KOSGEB Sakarya

Sakarya ilimizde KOSGEB Erenler ilçesinde bulunan tek Müdürlüğü ile hem yeni girişimcilere hem de KOBİ & Esnafımıza senelerdir hizmet vermektedir. İŞKUR, TSO ( Tecim Odaları ) mahalli belediyeler ile Halk Eğitim Merkezlerinin destekleri ile hiçbir yeni girişimciyi mağdur etmeden tek bir Müdürlük olmasına karşın senelerdir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlemektedir. Sakarya ve çevre ilçelerinde KOSGEB kurslarını bu devlet kurum ile devamlı olarak düzenleyen kurum eğitim tarihlerini ve adreslerini yalnız tek bir adres üstünden katılımcıları ile paylaşmaktadır.

KOSGEB Sakarya girişimcilik eğitimleri ne süre başlıyor ?

Sakarya ilimizde öteki nüfusu aynı olmasına karşın illerimize gore oldukça daha çok bir halde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmektedir. Özellik ile İŞKUR tarafınca düzenlenen bu eğitimlere eğitmen olarak çoğunluk ile İHSAN SERDAR DEMİRBİLEK gelmektedir. İşletme derslerinin çoğunluk ile verildiği Sakarya girişimcilik kurslarının en güncel ve doğru başlangıç tarihleri yalnız bu https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=54 adres te gözükmektedir. Sakarya ve çevre ilçelerindeki tüm girişimcilik kurslarının adreslerini sizlerde bu adrese girerek istediğiniz zaman öğrene bilirsiniz.

Sakarya KOSGEB girişimcilik eğitimi başvuruları iyi mi yapılır ?

KOSGEB Sakarya

KOSGEB Sakarya

Sakarya’da İŞKUR girişimcilik eğitimlerine katılabilmeniz için mutlak suret ile İŞKUR kaydınızın olması dolayısı ile işi olmayan olmanız gerekir. Fakat mahalli belediyeler yada TSO benzer biçimde meslek odalarının düzenlemiş olduğu girişimcilik eğitimleri için bu koşul aranamaz. Tüm Sakarya ilindeki girişimcilik eğitimleri iki şekilde müracaat kabul etmektedir. Bunlardan bir tanesi ilgili sayfada yer edinen kuruma şahsen olarak başvurunun yapılması, bir diğeri de e-devlet üstünden müracaatlardır. E-devlet üstünden başvuruda bulunacak olan yeni girişimcilerin;

  1. Kendilerine ilişkin bir e-devlet şifresinin olması
  2. E-devlet sistemine girerek yazışma bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

Özellik ile yazışma bilgilerinin içinde yer edinen e-posta adresinin girilmesi oldukça önemlidir. Bilgilerini güncelleyen yeni girişimci https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adrese giriş yaparak sayfada yer edinen TÜM HİZMETLERİ göster butonundan YENİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ menüsüne girip müracaat formunu doğru bir halde doldurması yeterlidir.Sakaryalı yeni girişimcilerin KOSGEB  destek programları içinde yer edinen ” Girişimcilik Destek Programı ” başvurusu için alacakları yol haritasını bu kılavuz ile anlattık. Lütfen sizler ile paylaştığımız bu kılavuzu eğitim başvursun da bulunmadan ilkin dikkatlice okuyun.

KOSGEB Sakarya müdürlüğü

KOSGEB il yada ilçenin nüfus durumuna gore Müdürlük yada temsilcilikler kurmaktadır. KOSGEB Sakarya ‘da kosgeb destekleri ile iş yeri açmak yada büyütmek isteyenler için bir Müdürlük ile hizmet vermektedir. KOSGEB Sakarya Müdürlüğümüzün telefon, adres yazışma detayları aşağıdaki gibidir.

Adres: Yeni Mahalle Hoca Ahmet Yasevi Caddesi Numara: 23 Toptancılar Çarşısı ERENLER / SAKARYA

Telefon: 0-264-276-86-66 Faks: 0-264-276-86-66 E-mail: Sakarya@kosgeb.gov.tr

 

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>