KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma Formu (GÜNCELLEME)

KOSGEB ‘den yeni girişimciler yada KOBİ olarak etkinlik gösteren işletmeler destek başvurusunda bulunmadan ilkin KOBİ Beyannamesi Formu doldurması gerekir. Yada daha ilkin doldurmuş olsalar dahi 2020 senesinde müracaat yapacaklar ise güncelleme işlemini kesinlikle yapmaları gerekmektedir. e-Devlet üstünden ücretsiz bir şekilde dolduracağınız beyannamenin kuruma ne süre verilir göz önünde bulundurmaksızın devamlı olarak güncel olması sizin menfaatinizedir.

KOSGEB KOBİ Beyannamesi Ne Süre Verilir?

KOSGEB destek programlarına müracaat yapılmadan ilkin sizlerden kesinlikle KOBİ Beyannamesi Formu doldurmanız istenilir. Yada daha ilkin doldurdu iseniz bile bu formu tekrardan ilişkin olduğunuz seneye nazaran tekrardan güncellemeniz gerekir. Beyannamenin ne süre verilir sorusunun cevabı ise destek başvurusuna bulunmadan öncedir. Bu niçin ile kurum tarafınca etken olarak gösterilen destek başvurusuna başvuruda bulunmadan ilkin beyannamenizi güncel olmasına oldukca dikkat etmeniz oldukça ehemmiyet arz eder. Ayrıca yeri gelmiş iken etken olan destek programı görmek için şu adımları yapmanız yeterlidir.

 1. e-Devlet şifreniz ile https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine giriş yapınız.
 2. Sayfanın en altında ”Bir tek Ödemesi Devam Eden Hizmetler” kısmına ininiz.

Burada görmüş olduğunuz destek programları o an için halen ödemesi devam eden ve etken olan programlardır. Geçmiş dönemlerde yaşamış olduğum tecrübelere dayanarak siz KOBİ yada girişimcilere bir tavsiyem var. Devletin belli tarihlerde KOSGEB üstünden vermiş olduğu özellik ile ”ESNAFA FAİZSİZ KREDİ” teşviklerinden yararlanmak için KOBİ Bildiri Formunuzu her yıl üşenmeden güncelleyin. Bundan dolayı teşvik haberi ile beraber sistem her ne olur ise olsun aşırı yoğunluk dan dolayı kilitlenmektedir.

KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma 2020 (Resimli İşlem)

e-Devlet şifreniz var ise KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma işlemini İnternet’e bağlı her aygıt üstünden kolaylık ile yapabilirsiniz. Her hangi bir danışmanlık firmasına gerek kalmadan formun iyi mi dolduracağınızı sizlere resimli olarak 2020 prosedürlerine uygun bir halde ifade yaptım. Destek bağlantılar ile resimlere bakarak adım adım KOBİ Beyannamesi Doldurma işlemini sizler de yanınızda eğer ilk kere güncelleme yerine doldurma yapacaksanız.

 1. Ticari Sicil yada Esnaf Sicil Gazetenizi bilgisayar ortamına uygun pdf yada word formatın da bulundurmanız.
 2. Vergi numaranızı bilmeniz
 3. Elektronik posta adresinizin olması

durumunda rahatlık ile yapabilirsiniz. Şimdi tüm bu işlemleri tamamlamış olarak sizlere kabul edip KOBİ Beyannamesi iyi mi doldurulur resimli olarak anlatımına geçiyorum.

 1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler adresine giriş yapalım oluşturulan pencerede aşağıdaki işaretli görseli tıklatalım.
 2. Hemen sonra sistem sizi e-Devlet şifrenizi girmeye yönlendirme yapmış olacaktır. Lütfen kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
 3. Giriş yaptıktan sonrasında ise ”Kullanıcı Tipi” seçin sayfasına geleceksin. Resimde de olduğu benzer biçimde burayı vergi numaranızı ve kullanıcı tipinizi seçerek ”GİRİŞ” deyip geçiniz.
 4. Şimdi 5 adımdan oluşan bir alana geldiniz. Bu alanda ilk yapmanız ihtiyaç duyulan şey KOBİ Beyannamesi Doldurma yada güncelleme yılının seçilmesidir. Buraya içinde bulunduğunuz seneyi girmeniz kafi olacaktır. Örnek: 2020
 5. Bildiri yılını seçerek ”İLERİ” dedikten sonrasında ise şimdi sıra ”BAŞLANGIÇ BİLGİLERİ” girilmesi bölümüdür. Bu bölümde işletmenin yeni kurulduğunu İLK KUTUCUĞU İŞARETLEYEREK beyan ederseniz. Ek olarak, işletmenizin ortaklık bilgilerini de gene bu alanda belirtirsiniz.
 6. İşletme bilgilerinin yer almış olduğu bölüme geldik.! Bu alandaki bilgiler GİB den ve SGK ile YİP den otomatik alarak belirir. Lütfen doğru bulunduğunu sizler de teyit edin. Eğer, bilgiler gözükmüyor ise ilgili kurumlara kaydınızı ilk olarak yapınız. En alt sayfada da KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodunuz çıkacaktır. Burada destek alıp almadığınızı da ek olarak nazaran bilirsiniz.
 7. Ticari Sicil yada Esnaf Sicil Gazetesi yer almış olduğu bölüme geldiniz. Eğer daha ilkin sisteme yükledi iseniz burada nazaran bilirsiniz. Yok yüklü değil ise o süre bu alanda ”EK EKLEME” alanından ilgili dokümanları seçerek ”GÜNCELLE” demeniz gerekir.
 8. Son bölüme geldik. Lüzumlu bilgilerin girildiğini ”ONAYLA” diyerek onaylamanız yeterlidir. Ayrıca bilmenizde fayda olacak. Eğer ki şirket onay butonuna basıldığında eğer A.Ş değilse yada herhangi bir bağlı yada ortak işletme değilse otomatikman uzman onayına gerek kalmaksızın onaylanmakta ve evrak kaydına gönderilmektedir.

KOBİ Beyannamesi Nasıl Doldurulup PDF formatı anlatımı indirmek için TIKLAYIN!

Kimler KOBİ Beyannamesi Doldura Bilir?

KOBİ beyannamesi doldura bilmeniz için KOBİ olmanız gerekir. Bu yıl için ise bu tarif şu şekilde kurum tarafınca kabul görmektedir. Senelik olarak 250 şahıs sayısından azca çalışana haiz olan. Senelik olarak net satış kazanç yada mali bilançosundan herhangi birinin 125.000.000 TL aşmamış olanlar doldura bilir yada güncelleme yapabilir. Bildiri doldurduktan sonrasında da güncelleme yaptıktan sonrasında lütfen çıktı almayı unutmayınız.!

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>