KOSGEB Manisa

KOSGEB Manisa ilimizde oldukça fazla bir nüfusa haiz olmamasına rağmen Merkez Müdürlüğüne ilaveten tam 4 ek temsilciliği ile hizmet vermektedir. Salihli, Akhisar ile Turgutlu ve Alaşehir de bulunan bu temsilcilikler  İŞKUR’un da katkıları ile yeni girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri vermektedir. Tüm Manisa’da etkinlik gösteren KOSGEB’in temsilcilik ve Müdürlük adreslerinin yanı sıra sizlere Halk Eğitim Merkezleri dahil olmak suretiyle tüm Manisa girişimcilik eğitimi kurs başlama tarihlerini paylaşıyoruz. Ek olarak, bu eğitimler için müracaat formunun iyi mi oluşturulması icap ettiğini de videolu ifade ile gene sizler için yer verdik.

KOSGEB Manisa girişimcilik eğitimi başlama tarihleri ne süre ?

Manisa’da Merkez birimi haricinde 4 KOSGEB temsilciliğin yanı sıra İŞKUR ile bir oldukça meslek odası Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlemektedir. Girişimcilik eğitimleri bakımında oldukça varlıklı bir listeye haiz olan Manisa Türkiye’de kim bilir en oldukça KOSGEB kurslarını düzenleyen illerimizin içinde yer almıştır. Tüm kurumların Manisa da düzenlemiş olduğu kursların başlangıç tarihleri ve adresleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=45 adresimizden yeni iş yerini devlet desteleri ile kuracaklar için paylaşılmaktadır. Başvuruları ise 2 faklı yol ile rahatlık ile yapıla bilmektedir.

Manisa KOSGEB kurslarının başvurusu iyi mi yapılmaktadır ?

KOSGEB Manisa eğitimlerini hangi kurum yada temsilcilik düzenleyecek olursa olsun ön müracaat formları 2 şekilde doldurulmaktadır. Bunlardan ilki eski sistemde olduğu benzer biçimde eğitimi düzenleyen kuruma yeni girişimcinin bizzat giderek müracaatta bulunması bir diğeri de İnternet üstünden e-devlet aracılığı ile ön başvurunun sağlanmasıdır. İnternet üstünden ön müracaat formu dolduracak olan Manisalı yeni girişimcilerin e-devlet şifrelerinin yanı sıra bir de e-devlete daha ilkin girip kontakt bilgilerini güncellemesi gerekmektedir. Tüm bu tarz şeyleri doğru ve eksiksiz meydana getiren Manisalar e-devlet ön kurs müracaat formuna https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ bu adresten ulaşabilirler.Dikkatinizi çektiysem her iki müracaat içinde ön müracaat diyorum. Sakın derhal başvur vurmaz eğitimlere alınacağınızı düşünmeyin. Her ne kadarda iş fikriniz olup işi kuracağınız kafi ana paraya haiz dahi olsanız eğer yoğun bir katılım ( 25 kişiden fazla ) olur ise sizlere ne olursa olsun bir sözlü ve kontrol usulü imtihan uygulayacaklardır. Bu nedenden dolayı lütfen eğitim ön başvurusunda bulunmadan ilkin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları içeriğimize bir göz atınız.Manisa KOSGEB Müdürlük adres detayları

Manisa tecim ve endüstri odası Mimar Sinan bulvarı numara 127  kat 1   YUNUSEMRE

 • Telefon: 0-236-233-13-12
 • Faks: 0-236-236-21-73
 • E-mail: Manisa@kosgeb.gov.tr

Salihli Temsilcilik Adres kontakt bilgisi

Salihli TSO eski cami mahallesi 15 ‘ci sokak numara 52    SALİHLİ

 • Telefon: 0-236-713-15-90
 • Faks: 0-236-713-15-42
 • E-mail: Salihlisinod@kosgeb.gov.tr

Akhisar Temsilcilik Adres detayları

Tahir ün caddesi numara 87 kat: 2 45200 AKHİSAR

 • Telefon: 0-236-414-15-63
 • Faks: 0-236-414-80-44
 • E-posta: manisa.igem@kosgeb.gov.tr

Turgutlu Temsilcilik Adres, telefon faks bilgisi

Ergenekon mahallesi fatih bulvarı Mustafa Kemal Atatürk caddesi numara: 2  TURGUTLU

 • Telefon: 0-236-314-17-91
 • Faks: 0-236-313-70-19
 • E-mail: manisa.igem@kosgeb.gov.tr

Alaşehir Temsilcilik Adres

Soğuksu mahallesi İsmet paşa caddesi numara 111  45600    ALAŞEHİR

 • Telefon: 0-236-653-10-61
 • Faks: 0-236-654-38-10

Yukarıda ye alan adreslere müracaat yaparak KOSGEB kurs kayıtlarını yaptırabileceğiniz benzer biçimde tüm Manisalı KOBİ & ESNAFLAR da kuruma ilişik destek programları hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirler.

 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>