KOSGEB Sinop

KOSGEB Sinop’ta 2 birimi ile hem KOBİ hem de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alacak yeni girişimcilere destek vermektedir. İŞKUR ve bir fazlaca iş ortakları ile beraber düzenlemiş olduğu girişimcilik kurslarını Sinoplulara ücretsiz bir şekilde senenin her aynında belli tarihler de vermektedir. Sizlerde kuracağınız iş yeri için eğer devletimizden bağışlama almak istiyorsanız kesinlikle bu kurumlardan herhangi birinin düzenleyeceği girişimcilik kurslarına katılmanız gerekmektesiniz. Kursların Sinop ilimizde başlangıç tarihiler ile İnternet üstünden müracaat da bulunacaklar için müracaat formuna sitemiz üstünden erişim sağlaya bilirsiniz.

KOSGEB Sinop girişimcilik kursları ne vakit başlıyor?

Sinop ilimizde ve ilçelerin de öğrenci gore kimi zaman ayda 5 eğitim düzenlenirken kimi zaman ise bir tek 1 girişimcilik kursu ile yeni girişimcilere işletme mevzularına içeren eğitimler verilmektedir. KOSGEB iş planı projesinin iyi mi hazırlanacağının da anlatıldığı eğitimler ücretsiz bir şekilde Sinoplu genç girişimcilere verilmektedir. İŞKUR ve TSO dahil bir fazlaca resmi kurum aracılığı ile verilen eğitimlere 18 yaşından büyük hepimiz rahatlık ile katıla bilmektedirler. Sadece İŞKUR tarafınca düzenlenen girişimcilik eğitimlerinde bir tek işi olmayan olup İŞKUR kaydında isminizin olması gerekmektedir. Onun haricinde Sinop’ta düzenlenen tüm KOSGEB kurslarına başvuruşunuzu yapa bilirsiniz. Sinop ta düzenlenecek olan girişimcilik kurslarının başlangıç tarihlerini en doğru şekilde bir tek bu https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=57 adres üstünden oluşturulan sayfadan öğrenebilirsiniz.

Sinop girişimcilik eğitimlerine iyi mi müracaat yapabilirsiniz. ?

Sinop ilindeki düzenlenecek eğitimleri hangi kurum meydana getirecek olur ise olsun iki şekilde başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz. Bunlardan bir tanesi eğitim tarihlerinin olduğu sayfadan kursu verecek olan kurumun adresine direkt şahsen olarak nüfus cüzdanınız ile müracaat yaparak. Bir diğeri de İnternet üstünden direkt müracaat formunu doldurarak yapılmasıdır. Her ikisinde de meydana getirilen ilk başvurular ön müracaat olarak kabul edilmekte olup özellik ile yoğun talebin olması halinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları yeni girişimcilere sorulmaktadır. Meydana getirilen mülakat sonrasında en başarı göstermiş olan 25 girişimci eğitimlere kabul edilip, işletme konularının ağırlıkta olduğu kurslar verilmektedir.İnternet üstünden e- devlet kanalları ile girişimcilik eğitimi başvurusunda bulunacak olanlar müracaat formunu doldurmadan ilkin yazışma bilgilerini sisteme doğru ve eksiksiz bir halde girmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde girişimcilik eğitimi müracaat formuna erişim esnasında sıkıntılar yaşaya bilmektedirler.

Sinop Müdürlük yazışma detayları

Adres: Cami kebir mahallesi Sakarya caddesi numara 59 kat 2 SİNOP

Tel: 0-368-261-57-67 Faks: 0-368-261-57-79  E-mail:  Sinop@kosgeb.gov.tr

Sinop Temsilcilik İletişim Detayları

Adres: Mustafa Kemal Atatürk caddesi öz akman inşaat hanı kat 4 SİNOP

Tel: 0-368-260-42-20 Faks: 0-368-261-44-20 E-mail: Sinopsinod@kosgeb.gov.tr

Sitemizde KOSGEB destekleri hakkında detaylı tüm bilgiler yer verilmiştir. Buna karşın isterseniz yukarıda yer edinen Sinop yazışma adresleri ve telefonları ile irtibata geçerek lüzumlu detayları mesai saatleri içinde hiçbir ücret ödemen alabilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>