KOSGEB Konya

Nüfusun yoğun olmasına orantılı olarak oldukca fazla KOBİ ile yeni girişimciye haiz Konya ilimizde KOSGEB Merkez Müdürlüğüne ilaveten 4 tanede temsilcilik kurmuştur. Ek olarak girişimcilik eğitim kursları içinde Seydişehir, Karapınar, Akşehir TSO ve Ereğli Ticaret Sanayi Odası‘nın yanı tüm öteki ilçelerindeki İŞKUR ve mahalli belediyeler ile iş birliği içindedir. Tüm bu kurumlar ve temsilcilikleri ile Konya ilimizde düzenlenecek olan bu yıla ilişkin girişimcilik kurslarının adres ile başlangıç tarihlerini sizler ile paylaştık. Ek olarak, isterseniz artık yeni dönemde sağlanan imkanlar ile İnternet üstünden bu eğitimlere de müracaat da buluna bilirsiniz.

KOSGEB Konya kursları başlangıç tarihleri nedir ?

KONYA’da devamlı olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmektedir. Bu eğitimleri hangi devlet kurumu düzenliyor olursa bilin ki kesinlikle organizasyonluğunu bir tek KOSGEB tarafınca  yapmaktadır. Dolayısı ile Konya ilimizdeki düzenlenecek olan tüm girişimcilik kurslarının başlangıç tarihlerini de bu kurum belirleme etmektedir. Kurum Konya ilindeki tüm eğitim başlangıç ay / gün ve saatlerine kadar bir tek direkt buradaki adres üstünden bildirmektedir  https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=42 sayfaya girdiğimiz zaman Konya ilimizde düzenlenecek olan bir oldukca eğitim tarihini görmüş olacaksınız. Size uygun olan kurs tarihinin üstüne tıklayıp, eğitimi hangi kurumun nerede verdiğini bakılırsa bilirsiniz. Hatta, işletme derslerinin yer almış olduğu kursa belirleme edilen öğreğim görevlisinin isim bilgisini dahi bu adreste görebilmekte siniz.

Konya girişimcilik eğitimi başvuruları iyi mi yapılmaktadır ?

Konya ilimizde düzenlenmesi planlanan KOSGEB kurslarının başvuruları daha önceleri bir tek eğitimi düzenleyen kuruma şahsen olarak müracaat yapılması ile sağlanmaktaydı. Şimdi artık günümüzde bu uygulamaya ilaveten e-devlet üstünden de müracaat formuna erişim şansı yeni girişimcilere verilmektedir. e-Devlet üstünden ve eğitimi düzenleyen kuruma meydana getirilen başvurulan ikisi de ön müracaat olarak kabul gördüğünü lütfen unutmayalım. Özellik ile yoğun başvurularda sizlere eğitimi düzenleyen kurum tarafınca bir ön mülakata kesinlikle sokacaklardır. Sözlü ve kontrol usulü olarak düzenlenen bu mülakatlarda takılmamak için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları mevzularına çalışmanızı tavsiye ederim.KOSGEB Konya Birimlerinin Adresleri

Her ilde Müdürlükleri olan KOSGEB katılım sayısı ve nüfus sayısına bakılırsa temsilciliklerde kurmaktadır. KOSGEB KONYA ilimizdeki katılım sayısının fazla olmasından dolayı 4 tane temsilcilik ile hizmet vermektedir. Müdürlük ve temsilciliklerin adres, telefon yazışma detayları aşağıdaki gibidir. Destek sunar hakkında aşağıdaki adreslere mesai saatleri içinde başvurarak detaylı data alabilirsiniz.

Müdürlük İletişim Detayları

Feyzi çakmak mahallesi, Büsan endüstri sitesi KOSGEB caddesi Numara 53  42050 / KARATAY

  • Tel: 0-332-345-06-03
  • Faks: 0-332-345-06-10
  • E-mail: Konya@kosgeb.gov.tr

Seydişehir Temsilciliği adres detayları nedir ?

Ulukapı mahallesi 701 sokak 20/A   SEYDİŞEHİR

  • Tel: 0-332-582-60-09
  • Faks: 0-332-582-16-26

Karapınar Temsilciliği yazışma detayları

Yeni belediye iş hanı kat 2 numara 51  KARAPINAR

Tel: 0-332-755-12-76 Faks: 0-332-755-72-20

Ereğli Temsilciliği bağlantı bilgisi

Selçuklu mahallesi hamam sokak numara 9 Posta kutusu: 42320 EREĞLİ

  • Tel: 0-332-713-10-73
  • Faks: 0-332-713-18-02

Akşehir Temsilciliği bağlantı numaraları

Selçuk mahallesi hükumet caddesi numara 10  AKŞEHİR

  • Tel: 0-332-813-38-27
  • Faks: 0-332-813-97-08

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>