliği ile KOBİ’lere de bu desteklerini elde eden KOSGEB bir oldukça yöresel belediyeler ile de yeni girişimcilere parasız girişimcilik kursları düzenlemektedir. Reyhanlı, Kırıkhan ve Antakya Tecim Odaları tarafınca da sıklık ile başlatılan bu eğitimlerin tarihleri, adresleri ve müracaat formunu buradan temin edebilirsiniz.

KOSGEB Yaşam girişimcilik eğitim müracaat ne zaman başlamaktadır ?

Sürekli olarak Yaşam ilimiz ve ilçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmektedir. Dolayısı ile Hatay ‘daki girişimcilik eğitimleri ne zaman başlıyor sorusunun yerine hangi tarihler de bu eğitimler var diye sormamız oldukça daha doğru olacaktır. Sizin de burada https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=31 yer edinen tüm Hatay’daki girişimcilik eğitimi sıralamasında gördüğünüz benzer şekilde bir ayda 1 den fazla girişimcilik kursları düzenlenmektedir. Belediyeler, tecim odaları ve bir oldukça resmi kurum tarafınca bu kurslar itina ile ilimize ve ilçemize yeni esnaflar kazandırmak için başlatılmaktadır. Tüm Hatay ilinde yada sınırları içinde yer edinen ilçelerindeki eğitimlere katılmak için ya kursu veren kuruma şahsen olarak müracaat yapmanız gerekir, yada e-devlet üstünden müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir. Esasen eğitim takvimine baktığınız süre açıklama hanesinde başvurular belediyemize benzer şekilde ibareler göreceksinizdir. Bu ibareyi görmezseniz eğer bir tek ön başvuruları e-devlet üstünden şu şekilde oluşturunuz.

e-Devlet üstünden Hatay girişimcilik kurslarına iyi mi başvura bilirsiniz ?

Sizin de buradaki resimde göreceğiniz benzer şekilde kurs tarihlerinin yer almış olduğu bölümdeki açıklama kısmında kurs başvurusunun nereye yapılması gerektiği yazmaktadır. Burada hep birlikte gördüğümüz benzer şekilde başvurular Samandağ belediyesine yapılması gerektiği yazıyor. Bir tek, özellik ile bu iletinin olmadı durumlarda Hatay ili dahil tüm ülke deki girişimcilik kurslarının ön başvurularını e-devlet üstünden rahatlık ile oluştura bilirsiniz. Bunun yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey kontakt bilgileri güncellenmiş olan bir e-devlet hesabıdır. Bu hesaba haiz iseniz https://bit.ly/2Tg7502 buradaki adresten ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” bölümünü bularak formu doldura bilirsiniz.⇐Her iki şekilde de meydana getirilen başvurular ön müracaat olarak kabul görmektedir. Eğer açıklama kısmında da yer almış olduğu benzer şekilde 25 yada 30 olarak alınacak olan kursiyer sayısından fazla bir müracaat olursa kesinlikle eğitimi düzenleye birim tarafınca bir denetim yapılmaktadır.

KOSGEB Hatay birimleri

Türkiye de il ve ilçelerde birimleri olan KOSGEB nüfus ve müracaat yoğunluğuna gore birden oldukça noktada hizmet vermektedir. Hatay ilimiz de bu illerimiz içinde yer verilmiştir. Bu durumdan dolayı bir Müdürlük ve birde temsilcilik ile hizmetler verilmektedir. Adres ve kontakt bilgileri aşağıdaki gibidir.

Hatay Merkez Müdürlük bağlantı bilgileri

Hara parası mahallesi hacılar caddesi bina no 1 bayır iş hanı b blok kat 2 – HATAY

  • Tel: 0-326-225-36-22
  • Faks: 0-326-225-36 23
  • E-mail: hatay@kosgeb.gov.tr

İskenderun temsilcilik adres bilgileri

İskenderun T.S.O Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı Numara: 51  – İSKENDERUN

  • Tel: 0-326-614-52-25
  • Faks: 0-326-614-57-52

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>