KOSGEB Karaman

Oluşturmayı düşündüğünüz iş yeri için devletten destek almak oldukça mantıklı bir adımdır. Devletimiz milyonlarca lira yeni iş yeri kuracak olan genç girişimcilere bağışlama ediyorken niçin bu fırsatlardan sizlerde istifade etmeyeceksiniz ki! Eğer bu mantıklı iş birliğine cevabınız evet ise KOSGEB Karaman ve ilçeleri Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Sarıveliler deki yeni girişimcilere elde etmiş olduğu imkanlara müracaat yapmak için öncelik ile tek yapmanız ihtiyaç duyulan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vermeye adım atmıştır. Ücretsiz bir şekilde vermiş olduğu kurslara belediyeler ve İŞKUR benzer biçimde bir fazlaca resmi kurum aracılığı ile de ayağınıza getirmektedir. Karaman ve vilayetlerinde düzenlenecek olan bu eğitimlerin başlama tarihleri ile müracaat forumlarına iyi mi erişebileceğiniz detaylı ve videolu olarak paylaşımda bulunduk.

KOSGEB Karaman girişimcilik eğitimleri ne vakit başlıyor ?

Karaman ilinde ve ilçelerinde yeni girişimcilik eğitimleri il ve ilçelerinde sıklık ile düzenlenmektedir. Karaman’daki düzenlenecek olan kurslara KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ de bir çok vakit ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu kurumların ortak bir yanları var oda eğitimlerin finansman dahil öğretim görevlilerine kadar temini KOSGEB tarafınca yapılmasıdır. Dolayısı ile Karaman yada ilçelerinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitim kurslarının tarihlerini tek belirleyici kurum KOSGEB’dir. Karaman ilimizde ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm kursların başlama takvimini en doğru şekilde bir tek https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=70 bu adres üstünden öğrene bilirsiniz. Ek olarak oluşturulan bu adres de bir tek Karaman girişimcilik kurslarının başlama tarihlerini öğrenmek ile kalmayıp eğitimi hangi kurum hangi adreste düzenleyeceğini de bakılırsa bilirsiniz.

Karaman KOSGEB kurslarına iyi mi kayıt olabilirsiniz ?

Karaman KOSGEB kurslarına iki değişik yol üstünden ön başvuruda buluna bilirsiniz. Her iki başvuruda ön müracaat bulunduğunu lütfen unutmayınız. Aslolan kursiyerlerin belirlenmesi, özellik ile yoğun talep görmesi durumunda ( 25 kişiden fazla ) sözlü ve gerek duyulması halinde testler ile belirlenmektedir. Müracaat formlarını birinci seçenek olarak eğer kurs tarihlerinin yer almış olduğu sayfada ” AÇIKLAMA ” hanesinde herhangi bir ibare olarak başvurular bir tek e-Devlet üstünden denilmiyorsa direkt ilgili adrese yapılabilir. İkinci yol ise ki bizce en kolay yol e-devlet üstünden müracaatlar da bulunulmasıdır. e-Devlet üstünden Karaman eğitim başvurularını https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu bağlantı aracılığı ile ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” hanesine giderek, müracaat formunu doldurmanız ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleme başlamadan ilkin lütfen e-devlet sisteminde yer edinen kontakt bilgilerinizi girmeyi yada daha ilkin girdiyseniz denetim etmeyi dikkatsizlik etmeyiniz.!KOSGEB Karaman birimlerinin kontakt adres detayları

Ülke genelinde her il ve talebin fazla olaması halinde ilçelerde de temsilcilikleri bulunan KOSGEB, Karaman ilimizde girişimci ve KOBİ ‘lerimiz için kurmuş olduğu bir tek Müdürlük ile hizmet vermektedir. Karama Müdürlüğü adres, telefon kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Karaman organize endüstri bölgesi 1. cadde numara 12  KARAMAN

  • Tel: 0-338-224-14-61
  • Faks: 0-338-224-10-64
  • E-mail: Karaman@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer edinen adres ve telefon numaralarını mesai saatleri içinde arayarak yada başvurarak tüm destekleri ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Girişimcilik eğitimleri sonrasında istifade edeceğiniz destek programının kılavuzu ==> https://www.finansdestegi.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf

 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>