KOSGEB Kırşehir

Devlet istihdamı arttırmak ve ülke ekonomisine katkı elde eden esnafları desteklediği şeklinde esnaf olmak isteyen genç girişimcilerimizi de desteklemektedir. KOSGEB aracılığı ile elde etmiş olduğu bu destekleri eğitim sürecinde de bir fazlaca kurum tarafınca kurs imkanları sağlanmaktadır. Kendi işinin sahibi olmak isteyen Kırşehirli girişimciler parasız olarak sizler için belirtmiş olduğumuz adresler verilen bu kurslara ne vakit iyi mi başvuracağınızı da bizlerden öğrene bilirsiniz.

Kırşehir girişimcilik kursları başlıyor!

Her ilimiz de olduğu şeklinde Kırşehir ilimiz içinde girişimcilik kursları planlanarak uygulanmaktadır. Her ne kadarda bu güzel ilimizde bir tane KOSGEB birimi olsa da İŞKUR başta olmak suretiyle bir fazlaca kuruluşun destekleri ile ilçelerinde de devamlı olarak eğitimler verilmektedir. Parasız olarak tamamen bedelsiz verilen eğitimlere Kırşehir de devlet destekleri ile esnaf olmak isteyenlerin iştirak etmesi aranan ilk şarttır. Bu sebep ile başlamış olacak olan eğitimlere yoğun talep olmasından dolayı ilk olarak girişimciler kurs katılma hakkını kazan bilmeleri için ön sınavlara doğal olarak tutulurlar. Sınavlar sonrasında ise kursiyer olmaya hak kazananlara eğitimler daha ilkin https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=40 burada duyurulan adresler de verilmektedir.

Kırşehir’deki girişimcilik eğitim başvuruları iyi mi yapılır ?

Başvuruların yapılması artık fazlaca rahat bir hal almıştır. O şekilde ki isteyen girişimciler adreslerin yer almış olduğu eğitimi düzenleyen kurumlara direkt isteyenler ise İnternet üstünden yalnız 5 dakikada ön kayıtlarını oluştura bilmektedirler. Müracaat seçeneği e-Devlet olarak tercih de bulunan girişimcilerin kesinlikle e-Devlet şifreleri olması gerekir. Şifresi olanlar ise müracaat işlemlerine başlamadan ilkin yazışma bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Eğer daha ilkin yazışma bilgilerinizi girdiyseniz dahi güncellemeniz de ve denetim etmeniz de fazlaca yarar olacaktır. Şifresi ve yazışma bilgisi güncel olan Kırşehirli girişimciler e-devlet üstünden kurs başvurusunu https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girerek, sonrasında da ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsünü tıklayarak yapabilirler.KOSGEB Kırşehir birim adres detayları

KOSGEB Kırşehir de yalnız bir Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Talebin fazlaca fazla olmamasından dolayı öteki illerdeki şeklinde ne yazık ki temsilciliği bu ilimizde yoktur. Bu niçin den dolayı il ve ilçedeki tüm KOBİ & ESNAF & YENİ GİRİŞİMCİLER destek imkanları hakkında data ve müracaat yapmak için bu adrese müracaat etmesi gerekir.

Adres: Medrese mahallesi Mustafa Kemal Atatürk caddesi Yusuf yapıcı iş merkezi numara 9/2-3

  • Telefon: 0-386-214-20-26
  • Faks: 0-386-214-20-02

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>