KOSGEB Rize

Halkın çoğunluğu daha fazlaca çiftçilik ile uğraşmış olsa da daha fazlaca yerleşim kesimlerinde yeni girişimciler {hiç de} yabana atılmayacak kadar çoktur. Bu niçin ile KOSGEB Rize ilinde öteki tüm ülkemize ilişkin şehirlerinde olduğu girişimcilik eğitimleri bu ilimizde hatta ilçelerin de dahi belli tarih aralıklarında düzenlemektedir. Kendine ilişkin iş yerim olsun diyen girişimcilerin bunun için devletten bağışlama almak istiyorsanız kesinlik ile işletmenizi etkin duruma almadan adreslerini ve müracaat tarihlerini sizler ile paylaştığımız bu kurslara kayıt olunuz.

KOSGEB Rize girişimcilik eğitimleri ne başlıyor ?

Girişimcilik eğitimine şehrin coğrafi yapısından dolayı fazlaca fazla talep olmasa  da KOSGEB belli aralıklar ile bu eğitimlerini Rize ilimizde ve ilçelerinde düzenlemektedir. Eğitimleri bir fazlaca KOSGEB ile ortaklaşa iş icra eden devlet kurumları verebilmektedir. Bu kurumların içinde en fazla eğitim düzenleyeni ise İŞKUR gelmektedir. Eğitimleri düzenleyen kurumların genelinde geçerli olan koşul,

  1. 18 yaşından gün almış olmanız.
  2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız
  3. Yasa dışı kabahat örgütü ile bir bağlantınızın olmaması
  4. Daha ilkin bu eğitimleri almamış olmanız

aranmaktadır. Sadece İŞKUR bu şartlara ilaveten bazı zamanlarda;

  1. Eğitimleri yalnız işi olmayan ve İŞKUR kaydı olanlara,
  2. Eğitimler yalnız engelli vatandaşlara
  3. Kurslar yalnız hanım girişimcilere

verilecektir diye, ibarelerde buluna bilirler. Bu ibareleri İŞ KUR dahil olmak suretiyle Rize ilinde tüm girişimcilik eğitimi veren kurumların adres ve kurs başlama tarihlerinin de yer almış olduğu https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=53 adresinde ” AÇIKLAMA ” kısımında gore bilirsiniz.

Rize girişimcilik eğitimlerine iyi mi müracaat yapa bilirsiniz?

Rize yada ilçelerindeki girişimcilik eğitimlerine kursların başlama tarihlerinin yer almış olduğu sayfadaki ilgili adreslerin yanı sıra e-Devlet üstünden de müracaat da buluna bilirsiniz. Eğer müracaat meydana getirecek şahsa ilişkin bir e-Devlet şifresi mevcut ise https://bit.ly/2Tg7502 adresine giriş yaptığınız da karşınıza çıkan menüden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” kısmına giriniz. Sonrasında karşımıza direk eğitim müracaat formu çıkacaktır. Bu formu doğru ve eksiksiz bir halde doldurunuz. Son olarak gönder dediğiniz de işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sizler ile bırakmış olduğunuz yazışma bilgileriniz üstünden en kısa sürede bağlantı kurularak lüzumlu bilgilendirme yapılacaktır.Rize KOSGEB birim adres, telefon yazışma detayları

Ülke genelinde her il de kimi zaman yoğun talebin olması durumda ilçelerinde dahi hizmet veren KOSGEB Rizeli KOBİ ve girişimciler için kurmuş olduğu Müdürlük ile parasız devlet imkanlarını sağlamaktadır. Bu amaç ile aşağıda yer edinen Rize Müdürlük adreslerine mesai saatleri içinde başvurarak devlet hibeleri hakkında detaylı data alabilir başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Rize Müdürlük adres:

Rize Tecim Borsası Binası İslam Paşa Mahallesi Menderes Bulvarı Numara / 522 Kat / 1

Rize Müdürlük telefon / Faks numaraları

Tel: 0-464-217-00-91 – Faks: 0-464-217-00-74

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>