KOSGEB Isparta

Isparta ve ilçelerinde (Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB öncülüğünde bu yılda devam etmektedir. Birim Isparta ikimizde 1 Müdürlüğünün yanı sıra yoğun taleplere anında yanıt vere bilmek için 2 tanede temsilcilik kurmuştur. Bu 3 şubesinin yanı sıra Isparta Ticaret Sanayi Odası ile İŞKUR benzer biçimde bir oldukça devlet kamu kurumun katkıları ile KOSGEB kursları aralıksız olarak yeni işletme kuracak olan Ispartalı genç girişimcilere için düzenlenmektedir. Tüm bu kurumların düzenlemiş olduğu eğitimlere ilişkin tarihlerinin yanı sıra müracaat formlarını adresleri ile beraber Ispartalı girişimcileri ile yer veriyoruz.

KOSGEB Isparta merkez ve ilçelerindeki girişimcilik kurs tarihleri

Isparta ilimiz de ve ona bağlı ilçelerinde bir oldukça belli tarihlerde kurslar düzenlenmektedir. Eğer Isparta İŞGEM sahasında bir işletme kurmayacaksanız ve açılış giderlerinizi devletten bağışlama olarak almak istiyorsanız Isparta’daki bu kurslara katılmanız şarttır. Katılım sonrasında işletmenizi kura bilir, e-KOBİ kaydı sonrasında program başvurusu yaparak hazırladığınız iş planı projesi ile açılış giderlerinizin nerede ise tamamına yakını geri alabilirsiniz. Bu dev avantaj ile esnaflığa atılmak için mutlak Isparta da düzenlenecek olan girişimcilik eğitimlerine katılım göstermeniz gerekir. Hangi kurum ( resmi kamu ) düzenler ise düzenlesin alacağınız sertifika yardımıyla ileriki dönemlerde de gene devletten destek almaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde mükemmel imkanlardan yararlanmak için https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=32 bu sayfadaki eğitim tarihlerini takip edebilir, aşağıdaki şekilde müracaat formunu oluştura bilirsiniz.

Isparta KOSGEB kurslarına müracaat iyi mi yapılır ?

Isparta tüm girişimcilik kurslarına müracaat yolu 2 tanedir. Bunlardan ilki ilk zamanlardan beri kabul edilen eğitime verilen kuruma şahsen olarak müracaat yapmak. Bir diğeri de e-devlet üstünden müracaat formu doldurarak müracaatta bulunmaktadır. Bu her iki müracaat da ön müracaat olarak kabul edilip, özellik ile yoğun talep görmesi halinde ( 25 kişiden fazla katılımcı olursa ) asil kursiyerleri belirlemek için sözlü ve kontrol usulü sınava yapılmaktadır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları daha ilkin sizler ile bir oldukça örnekleri ile paylaşmıştık. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bölümünden müracaat formunu doldurduktan sonrasında bir göz atmanızı tavsiye ederim. Ek olarak, kursların iyi mi başvurulacağını bir de videolu ifade ile dinlemeniz de yarar olacağını kanısındayım.Isparta Merkez Müdürlük Adres kontakt detayları

Adres: Endüstri mahallesi 153 cadde numara 32 – ISPARTA

  • Tel: 0-246-237-11-04
  • Faks: 0-246-237-11-09

Isparta TSO Temsilcilik Adres kontakt detayları

Adres: TSO Mimar Sinan caddesi numara 29 / A 32100 –  ISPARTA

  • Tel: 0-246-232-94-96
  • Faks: 0-246-218-10-16

Yalvaç TSO Temsilcilik İrtibat Detayları

Adres: Turgut Özal bulvara hal binası kat: 2  YALVAÇ – ISPARTA

  • Tel: 0-246-441-33-74
  • Faks: 0-246-441-76-22

 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>