KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri

2020 senesinde da Devlet teşvikleri ile esnaf olmak isteyen yeni girişimciler yada KOSGEB KOBİ desteği almak isteyen işletme sahibi İzmirliler için KOSGEB İzmir cenup, şimal ve Karşıyaka hizmet merkezi müdürlüğüne ilişik adres, kontakt telefon numaraları sayfamızda yer almıştır. Ek olarak yeni girişimcilerin kurslara iyi mi İnternet (e-devlet) üstünden başvurabileceklerini de gene detaylı olarak sizler için yer verdik.

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri

Devlet destekli kredi imkanlarından yararlanmak isteyen İzmirli ev hanımı hanım girişimciler başta olmak suretiyle, gazilerimiz, engelli yurttaşlarımız ve şehit yakınlarımız KOSGEB İzmir kurslarına müracaat yaparak ayrıcalıklı bir halde devlet destekli olarak iş yeri kurma imkanlarından faydalanabilirler. Katılımının koşul olduğu halk içinde girişimcilik eğitimi yada KOSGEB kursları olarak malum Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kafi müracaat olması ile beraber İzmir ili ve ilçeleri içinde düzenlenmektedir. Daha önceleri kurumun il yada ilçe koordinatörlüklerinde şahsen başvurulması ihtiyaç duyulan bu eğitimler için artık müracaatlar 2020 zamanı itibarıyla e-devlet üstünden online olarak sağlanmaktadır.

E-devlet Üstünden İzmir Girişimcilik Eğitimlerine Iyi mi Müracaat Yapabilirsiniz ?

Öncelik ile kesinlikle e-devlet şifrenizi size en yakın PTT birimlerinden 1 TL karşılığında almanız gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz var ise tekrardan bu şifreyi almanız gerekmemektedir. Hemen sonra https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak sağ üst bölümde isminizin yer almış olduğu bölümden ” Güvenlik ve Ayarlar sekmesini tıklayarak orta bölümde ” Bilgilerim ” bölümünü seçerek yan menüde yer edinen kontakt seçenekleri kısmından e-mail adresini girmeniz gerekir. Elektronik posta adresini doğru bir halde girdikten sonrasında ” Güncelle ” diyerek postanıza gelen kodu karşınıza çıkan alana girip onaylamanız başvurunuzun sıhhatli bir halde devam etmesi için kafi olacaktır.

Mail onaylama  işlemini daha ilkin yaptıysanız tekrardan yapmanıza gerek kalmamıştır. Şimdi http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine giriş yapalım ve il filtresi bölümünden İZMİR’i seçelim. Peşinden yan bölümde yer edinen E-Devlet ile Başvur butonuna tıklatalım. Eğer mail adresinin onaylı ise direk karşına İzmir girişimcilik eğitim müracaat formu gelecektir. Formu doğru bir halde doldurduktan sonrasında ” ONAYLI ” dememiz müracaat için kafi olacaktır.Şimal Merkez Bölge Müdürlüğü

İzmir ilimizin şimal bölgesinde ikametgah edenler için kurulmuş olan bölge müdürlüğü sizlere hizmet vermek için beklemektedir. İzmir Şimal Merkez Müdürlüğü adreslerin ve kontakt telefon numaralarını aşağıdaki alanda bulabilirsiniz.

Şimal Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Adres: A.O.S.B. 10013 Sokak Çiğli – İZMİR

Telefon Numarası: Konca UYGUR : 376-73-27  – Dahili: 129 & Serpil KEÇELİ : 376-73-27 – Dahili: 122

Cenup Merkez Bölge Müdürlüğü

Öteki ikinci bir müdürlük olan ” Cenup Merkez Bölge Müdürlüğü ” kontakt detayları aşağıdaki gibidir. Bu birimlere de şahsen olarak yapacağınız tüm başvurulardan hiçbir karşılık ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Cenup Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Adres: Mustafa Kemal Atatürk Cagdesi Numara:92 Kat:4 Konak – İZMİR

Telefon Numarası: 0232 489 90 58 Faks numarası: 0232 342 90 52

İzmir Temsilcilikleri hakkında

Destek programlarından istifade edecek olan KOBİ ve girişimciler arzu etmeleri durumda merkez müdürlükleri haricinde birime bağlı olan temsilciliklerden başvurularını ücretsiz bir şekilde sağlayabilirler. Bir oldukça ilçede yer edinen temsilcilik adresleri ve kontakt detayları aşağıdaki gibidir. Müracaatları lütfen mesai saatlerini gözeterek yapmanızı önemle rica ederiz.

Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Temsilcisi:

Adres : Şehit Fetih edilmesi Bey Caddesi Numara: 49/1 Birlik Plaza 35210 Konak

Telefon : 0232-482-02-62 &  0232-482-05-60

Aliağa Danışma Temsilciliği

Adres: Kazım Dirlik Mahallesi 262 Sokak Numara: 29 35800 Aliağa

Telefon : 0232-616-41-51 & 0232-616-67-72

Ödemiş TO Danışma Temsilciliği

Adres: Üç eylül Mahallesi Gençlik Caddesi No:2 35760 ÖDEMİŞ

Telofon: 0232-543-11-68 & 0232-544-16-30

Torbalı TSO Danışma Temsilciği

Adres: Tepeköy Mahallesi Kazım Dirik Caddesi Numara 21 TORBALI

Telefon : 0232-856-13-34 & 0232-856-25-08

İzmirlilere Öneriyoruz!

Eğitimlere katılım göstermek için oldukça fazla sıramı beliyorsunuz? Eğer iş planınıza yaşam verecek kadar oldukça bekleme tahammülünüz yoksa eğitimleri size yakın olan ilçelerde de alabilirsiniz. Eğitimler için kesinlik ile nüfus kayıt sistemi şartı yoktur. İzmir ilinin büyük olmasın dan ve katılım oldukça fazla şekilde yoğun olmasından dolayı girişimciler bazı kriterler doğrultusunda seçilmektedir. Bunlar;

  • İş planı projesi hazır olanlar
  • İşletmenin kurulması için elinde kafi kadar sermayesi bulunanlar
  • Üretime dayalı parlak bir fikre haiz olanlar
  • Hanım girişimciler

Katılım oldukça yoğun olduğu illerde eğitime girecek olan vatandaşlar aranan bu niteliklere nazaran testlere doğal olarak tutulmaktadırlar. Sizde sıra beklemeden bir an ilkin eğitimlere bulunduğunuz ilde katılmak istiyorsanız, sorulan sorulara bu felsefeye nazaran yanıt verebilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>