KOSGEB Iğdır

Iğdırlı esnaflarımız için kobi destek imkanı, yeni iş yeri açacaklara da devlet teşvikleri sunan KOSGEB kurduğu Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. KOSGEB Iğdır yazışma telefon numaraları, eğitim müracaat adresleri, tarihleri sayfamızda detaylı bir şekilde yer verilmiştir. Sayfamızda yer edinen adreslere Iğdır ilimizin ilçeleri olan Karakoyunlu, Aralık, Tuzluca da ikametgah eden vatandaşlarımızda KOSGEB müracaat yapabilirler.

KOSGEB Iğdır kurs tarihleri

Doğusunda batısında ülkemizin her ilinde hizmet veren KOSGEB devlet imkanları ile iş yeri kuracak olan Iğdırlılar içinde sunmaktadır. Yeni iş yeri kuracak olan ev hanımı hanım girişimci, emekli, gazi, şehit yakını, engelli ( özürlü ) tüm yurttaşlarımıza devlet imkanı sunan KOSGEB kurulacak olan iş yerinin desteklenmesi için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alınmasını koşul koşmuştur. Eğitim alan vatandaşlar hazırladıkları iş planı yardımıyla bankalardan ve KOSGEB birimlerinden bağışlama yada faizsiz kredi imkanları ile iş yeri kurabilmektedir. Kafi talep sayısı olması durumda Iğdır ili ve hatta ilçelerinde bile düzenlenen eğitim tarihleri BURADAN duyurulmaktadır. Oluşturulan sayfada yalnız Iğdır ilinin kurs tarihinin yanı sıra Türkiye de yer edinen düzenlenmesi planlanan öteki kurs tarihlerini ve adreslerini de bulabilirsiniz.

Başvuruları e-devlet üstünden de artık gerçekleştire bilirsiniz

Girişimcilik kurslarının müracaat işlemlerini artık Türkiye ‘nin her yerinden e-devlet üstünden de gerçekleştire bilirsiniz. Bunun için illaki Iğdır da ikametgah etmek de zorunda değilsiniz. Ön müracaat işleminin e-devlet üstünden gerçekleştirmek için elinizde bir e-devlet şifresinin olması yeterlidir. Eğer şifreniz var ise https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Applications bu adrese direkt girerek, sağ üst köşeden müracaat formunuzu oluştura bilirsiniz.Iğdır birim adresleri, telefon numaraları

Iğdır ilinde etkinlik gösteren birim adres, telefon yazışma detayları aşağıdaki gibidir.

  • Adres: Söğütlü mahalle Mustafa Kemal Atatürk caddesi Ahmet Ertaş iş merkezi numara 88 kat 3
  • Tel: 0-476-226-02-50
  • Faks: 0-476-226-02-51

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>