KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!

KOSGEB’den destek alma sürecine kadar tüm girişimcilerin güvenli olun ki bir oldukça macerası olmuştur. Yaşamış oldukları bu maceralar yeni bir deneyim edinme şansı elde etmiştir. Bu edinmiş oldukları tecrübeleri ise hepimiz ile yorumlar şeklinde bir bir çok asla çekinmeden paylaşma cüretkarlığında bulunmuşlardır. Bu uzun süreçte kredi almaya hak kazananlar için hazırlamış olduğumuz yorumlar bölümünde inanırım ki bir çoğunun yaşamış olduğu macera siz değerli üyelerimizin de ilgisini çekecektir. Ek olarak sizler de yolun her neresinde olursanız olun bizlere yorumlarınızı göndere bilirsiniz.

Dolandırıcılık hakkında tüm yorumlar

Şuana kadar en oldukça KOSGEB dolandırıcılıkları hakkında yorumlar aldık. Çeşitli dolandırıcılık şekilleri ile bir oldukça yeni girişimci ve KOBİ bünyesinde olan tüccarlarımız ne yazık ki dolandırılmışlardır. Özellik ile toplumsal medya üstünden ve çeşitli İnternet siteleri üstünden bırakılan kontakt numaraları aranarak bu dolandırıcılık işlemleri yapılmıştır. Girişimcilerde sıklık ile aldığımız yorumlara istinaden şunu net bir halde söyleye biliriz ki en oldukça fazla girişimcilik sertifikası mevzularında dolandırma işlemleri olmuştur. Kıymetli girişimciler devamlı belirtmiş olduğumuz benzer biçimde kesinlik ile girişimcilik eğitimleri ücretsiz bir şekilde ülke genelinde verilmektedir. Asla sizlere yok 500 TL yok 700 liraya girişimcilik sertifikasını derhal veriyoruz diyenlere güven asla etmeyiniz.

KOBİ kredileri yorumlarını oldukça fazla aldık

İnternet sitemizin kurulduğu tarihten itibaren KOBİ ‘lerden de ne yazık ki dolandırıcılık hakkında oldukça fazla yorumları aldık. Aldığımız bu yorumlarda sıklık ile karşılaştığımız yöntem gene İnternet ve toplumsal medya hesaplarına verilen reklamlarda KOBİ ‘lere faizsiz kredi verildiği başlıklarıydı. Bu yöntemde KOBİ ‘ye 100.000 liraya kadar faizsiz kredi verileceği taahhüt edilip ondan gönderilen kargo ile en aşağıya 800 lira benzer biçimde bir dosya harcaması talep edilmesi oldu. Kesinlik ile KOSGEB yada devlete başka herhangi bir kurum size kredi yada bağışlama vermek için kargo üstünden dosya göndermez, hatta bir de bunun üzerine para talebinde bulunmaz. Bu niçin ile lütfen bu dolandırıcılık furyalarının tuzaklarına düşmeyiniz.

Girişimcilik eğitimleri hakkında yorumlar nelerdi ?

Girişimcilerin eğitime katılma mevzularında yapmış olduğu yorumlardan bazıları kurslara katılımdaki yaşadıkları zorluklardı. Bu zorluklar aslına bakılırsa daha ilkin anlattığımız  ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları ” çalışılmış olsaydı kolaylık ile geçilebilecek şeylerdi. Fakat biz gene de bir yine edersek. Eğitim hakkının öncelikli bir halde edinebilmeniz için.

  1. Ön mülakatta öncelik hakkını kazanmak için ne olursa olsun kafanızda bir iş fikri planı ile gidiniz.
  2. Kuracağınız iş için ne kadar tecrübeye haiz olduğunuzu kurum memurlarına anlatınız.
  3. En önemlisi kurulacak olan işletme için elinizdeki ana paradan ne olursa olsun bahsediniz.

Veri tabanına kayıt olmada yaşanmış olan sıkıntıyı asla unutmuyorum!

Bir defasında esnafa faizsiz kredi KOSGEB aracılığı ile verilecekti. Bu zamanda esnaflardan istenilen tek şey kobi beyannamesinin doldurulması yada güncellenmesiydi. O süre o denli oldukça talep aynı anda oldu ki kurumun data sistemi tamamen kilitlendi. Bu süre de oldukça fazla yakınma yorumları aldık. Aldığımız yakınma yorumlarının hepsi sisteme kayıt olmamdan ötürüydü. Hâlbu ki daha ilkin KOBİ beyannamesini esnaflarımız doldurmuş olsa yada her yıl başı ulaştığında üşenmeyip güncellemiş olsalardı bu sıkıntıyı kimse yaşamayacaktı. Bu niçin den dolayı alınan yorumları da gene sayfalarımız da bulabilirsiniz.

KOSGEB hakkında yapılan kullanıcı yorumları

KOSGEB hakkında meydana getirilen kullanıcı yorumları

Sizlerde deneyimlerinizi yorumlar ile hepimiz ile paylaşınız

Bu  sayfanın altında reklam haricinde tüm yaşadığınız İŞKUR üstünden meydana getirilen başvurular dahil kurum ile yorumları hepimiz ile paylaşa bilirsiniz. İster pozitif isterse negatif olarak tüm kuruma ilişkin yorumlarınızı lütfen hepimiz ile paylaşınız. Sizden sonraki girişimci yada KOBİ ‘lere deneyimlerinizi yorumlar halinde bırakırsanız hakikaten oldukça yararlı bir şey yapmış olmuş olursunuz. Ihmal etmeyin ki data paylaştıkça güzeldir. Site yönetimi olarak hepimiz en oldukça rastladığımız kuruma ilişkin yorumları başlıklar altında sizler ile paylaşarak ve bu mevzuyu açarak görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Haydi şimdi sıra sizlerde…

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>