KOSGEB Kilis

Nüfus bakımında oldukca fazla bir sayıya haiz olmasa da Kilis ilimizde tertipli olarak yeni girişimcilik eğitimleri KOSGEB tarafınca meydana getirilen organize ile yapılmaktadır. Öteki illere nazaran oldukca fazla da yapılmasa da yöre halkında iş oluşturmak için devletten destek alacaklar mağdur kesinlik ile edilmemektedir. Mahalli belediyeler ile Kilis Ticaret ve Sanayi odasının da katkıları ile eğitimler daha sık düzenlenmek için çalışılmaktadır. Tüm Kilis’teki bu kurumlar dahil olmak suretiyle yeni girişimcilere yönelik başlatılan kurs tarihlerini güncel şekilde bulabilirsiniz. Ek olarak, başvurular için İnternet’ti kullanmak isteyenler için direkt doldurmaları ihtiyaç duyulan ön müracaat formları da gene burada siz Kilisliler için yer almıştır.

KOSGEB Kilis girişimcilik eğitimleri ne süre başlamaktadır ?

Ne yazık ki Kilis de oldukca fazla bir girişimcilik eğitimi talebi olmadığı için öteki eğitim almak isteyen girişimciler de kafi başvurunun yapılmasını beklemektedir. Minimum 25 ile 30 şahıs içinde olması ihtiyaç duyulan derslikler kafi talep görmemesi durumunda eğitim verilememektedir. Sadece, buna karşın Kilis ilimizde minimum ayda 1 kez olmak kaydı ile eğitimler çeşitli birimler tarafınca düzenlenmektedir. Eğer oldukca fazla aceleniz yok ise bu eğitimler için sabırlı olarak bekleye bilir, yada çevre illeriniz de veyahutta çevre illere ilişik ilçelerdeki kurslara başvuruda da buluna bilirsiniz. Benim acelem yok ben Kilis ilindeki eğitimlere müracaat yapmak isterim diyorsanız o süre https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=79 buradaki sayfayı takip etmeniz gerekmektedir.

Kilis girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılır ?

Kilis de düzenlenen yada düzenlenecek olan girişimcilik eğitimlerine ister eğitim tarihlerinin duyurulduğu sayfadan başvura bilirsiniz. İsterseniz de e-devlet üstünden ön kaydınızı oluştura bilirsiniz. Her iki müracaat da ön kayıt olarak ilgili kurum tarafınca alınır, ve oldukca yoğun talep olması durumunda tüm kursiyerlere bir mülakat yapılır. Meydana getirilen bu mülakatta imtihan düzenleyen kurum tarafınca belirlenen saptanca dahilinde yeni girişimciler kurslara kabul edilir. e-Devlet üstünden müracaat yapmak isteyenler https://bit.ly/2Tg7502 bu adresi kullanarak oluşturulan sayfada ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” hanesini bularak ilgili formu doldura bilirler. Doldurulan ön müracaat formu sonrası da eğitimi düzenleyecek kurum size en kısa zamanda bağlantı kurarak mülakatlara çağrı edecektir. Eğer mülakatlarda başarı şansınızı arttırmayı planlıyorsanız lütfen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları mevzularına ne olursa olsun emek vererek gidiniz.KOSGEB Kilis birim kontakt detayları nedir ?

Bulunmuş olduğu nüfus sayısına gore hizmet ağı kuran KOSGEB Kilis ili için bir Müdürlük ile desteklerden yararlanmak isteyenlere hizmet vermektedir. Kilis ilimizde esnaflık icra eden tüm KOBİ’ler dahil bu adrese destek almak için istedikleri zaman başvuruda buluna bilirler.

Ekrem çetin mahallesi Güner Özmen bulvarı Sayaoğlu sokak numara 8 – KİLİS

  • Tel: 0-348-822-20-64
  • Faks: 0-348-822-20 60
  • E posta: Kilis@kosgeb.gov.tr

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>