KOSGEB Osmaniye

Devlet destekleri ile artık Osmaniye de iş yeri açmak oldukca daha kolay bir hal aldı. Yeni girişimcilere sağlanan bağışlama teşviki yardımıyla artık her Osmaniyeli iş fikrini kolaylık ile hayata geçire bilecek. Bu hayalin gerçeğe dönebilmesi için ilk olarak katılmaları ihtiyaç duyulan Girişimcilik Kursları Kadir ‘li dahil bir oldukca ilçelerinde dahi ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Osmaniye ve sınırlarında düzenlenecek tüm eğitim tarihlerini güncel bir halde genç girişimciler için paylaştık. Ek olarak İnternet üstünden müracaatta bulunacak olanlar için de müracaat formunun bağlantısını da gene sizler için yer verdik.

Osmaniye KOSGEB girişimcilik eğitim başlama zamanı ne vakit ?

Osmaniye ilimizde ve ilçelerinde KOSGEB tarafınca organize edilen girişimcilik eğitimlerine İŞKUR, Halk Eğitim Merkezlerinin yanı sıra DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI (DOĞAKA) da destek sağlamaktadır. Bir oldukca ilimizde ve bölgemizde mevcut olmayan kalkınma ajanslarının bu dev avantajını Osmaniyeli yeni girişimciler fazlası ile yaşamaktadır. Her ne kadarda ilimizde bir tane KOSGEB Müdürlüğü yer alsa da bir oldukca kamu kurum ile kalkınma ajanslarının destekleri yardımıyla Osmaniye de ne KOBİ’ler ne de yeni esnaf olmaya aday genç girişimciler mağduriyet kesinlik ile yaşamamaktadırlar. Osmaniye de tüm bu kurumlar dahil olmak suretiyle bulunduğunuz ay ve bir sonraki aylar için planlanmış olan girişimcilik kurslarının başlama tarihleri ===> https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=80 burada yer verilmiştir. Bağlantı sonrasında oluşturulan sayfada tüm Osmaniye ve sınırları dahilindeki ilçelerinde düzenlenmesi planlanan kursların adreslerini nazaran bilirsiniz. Ek olarak müracaat yapmak içinde ilgili adrese şahsen giderek ön müracaat formunuzu doldura bilirsiniz. Fakat! artık günümüzde arzu eden girişimciler için müracaat formlarına erişim de artık oldukça kolaylaşarak e-devlet üstünden sağlanmaya başlanmıştır.

e-Devlet üstünden Osmaniye girişimcilik eğitimlerine iyi mi başvura bilirsiniz ?

Eğitim takvimde yer edinen birime şahsen olarak gitmek istemeyenler İnternet üstünden de Osmaniye kursları için ön başvurularını yapabilmektedirler. Bir tek e-devlet üstünden bu ön başvuruların yapılacağı kurslara müracaat işlemine başlamadan ilkin kesinlikle yeni girişimcinin daha ilkin e-devlet sistemine girerek kontakt bilgilerini denetim edip güncellemesi gerekmektedir. Aksi taktirde müracaat işlemleri sıhhatli bir halde başlamayacaktır. e-devlet şifresi olan ve kontakt bilgilerini güncelleyen yeni girişimci https://bit.ly/2Tg7502 giriş yaparak ilgili menüden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsünden Osmaniye için girişimcilik müracaat formuna erişim sağlaya bilmektedir. Girişimci ön müracaat formunu eksiksiz ve doğru bir halde doldurduktan sonrasında eğer yoğun bir müracaat olmaması durumunda eğitimlere direkt alınır, 25 kişinin üstünde bir talep bulunması durumunda ise kesinlikle sözlü ve yazılı sınava dahil edilir.Osmaniye Birimleri Adres, Telefon İletişim Detayları

Nüfus ve müracaat yoğunluğuna nazaran KOSGEB illerde Müdürlük ilçelerde ise temsilcilikleri ile hizmet vermektedir. KOSGEB Osmaniye ilimiz için bir tane Müdürlük ile halka hizmet vermektedir. Hizmet binasının açık adresi aşağıdaki gibidir.

Adres: Adnan menderes mahallesi 2 K.S.S. KOSGEB hizmet binası OSMANİYE

  • Tel: 0-328-826-10-51
  • Faks: 0-328-826-10-54
  • E-mail: Osmaniye@Kosgeb.gov.tr

Osmaniyeli girişimci hemşehrilerim için destek programına giden yoldaki süreci özetleyen bir de kılavuzu paylaşmak isterim. Ne olursa olsun işinize lazım olacaktır. https://www.finansdestegi.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>