KOSGEB Kars

Kars merkez de sıklık ile İŞ KUR tarafınca Serhat Kalkınma Ajansı Konuşma Salonunda verilen girişimcilik eğitimleri Kağızman ve Sarıkamış ilçelerinde de ara sıra değişik kurumlarca verilmektedir. Tek bir müdürlük ile bu organizasyonları elde eden KOSGEB birimin adresleri ve Kars ilinde düzenlenecek olan kursların başlama tarihleri eğitim adreslerini burada bulabilirsiniz.

KOSGEB Kars ilimizde de girişimcilik eğitimleri vermektedir

Ülkemizin bir öteki ucunda yer edinen Kars ilimizde de girişimcilik kursları gerekseme doğrultusunda bölgeye esnaf kazandırmak adına yeni girişimcilere bir fazlaca kurum ile verilmektedir. Her ne kadarda Kars ilimiz adını hayvancılık ile tüm Türkiye’ye duyurmuş olsa da tecim bu ilimizde son aşama süratli bir halde ilerlemektedir. Açacakları iş yerine fakat banka kredileri ile fakat ise kredi kartları dahilinde yapmış oldukları giderleri, ek olarak kira ve çalıştırdıkları işçilerin maaşlarına kadar devletten destek almak isteyenlerin müracaat yaptıkları Girişimcilik Destek Programın ilk şartı olan girişimcilik kursları Kars merkez ve talebin yüksek olduğu ilçelerinde verilir. Bu eğitimlerin başlama tarihleri ile Kars merkez ve ilçelerinde hangi adresler de verileceği ise bir tek https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=36 buradaki adres üstünden duyurulmaktadır. Sayfaya girdiğiniz de 1 yada 1 den fazla eğitim zamanı ile de karşılaşa bilirsiniz. Hiçbir eğitimin olmadığını da gore bilirsiniz. Eğer herhangi bir eğitimi zamanı göremezseniz lütfen sabırlı olun ve sayfayı devamlı takip edin. En kısa sürede girişimcilik kursları iş birlikçi kurumlar ile koordine edilerek düzenlenecektir.

Kars kurslarına başvurular iyi mi yapılmaktadır ?

Sayfada girişimcilik tarihileri yer alıyorsa lütfen o bağlantıya giriş yapınız. Bağlantıda kursların hangi adreste ve ne vakit hangi kurumca verileceğinin detaylı bilgisini görmüş olacaksınız. Eğer izahat bölümünde herhangi bir ibare yoksa kurs başvurunuzu direkt o birime yapabilirsiniz. Ek olarak ibare olsun yada olmasın gene İnternet üstünden kurs başvurunuzu e-devlet üstünden gerçekleştire bilirsiniz. Devletimiz Kredi Kartı Aidatını e-Devlet Üzerinden Geri Alma Başvurusu dahil olmak suretiyle bir fazlaca işlemleri artık bu uygulamaya taşımış olduğu için sizler de arzu etmeniz halinde Kars girişimcilik kurslarını bu sistem üstünden gerçekleştire bilirsiniz. Bunun için tek yapmanız ihtiyaç duyulan ise https://bit.ly/2Tg7502 adrese girerek  menüsünü bularak müracaat formunu doldurmanız dır.Kars Müdürlük kontakt adres detayları nedir ?

KARS ilimizde hem KOBİ hemde Esnaf ile yeni girişimcilere hizmet elde eden tek bir müdürlük yer almıştır. Bu mevcut müdürlüğün kontakt detayları ise şu şekildedir.

Adres: Yeni Kent Mahallesi Gaffar OKKAN bulvarı numara: 6 – KARS/ MERKEZ –

  • Telefon: 0-474-212-27-00
  • Faks: 0-474-212-27-05

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>