KOSGEB Muğla

Her geçen yıl nüfusu artan bu güzel ilimiz de iş planı projelerini devlet destekleri ile gerçekleştirmek isteyen girişimcilere devamlı olarak KOSGEB kursları düzenlenmektedir. 100 binin üstünde 5 ilçesi Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Milas ile Menteşe de ek olarak belli tarihlerde gene bu eğitimler ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Daha oldukca İŞKUR tarafınca Halk Eğitim Merkezleri salonlarında verilen bu eğitimlerin başlama tarihleri ne vakit ? sorusu ile yöre esnafın kontakt kurabilecekleri tüm KOSGEB birim adreslerine yer verdik.

Muğla, Marmaris, Bodrum ve Fethiye KOSGEB kursları ne vakit başlıyor ?

Mükemmel bir iş fikriniz var fakat bu projenizi gerçekleştirmek için kafi sermayeniz mi yok ? Üzülmeyin, Türkiye Halk Bankası tüm yeni girişimcilere bir oldukca girişimcilik kredisi fırsatları sağlamaktadır. Kredinizi Türkiye Halk Bankasından alıp sonrasında ise yaptığınız harcamaları da KOSGEB üstünden geri alabilirsiniz. Üstelik program dahilinde kira ve nitelikli elaman giderleriniz bile bağışlama olarak sizlere geri verilmektedir. Bunun için ilk olarak işletmenizi kurmadan ilkin ne olursa olsun Muğla’da ya size yakın olan herhangi bir ilçesinde düzenlenecek olan girişimcilik kurslarına katılmanız gerekir. Parasız olarak verilen bu kursların başlama tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=48 burada sizler ile paylaşılmaktadır. İlgili sayfaya giriş yaparak tüm Muğla ve çevresindeki girişimcilik kurslarının hem başlama hemde eğitimi veren kurumun bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik kurslarına peki iyi mi müracaat yapabilirsiniz ?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu E-Devlet Üstünden yapılabildiği şeklinde kursları düzenleyen kurumlar tarafınca da kabul görmektedir. Her iki şekilde yapılacak olan başvurularda eğitime katılmak isteyen girişimcinin şahsen olarak müracaat etmesi gerekir. e-Devlet üstünden müracaat meydana getirecek olan girişimcilerin müracaat formuna https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler buradan erişmeden ilkin kontakt bilgilerini güncellemesi gerekir. Aksi taktirde  menüsüne girdiğiniz zaman müracaat formuna ulaşmada mesele yaşaya bilirsiniz. İletişim bilgilerini güncelleyen Muğlalı girişimciler sorunsuz şekilde bahsedilmiş olduğu adımları sağlayarak ön kayıtlarını gerçekleştirmiş olurlar.Eğitimleri alan girişimcilerin iş yerlerini kurduktan sonrasında izlemeleri gerektiği yol kılavuzu ===> https://www.finansdestegi.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

KOSGEB Muğla birim adres, telefon, kontakt detayları

Muğla ilinde KOBİ ve yeni girişimcilerin destek başvurusu talebinin fazla olmasından dolayı KOSGEB Müdürlüklerine ilaveten 4 temsilcilikleri ile de hizmet vermektedir. Aşağıda yer edinen birimlere tüm esnafımız ile kendi işini oluşturmak isteyenler Muğlalılar başvurabilirler.

Muğla merkez müdürlük adres ve kontakt detayları

Adres: Muslihiddin mahallesi M. Parlak zeka Özbek sokak numara 49  – MUĞLA

 • Tel: 0-252-212-84-64
 • Faks: 0-252-212-84-20
 • E-posta: mugla@kosgeb.gov.tr

Fethiye temsilcilik adres, telefon detayları

Adres: Taşkaya mahallesi 144 sokak numara 119 – 1 – FETHİYE

 • Tel: 0252 614 11 15
 • Faks: 0-252-614-57-91
 • E-posta: mugla@kosgeb.gov.tr

Muğla Tecim Endüstri Odası

Adres:  Muslihiddin mahallesi Şehit Yarbay Alim YILMAZ caddesi numara: 2  – MUĞLA

 • Tel: 0-252-214-11-22
 • Faks: 0-252-214-71-21
 • Email: Muglasinod@kosgeb.gov.tr

Muğla ESOB temsilcilik kontakt detayları

Adres: Muslihiddin mahallesi kadı oğlu sokak – MUĞLA

 • Tel: 0-252-214-23-35
 • Faks: 0-252-214-91-37
 • Faks: mugla@kosgb.gov.tr

Marmaris temsilcilik adres kontakt detayları

Adres: Merkez mahallesi 350 sokak numara 5 Armutalan Marmaris – MUĞLA

 • Tel: 0-252-417-04-69
 • Faks: 0-252-417-04-83

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>