KOSGEB Kırtasiye NACE Kodu Destek Hibeleri Nelerdir?

KOSGEB destekleri ile kırtasiye kuracak olan yeni girişimcilere NACE kodu ve iş planı projesi her aşamada gereksinimleri olacak en mühim şeylerdendir. Kurum aracılığı ile kırtasiye sektöründe bağışlama alacakların aşamalı olarak hangi adımları sergilemeleri icap ettiğini bu kodlar ve proje örnekleri ile beraber yer verdik.

KOSGEB Kırtasiye dükkanlarını desteklemekte midir ?

İlk olarak ön oldukca dört gözle beklenen sual olan KOSGEB kırtasiye sektörünü destekleyip desteklemediğinden bahsetmemiz oldukca isabetli bir başlangıç olacaktır. Zira, kurum eğer bir sektörü desteklemiyorsa ona güvenerek yatırım yapmanın hiçbir anlamı olmayacaktır. KOSGEB desteklediği sektörleri bizlere NACE kodları sıralaması ile bildirmektedir. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde size bir müjde vermemiz gerekir ise kurum her destek programı ile kırtasiye açan yada açmış olan KOBİ’leri desteklemektedir. Destek programlarında da işinize lazım olacak ve ek olarak kurumun hakikaten kırtasiye sektörünü desteklediğinin kanıtı aşağıda yer edinen NACE kodlarında saklıdır.

KOSGEB Kırtasiye Nace Kodları Nedir.

KOSGEB Kırtasiye NACE Kodları Nedir.

Siz değerli ziyaretçilerimizin de görmüş olduğu benzer biçimde kurum G-TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ adı altında 47 üst NACE kodu ile alt 6 NACE kodu: 47.62.01 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalardan kırtasiye ürünlerinin perakende satışı adı altında DESTEKLEMEKTEDİR.!

Yeni kırtasiye kuracak olan girişimciler iyi mi müracaat yapabilir ?

KOSGEB Kırtasiye açma kredisi

KOSGEB Kırtasiye açma kredisi

Daha öncede belirtmiş olduğumuz benzer biçimde KOSGEB hem yeni kırtasiye kuracak hem de mevcud kırtasiyesi için destek almak isteyenlerin yanında yer verilmiştir. Yeni kırtasiye kuracak olan girişimcilere ” Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında yer edinen ” HİBE ” ve ” FAİZSİZ KREDİ ” destek sağlamaktadır. Eğer yeni bir girişim içinde KIRTASİYE dükkanı açmayı düşünüyorsanız ilk olarak işletmenizi kurmadan ilkin MUTLAKA ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almanız gerekmektedir. Girişimcilik eğitimi almış olan yeni girişimci kırtasiye dükkanı kurduktan sonrasında artık yapmış olduğu kira dahil olmak suretiyle bir oldukca giderini geri ödemesiz olarak alabilmek için şu adımları sırasıyla yapmalıdır.

  1. Yeni Girişimci Desteğine Müracaat yapmak için KOSGEB’e ilk kayıt işleminin gerçekleştirilmesi.
  2. Programa müracaat için gereksinim duyulan evraklar olan; Müracaat formu, İmza beyannamesi, Almış olduğunuz makine teçhizatları faturaları teslim edilir.
  3. Tüm evraklar tamam ise size bigün verilir ve o gün için de kırtasiye dükkanı için iş planı projenizin sunum yapılması istenilmektedir.

KOSGEB Kırtasiye İş planı Projesi

Size verilen gün geldiği vakit kurulan kurula hazırladığınız kırtasiye iş planı projenizi sunmanız gerekir. Bu süre bağışlama başvurusundan sonrasında averaj 20 iş günü içinde herhangi bigün olarak belirlenin. Size belirtilen gün vardığında hazırladığınız yada hazırlattığınız iş planı projenizi kurula sunum yapmanız sonrasında ise onaylatmanız şarttır. Eğer iyi mi iyi bir onay alacak iş planı projesi hazırlanacağını bilmiyorsanız BU bağlantımız ‘dan daha ilkin hazırlanmış ve ONAY almış iş planı projesini indirip üstünde kendinize nazaran değişimler yapabilirsiniz.

KOBİ’lerde kırtasiye sektöründe destek başvurusunda bulunabilir?

Kırtasiye işletme sahipleri de KOSGEB Destek programından kendilerine hitap edenlerden istediklerine başvuruda bulunabilirler. Devlete herhangi bir vergi borcu olmayan ve daha ilkin aynı destek programından istifade etmemiş olan KOBİ’ler aşağıdaki adımları sıralaması durumunda

Durumunda aşağıdaki belgeler ile desteğini alabilirler.

  • Esnaf yada ticari sicil gazetesi
  • Yaptığınız harcamaları gösteren faturalar
  • Etkinlik belgesi

Kobi beyannamesi iyi mi hazırlanması icap ettiğini resimli anlatımı ve detaylı data almak için lütfen burayı tıklayınız.

 

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>