KOSGEB Kayseri

KOSGEB’in Kayseri’de bir tek Müdürlüğü olmasına rağmen yanında yer edinen Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR ve Kayseri Tecim Endüstri Odası yardımıyla hiçbir aksaklığa mahal verilmeden KOSGEB kursları düzenlenme tekdir. ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” adı altında verilen İŞLETME konularının ağırlık ile oluşturmuş olduğu eğitimlere bu kurumlar vasıtası ile sizlerde katılım göstere bilirsiniz. Kayseri’de ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri müracaat forumları ile beraber siz girişimciler için sayfamızda yer verilmiştir.

KOSGEB Kayseri girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılır ?

Sizler için Kayseri şehrimizde düzenlenecek olan yeni girişimcilik kurslarına https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=38 bu sayfada baktığımda Kasım ayı için Talas, Develi, Melikgazi Kocasinan benzer biçimde ilçelerinde onlarca eğitimin organize edildiğini gördüm. Doğrusu Kayseri ilimizde bir tane KOSGEB birimi olmasına rağmen bu kadar oldukca eğitim tarihini görünce şaşırdım. Demek ki Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR benzer biçimde kurumlar desteklerini sağlayıp, sağlam bir emek harcama sergiledikleri zaman KOSGEB’in bir tek birimi dahi olsa onlarca girişimcilik kursları bir ilde ve ilçelerinde düzenlene bilmektedir. Girişimcilik Destek Programından yararlanmak isteyen tüm Kayseriler bu eğitimlere başvurulanı ister direkt adreste yer edinen birime şahsen giderek yapa bilir. İsterlerse de e-devlet aracılığı ile aşağıdaki adımları takip edip gerçekleştire bilirler.

e-Devlet üstünden Kayseri KOSGEB kurslarına iyi mi başvura bilirsiniz ?

Daha önceli yıllarda girişimcilik eğitimleri için başvurular tek yol olarak yeni girişimcilere eğitim tarihinde yer edinen kursu düzenleyen birime şahsen olarak yapılmış şansı tanınmaktaydı. Sadece şimdi müracaat forumlarına e-Devlet üstünden de oldukca rahat bir halde erişebilirsiniz. Doğal olarak eğitime katılacak girişimciye ilişik bir e-devlet şifresi var ise. Eğer yoksa da herhangi bir PTT şubesinden bu şifreyi averaj 2 TL karşılığında alabilirsiniz. e-Devlet şifresini aldıktan sonrasında kurs müracaat formuna erişimi sıhhatli bir halde sağlamak için lütfen ilk olarak sistemdeki İLETİŞİM BİLGİLERİ hanesini güncelleyiniz. Özellik ile e-posta adresinin girilmesi oldukca önemlidir. Ondan sonra ise https://www.turkiye.gov.tr/kosgeb-uygulamal-giriimcilik-eitimi-bavurusu-2727 bu adrese giriş yaparak bağlantı da yer edinen müracaat formunu doldurmanız yeterlidir.

  • Sizler ile paylaştığım bağlantı üstünden direkt müracaat formuna ulaşmak için daha evvelinde e-devlet girişinin yapılmış olması gerekir.

Adres üstünden şahsen ve e-devlet aracılığı ile doldurulan müracaat formları ön kayıt olarak birimler tarafınca kabul edilir. Eğer 25 kişiden fazla bir talep olur ise asil girişimcilik eğitimi alacak kursiyeri belirlemek amacı ile sözlü yada ilaveten kontrol kesinlikle yapılmaktadır.KOSGEB Kayseri Birimine ilişik kontakt detayları

KOSGEB Kayseri ilimizde kurmuş olduğu Müdürlük ile KOSGEB desteklerini vatandaşlara iletmektedir. Adresi telefon kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

KOSGEB Kayseri Müdürlük Adres, Telefon, E-mail

Organize endüstri bölgesi 9 cadde numara 1/a ANBAR / KAYSERİ

  •  Tel: 0-352-321-45-45
  • Faks: 0-352-321-46-46
  • E-mail: Kayseri@kosgeb.gov.tr

Yeni Girişimci Destek Programı müracaat kılavuzu sizlere bağışlama’ye giden yolda destek olacaktır. ==> https://www.finansdestegi.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>