KOSGEB Samsun

Karedeniz bölgesinin naçizane illerinden olan Samsun KOSGEB için de bir fazlaca kıymetli bir ilimizdir. Bu nedendendir ki 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra şeklinde ilçeleri dahil olmak suretiyle tüm il sınırları içinde devamlı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ↵ başlatarak bu güzel şehre yeni esnaflar kazandırmaya iş yapmaktadır. Samsunlu genç yeni girişimcilerin kuracakları iş yeri için bağışlama almaları amacı ile Samsun Ticaret Sanayi Odası ile İŞKUR ile de iş birliğinde bulunan KOSGEB mahalli belediyelerin de katkıları ile her ay birden fazla yeni kursların altına imza atmaktadır. Yörede tüm kurumlar tarafınca düzenlenen yada ileri ki tarihler de düzenlenmesi planlanan bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri ile gereksinim duyulan formları ile tek bir yerde sizler için topladık.

KOSGEB Samsun Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ne süre başlıyor ?

Samsunda çeşitli kurumlar tarafınca girişimcilik eğitimleri düzenlenmektedir. Bu kurumların içinde SAMSUN ENGELLİLER FEDERASYONU dahi yer verilmiştir. Eğitimlere genel anlamda 18 yaşını doldurmuş olan tüm girişimciler eğer yasa dışı kabahat örgütüne üye olmayıp daha ilkin girişimcilik eğitimi almadılar ise tahsilli olmaları durumunda başvuruda bu kurumlara yapabilirler. Sadece, bazı kurumlar belli tarihler de düzenleyeceği eğitimler de değişik şartlar aramaktadır. Bu şartlar;

  • Yalnız İŞKUR kaydı olan işi olmayan girişimciler yada
  • Yalnız kadın girişimciler

şeklinde. Onun için lütfen eğitim başvurusunu yapmadan ilkin! Samsun ilinde 2 aylık eğitim başlama takvimine https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=55 buradan eriştiğiniz zaman, kursu düzenleyen kurumun AÇIKLAMA kısmını dikkatlice okuyalım. Ek olarak izahat hanesinde eğitim başvuruları için kurumumuza şeklinde yada başvurular bir tek e-devlet üstünden yapılacak diye uyarı mesajları da bakılırsa bilirsiniz. Eğer, başvurular kurumumuza ibaresi yoksa kesinlikle ön müracaat formunu e-devlet üstünden şu şekilde yapmanız gerekir.

e-Devlet üstünden Samsun girişimcilik kurs başvurusunun yapılması

Kurum bir oldukça müracaat formunu e-devlet üstüne taşımıştır. Samsunda yapılacak olan müracaat formları da artık e-devlet üstünden kabul edilmektedir. İlçeleri dahil olmak suretiyle, tüm Samsun girişimcilik eğitimine İnternet üstünden müracaat yapmak isteyen girişimcilerin bir e-devlet şifresi olması gerekir. Ek olarak girişimci kurs başvurusunu İnternet üstünden hayata geçirmeye başlamadan ilkin kesinlikle e-devlet girişini yaparak ” İLETİŞİM BİLGİLERİ ” alanından mevcut bilgilerini doğru ve eksiksiz bir halde girmesi gerekmektedir. Bu işlemleri yerine getiren Samsunlu girişimcimiz direkt İnternet üstünde müracaat işlemini https://bit.ly/2Tg7502 adresini kullanarak sağlayabilir. Sayfada sizlere KOSGEB’in tüm destek programları karşılayacaktır. Bu programlar içinde  ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” sekmesini tıklayarak müracaat formuna direkt erişebilirsiniz.

Eğitimler sonrasında iş yerini kuran girişimcimizin bağışlama almaya giden yolda önüne çıkacak olan adımlar buradaki kılavuz da yer verilmiştir.



KOSGEB Samsun Merkez Müdürlüğü Adres Detayları

Samsun ilinde tek bir Müdürlük ile hem KOBİ hemde yeni girişimcilere hizmet ağı kuran KOSGEB Merkez şubesinin adres detayları şu şekildedir.

Adres: Organize endüstri böl. Sos. Tesisler KUTLUKENT

  • Tel: 0-362-266-97-14
  • Faks: 0-362-266-97-13
  • E-posta: samsun@kosgeb.gov.tr

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>