KOSGEB Muş

400 binden fazla bir nüfusa haiz Muş ilimizde Bulanık ve Malazgirt en fazla girişimcinin bulunmuş olduğu ilçesi durumundadır. 1 tane merkez müdürlüğü ile etkinlik içinde bulun KOSGEB iş ortaklarının katkıları ile tüm buradaki yeni girişimcilere kurslar düzenleyip sertifika sahibi yapmaktadır. Sonrasında da desteğini esirgemeyen birim yöreye bir oldukça yeni esnaf kazandırmıştır. KOBİ ‘lerede her daim mevcut programları ile destek elde eden KOSGEB Muş biriminin yazışma bilgilerini, yeni girişimcilik eğitimi alacak olanlar için de kurs başlama tarihleri ile beraber yer verdik.

KOSGEB Kursları Muş ilimizde de başlamaktadır!

Devlet destekleri ile KOSGEB desteklenen sektörler kapsamında iş fikrine haiz olanlara bir oldukça kalemde meydana getirilen harcamalara bağışlama imkanları sağlanmaktadır. ” Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında verilen bu destekleri hak edebildesteklenenmesi için yeni girişimcinin ne olursa olsun işletmesini kurmadan ilkin girişimcilik kurslarına dahil olması gerekir. Muş ilimizde de mümkün olduğu sıklıkta düzenlenen girişimcilik eğitimleri ücretsiz bir şekilde verilmektedir. 18 yaş üstü daha ilkin bu eğitimleri almamış olan tüm Muş ‘lular için başlatılacak olan eğitimleri tarihleri en güncel ve doğru bir halde https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=49 buradaki sayfada paylaşılmaktadır. Sayfada oldukça fazla talebin olmadığı zamanlarda boş bir sıralama görebilirsiniz. Lütfen, sabırlı olun.! En kısa sürede Muş ilinde girişimcilik kursları tekrardan planlanarak başlatılacaktır.

Muş girişimcilik eğitimlerine iyi mi müracaat yapabilirsiniz ?

Kursların başlama tarihlerinde eğer mevcut eğitim zamanı gözüküyorsa o tarihin üstüne tıkladığınız zaman eğitimi düzenleyen kurum isminde derslere girecek olan öğretim görevlisinin bilgilerine kadar bakılırsa bilirsiniz. İsterseniz oradaki eğitim adresine direkt başvuruda buluna bilirsiniz. Doğal olarak ” AÇIKLAMA ” hanesinde başvurular e-devlet üstünden yapılacak ibaresini görmezseniz. Eğer o şekilde bir ibare görürseniz de direk e-devlet üstünden müracaat da buluna bilirsiniz. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan direk https://bit.ly/2Tg7502 bu sayfaya giriş yaprak ardında da  adı altında yer edinen menüye girerek müracaat formunu doldurmanız kafi olacaktır.KOSGEB Muş müdürlük yazışma detayları

KOBİ’ lere destek yeni iş yeri açacaklara rehber olmak suretiyle Muş ilimizde yer edinen KOSGEB Müdürlük adres yazışma detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Saray mahallesi özgürlük caddesi numara 312 posta kodu 49200 – MUŞ

  • Telefon: 0-436-212-94-14
  • Faks: 0-436-212-09-57
  • E-posta: Mus@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer edinen Muş ili ve ilçelerinde ikametgah eden vatandaşlar için hizmet veren Müdürlük hizmet binasına mesai saatleri içinde başvurularını yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>