KOSGEB Mardin

Bir oldukca tarihe ev sahipli yapmış olan Mardin ilimiz yeni girişimcileri ile de son günlerde gündem yer almıştır. Devlet teşvikleri ile devamlı il ve ilçelerine esnaf kazanan Mardin’ de tecim bir fazlaca yoğundur. Halkın ticarete ilgisi yeni girişimcilik faaliyetlerin süratli bir halde ilerlemesine vesile olmaktadır. Bir oldukca değişik iş fikri ile KOSGEB kurumlarının kapısını çalan yöre halkı değişik illerde de faklı işler kurmaktadır. Tüm bu tarz şeyleri girişimcilik sertifikası almak için katıldıkları kurslar da görmüş oldukları 4 günlük eğitim ile birleştirince de ileri dönük kuvvetli işletme projeleri gün yüzüne çıkmaktadır.

KOSGEB Mardin girişimcilik kursları ne süre ?

Geçen yıla bakılırsa bir fazlaca nüfusu aratan Mardin’de Kızıltepe ile Artuklu en fazla girişimcinin ikametgah etmiş olduğu ilçelere haizdir. Midyat ve Nusabin de ilçeleri de 100 binden fazla nüfusu ile gelişen ilçeleri içinde yer alır. Nüfus bakımından bu saydığımız ilçelerin de daha sıklık ile başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=47 bu adreste yer alır. Dicle kalkınma ajansını dahi vermiş olduğu tüm girişimcilik kurslarını yalnız bu adreste görebilirsiniz.

Başvurular e-Devlet üstünden yada!

Mardin ilimizde yada ilçelerinde çeşitli kurumlar tarafınca düzenlenen girişimcilik kurslarına başvuruları ister ilgili birime şahsen giderek isterseniz de e-Devlet üstünden rahatlık ile yapa bilirsiniz. Kurs müracaat tercihi olarak e-devlet kullanmayı yeğleyen girişimciler https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese girerek  menüsünden müracaat formunu doldurmaları gerekir. Başvurusu alınan vatandaşımız sonrasında asil kursiyer olabilmek adına ön mülakata doğal olarak tutulur. Mülakatlarda başarı gösterenler ise kursiyer olarak isimlerini yazdırıp, eğitim tarihlerinde dersliklere kabul edilirler.KOSGEB Mardin yazışma detayları

Daha önceki senelerde yalnız Mardin merkezde bir müdürlüğe haiz olan kurum artan nüfusa yanıt vere bilmek adına bir tanede Organize Endüstri Bölgesinde ilave temsilcilik kurmuştur. Bu her iki biriminde yazışma detayları şu şekilde yer alır.

Merkez Müdürlüğü yazışma detayları

Adres: Organize endüstri bölgesi birinci bulvar  – MARDİN –

  • Tel: 0-482-215-30-20
  • Faks: 0-482-215-30-22

Organize Endüstri Bölgesi temsilcilik adres detayları

Adres: 1 Bulvar Organize Endüstri Bölgesi – MARDİN

  • Telefon: 0-482-215-30-20
  • Faks: 0-482-215-30-22

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>