KOSGEB Ordu

Karedeniz bölgemizde kim bilir en oldukca esnaf çıkaran illerimizden biride Ordu ilimizdir. Yeni girişimcilerin sıklık ile mükemmel iş fikirleri ile KOSGEB şubelerine başvurduğu bu ilimizde 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri son sürat verilmeye belli adreslerde devam etmektedir. Yalnız il merkezinde bu kursların verilmesi ile yetinmeyen birim Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye ilçelerinde de İŞKUR ve bir oldukca meslek odası ile mahalli belediyelerin katkıları ile düzenlemektedir. Fatsa genç iş adamları derneği toplantı salonu dahi bu eğitimlere ev sahipliği yapmaktadır. Tüm kurum ve kuruluşlar ile Ordu’da başlamış olacak olan bu kursların tarihleri peki ne vakit ? iyi mi doğru tarihleri öğrene bilirsiniz ?

KOSGEB Ordu 4 günlük kursları devam etmektedir

Ordu da esnaf olmak için devletten destek almak isteyen yeni girişimciler için 4 günlük olarak düzenlenen girişimcilik kursları her ilçede belli tarih aralıklarında devam etmektedir. Daha ilkin bu kursları almamış ve 18 yaşından büyük olan girişimciler için başlatılan eğitimlerin ne vakit ve hangi adreste verileceği https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=52 bu listede detaylı bir halde yer almıştır. Oluşturulan sayfada genellik ile 2 ay içinde yapılması planlanan eğitimlerin tarihleri, adresleri gözükmektedir. Eğer il sınırları içinde bu eğitimlere girmeyi istiyorsanız kesinlikle bu sayfayı sıklık ile takip etmenizi tavsiye ederim. Bundan dolayı devamlı olarak yeni eğitim planlamaları listeye eklene bilmektedir. Listede mevcud eğitimlere müracaat da bulunmak için tarihler deki eğitim adreslerine müracaat yapa bileceğiniz şeklinde arzu etmeniz durumunda İnternet üstünden de ön kaydınızı oluştura bilirsiniz. İnternet üstünden kurs başvurusu yalnız e-devlet üstünden kabul edilmektedir. Dolayısı ile e-devlet şifrenizin olması şarttır. Şifresi olan Ordu’lu girişimciler ön kayıtlarını şu şekilde doğru olarak oluştura bilmektedirler.

Ordu KOSGEB kurslarına e-devlet ile müracaat iyi mi yapılır ?

e-Devlet üstünden de girişimcilik eğitimi ön başvurusu kabul eden birim bu işlem için oluşturmuş olduğu sayfa da öteki destek programlarına da yer vermektedir. Dolayı ile https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese girdiğiniz zaman sizin eğitim başvurusu için ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsüne yönlenmeniz gerekir. Bahsi geçen menüye girdiğiniz zaman, eğer daha evvelde e-devlet yazışma bilgilerinizi de güncelledi iseniz karşınıza direkt kurs müracaat formu belirecektir. Çıkan müracaat formunu doğru ve eksiksiz bir halde doldurmanız halinde ön başvurusuz ilgili kurum tarafınca kabul edilecektir.KOSGEB Ordu Merkez Müdürlük adres detayları nedir ?

Ordu ilimizdeki Merkez Müdürlüğü ile vatandaşlara hizmet veren KOSGEB yazışma detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Karşıyaka mahallesi Mustafa Kemal Atatürk bulvarı numara 498 – ORDU

  • Tel: 0-452-233-04-86
  • Faks: 0452-233-28-58
  • E-mail: Ordu@kosgeb.gov.tr

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>