KOSGEB Kocaeli

Kocaeli ve Gebze’de yeni girişimcilik eğitimleri İŞKUR ve TSO başta olmak suretiyle bir fazlaca devlet kurumun aracılığı ile beraber son sürat verilmeye devam etmektedir. Hiçbir ücret talep edilmeden verilen eğitimlere katılmak isteyenler kurs başlama tarihleri belli olduğu süre bu kurumlara başvurularını şahsen olarak yapabilecekleri şeklinde İnternet üstünden de şimdi derhal yapabilmektedirler.

KOSGEB Kocaeli kursları ne süre başlamaktadır ?

KOSGEB Kocaeli, Gebze kurs tarihleri adresler

Kocaeli yada Gebze ‘de ikametgah eden yurttaşlarımız kuracağınız yeni iş yeri için devletten bağışlama almak istiyorsanız bunu sadece KOSGEB üstünden yapabilirsiniz. KOSGEB’de işletmesini Kocaeli ve Gebze olmak suretiyle tüm ülke genelinde kuracak olan yeni girişimcilerden ” Girişimcilik Sertifikasını ” koşul koşmuştur. Eğer İŞGEM sahasında bir işletme kurmayacaksanız yada Üniversite dönümde girişimcilik eğitimi almadıysanız bu belgeli mecburen almanız gerekmektedir. Kocaeli ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm Yeni Girişimcilik Eğitimi başlangıç tarihlerini direkt https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=41 bu adreste güncel ve doğru olarak görebilirsiniz.

Kocaeli KOSGEB kurslarına iyi mi başvura bilirsiniz ?

Kocaeli ve çevre ilçelerinde düzenlenen yada düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine 2 şekilde başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz. Bunlardan biri e-Devlet üstünden bir diğeri de eğitimi veren kuruma şahsen olarak müracaat yapılaraktır. Her iki şekilde meydana getirilen müracaat işlemlerinde de eğer yoğun bir talep var ise sizlere hem sözlü hem de kontrol usulü mülakata sokarlar. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları hakkında daha önceleri yeni girişimcilerimiz için bazı tüyoları paylaşmıştık. Sözlü mülakatta ise bilmenizde fayda olan en mühim şey,

  1. İş fikrinizin olduğu ve işletmenizi kuracak deneyime haiz bir girişimci olduğunuzu belirtmeniz
  2. Kurulacak olan iş için kafi ana paraya haiz olduğunuzu söylemeniz

olacaktır.

E-devlet üstünden KOSGEB Kocaeli kurslarına iyi mi katılabilirsiniz?

e-devlet üstünden Kocaeli girişimcilik eğitimlerine başvuruda bulunacak olanların PTT’den almış oldukları bir şifreye gereksinim vardır. e-Devlet şifresi olan yeni girişimci sisteme girip yazışma bilgilerini güncelledikten sonrasında müracaat formuna yetişebilmek için https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Applications adresine girerek ” sağ üst köşede + YENİ BAŞVURU butonuna tıklayıp karşısına çıkan formu doğru bir halde doldurması gerekir.KOSGEB Kocaeli, Gebze Müdürlüğü adres detayları

KOSGEB Kocaeli ve Gebze ‘de iki tane Müdürlük ve bir tane temsilcilik ile kosgeb desteklerinden yararlanmak isteyen yurttaşlarımız için hizmet vermektedir. KOSGEB imkanlarından yararlanmak isteyen Kocaeli, Gebze yada aşağıdaki adrese yakın çevre ilçe,köy vb. yerlerde ikametgah eden yurttaşlarımız kendilerine en yakın Müdürlük yada temsilciliklerimize başvuruda bulunabilirler. Kocaeli Müdürlük adres, telefon yazışma detayları aşağıdaki gibidir.

Adres 1: Yeni Kent Mah. Demokrasi Blvr. Numara 65 / İZMİT – Tel: 0-262-311-02-13 – Fax: 0-262-311-02-49

Adres 2: TAYSAD Organize Endüstri Bölgesi 6 Cadde Numara 1 / 1 ÇAYIROVA

Tel: 0-262-658-87-64 Fax: 0-262-658-87-94

Google Harita Koordinatları

KOSGEB Kocaeli, Gebze Temsilciliği

KOSGEB tarafınca oluşturulan programlardan yararlanmak isteyen Kocaelili ve Gebzeli yurttaşlarımız yukarıdaki yer edinen Müdürlüklerimiz haricinde bizlere aşağıdaki yer edinen temsilcilik adresimiz ile de bağlantı kurabilirler.

Adres: Güzeller mahallesi, Kavak Caddesi Numara 3 GEBZE – Tel: 0-262-644-22-32 Fax: 0-262-512-57-39

 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>