KOSGEB Kredi Veren 13 Banka Hangisi?

KOSGEB anlaşmalı bankalar aracılığı ile başta kredi faiz desteği imkanları sunar iken terör ve naturel afet görmüş olan KOBİ işletme sahiplerini de yardımlarını gene bu bankalar aracılılığı ile sağlamaktadır. Anlaşmalı bankaların başlangıcında KOBİ ‘lerin devamlı yanında olan devlet bankası Halkbank gelir iken öteki bankalar da bu kervana katılarak işletme sahibi esnafa nakit kredi desteği olanağı sunmaktadır. Özellik ile yıl içinde devlet tarafınca sunulan sıfır faizli esnaf kredileri için seferber olan tam 13 bankanın hangileri olduğu sizler için listeledik.

Esnaflara KOSGEB kredisi veren 13 banka hangileri ?

KOBİ ‘lere desteklemem amacı ile bir fazlaca destek programları mevcuttur. Bu programların içinde en fazlaca ilgiyi gören asla kuşku yok ki KOBİ bünyesinde yer edinen esnafa işletmenin finansal giderleri ve yerli sanayiciden temin etmiş olduğu makine ve alet edevatlarını alımları için anlaşmalı bankalardan kullanacakları kredinin faizini ödeyen Kredi Faiz Desteği programı gelmektedir. Program devlet tarafınca ayrılan bütçeye nazaran gereksinim duyan ( tabiat vakaları, terör saldırıları ) ve en önemlisi hazırladığı gelişme yada standardını artırmaya yönelik proje hazırlayan işletme sahiplerine öncelikli olarak anlaşmalı bankalar aracılığı ile verilir. Masrafsız ve faizsiz olarak verilen bu destek kredileri için antak kalma sağlanan bankalar

 1. Akbank
 2. Alternatifbank
 3. Denizbank
 4. Finansbank
 5. Fortisbank
 6. Güvence  bankası
 7. HCBS Bank
 8. Ziraat Bankası
 9. Türk Iktisat Bankası
 10. Halkbank
 11. İş bankası
 12. Vakıflar Bankası
 13. Yapı Kredi Bankası

anlaşmalı bankalar sıralamasında sizlerin de gördüğünüz benzer biçimde bir fazlaca kamu ve hususi bankalar yer verilmiştir. Kredi faiz desteği projeniz onaylandıktan sonrasında hangi bankayı arzu ederseniz edin hiçbir harcama ve faiz ödemeyeceksiniz. Mevzu ile ilgili data almak için bankaların oluşturduğu KOBİ departmanlarına başvurabilir, proje hazırlanması hakkında teknik destek alabilmek için ise danışmanlık desteği veren firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Acil kredi kullanım sebepleri nedir ?

Yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde anlaşmalı bankalar aracılığı ile KOSGEB kredi faiz desteğinin yanı sıra naturel afetler ve FETÖ – PKK yada öteki yasa dışı örgütler tarafınca iş yeri zarar görenlere de destek kredileri sunmaktadır. Vatanımızda sıklık ile görülen bu vakaları sıralar isek ; Sel ve su baskınları, Kuraklık, Şiddetli fırtına, Harp, Genel bırakım, Yangın, Zelzele, Terör benzer biçimde vakalar diyebiliriz.

KOSGEB Kredi veren bankalar

Banka Şartnameleri nelerden oluşur ?

 1. Yukarıdaki şartlarda mağdur olan işletmeler için üst limit değişim göster ise genel olarak 100 bin TL kredi verilmekte ve temin edilen kredinin tüm harcamaları KOSGEB tarafınca sağlanmaktadır.
 2. Kredi kullanan işletme, temin etmiş olduğu krediyi 6 ay ödemesiz ve eşit taksitlerde 24 ay vadeli olarak ödemeyi taahhüt etmiş olur.
 3. Kredi için müracaat icra eden KOBİ anlaşmalı bankalar tarafınca görevlendirilen bilir şahıs harcamasını peşin olarak ödemelidir.
 4. Naturel ve terör afetlerden zarar görenler anlaşmalı bankalar tarafınca kredi kullanacak olan işletmenin her hangi bir vergi yada prim borcu olmaması yada var ise yapılandırdığını gösteren belge ile beraber vergi dairesinden alınan belgeyi KOSGEB ilgili merkezine ulaştırması gerekmektedir.
 5. Yardım kredisi çekecek olan işletmenin KOSGEB ÖN ONAYLI olması şartı ve bankaların mevzuat ve teamüllerine uygun olması gerekmektedir.

Yeni girişimcilere faizsiz kredi veren banka hangisi ?

Esnaflara bunca desteği esirgemeyen KOSGEB ile anlaşmalı bankalar yeni girişimcilere de faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Sadece bu imkanı elde eden tek bir banka vardır o da Türkiye Halk Bankası’dır. Banka ‘ Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almış sonrasında ise işletmesini kurup;

 1. KOSGEB veri tabanına kayıt olmuş ↵
 2. KOBİ bilgi dokumanı ile beyannamesini doldurmuş
 3. Doldurmuş olduğu beyannamesini onaylatıp kaşelettikten sonrasında KOSGEB iş planı projesini hazırlatıp KDS üstünden ” Yeni Girişimci Destek Programı başvurusunda bulunup hazırlattığı iş planı projesini sunum yaparak onaylatan.
 4. Kurulun uygun görmüş olduğu hizmet ve araç-gereç alım faturalarını ödeme talep formu hazırlatıp ekleri ile beraber KOSGEB’e teslim eden

Tüm girişimcilere faizsiz olarak kredi ödemesi yapılmaktadır. Detaylar: https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Girisimcilere-Ozel/KOSGEB-Yeni-Girisimci-Destegi/1337

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>