KOSGEB Tokat

Tokat’da yada Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye şeklinde ilçelerin de iş yeri kuracaksanız bunu KOSGEB ile yapmamak sizin için fazlaca büyük bir yitik olur. Sizlerde bu büyük kaybı yaşamamak için ilk olarak girişimcilik sertifikası almanız gerekir. Bu sertifikanın alına bilmesi içinde Tokat ili yada Türkiye sınırlarında düzenlenen herhangi bir girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Katılmanızın koşul olan bu eğitimleri her kim ( İŞKUR, TSO, Belediyeler, Halk Eğitim Merkezleri ) verecek olursa ise olsun müracaat adresleri bir tek tek bir sayfadan doğru bir halde duyurulmaktadır. İşte o sayfanın ve Tokattaki KOSGEB birimlerinin adres detayları ile tüm kurs başlama tarihleri.

KOSGEB Tokat girişimcilik kursları ne hangi tarihler de verilmektedir. ?

Tokat ilimizde öteki bir fazlaca ile gore fazlaca daha çok sayıda KOSGEB birimi konuşlanmıştır. Tokat Merkez Müdürlüğünün yanı sıra Zile, Erbaa ve Niksar’da kuruma ilişkin birimler KOBİ ve yeni esnaf olmaya aday girişimciler için vazife yapmaktadır. Tüm bu 4 birimine karşın KOSGEB Tokat ilimizde TSO ve Halk Eğitim Merkez Müdürlükleri ile bir fazlaca mahalli belediyeler ile de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini devlet destekleri ile iş yeri açmak isteyen yeni girişimciler için vermektedir. Tokat ilimizin ve sınırlarındaki ilçelerinin de tüm bu ve daha başka resmi kurumlar tarafınca düzenlenen yada önümüzdeki bir kaç ay içinde düzenlenmesi planlanan girişimcilik kurslarının başlama tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=60 buradaki adreste duyurulmaktadır.

Tokat girişimcilik kurs başvuruları iyi mi yapılır ?

Tokat yada ilçelerinde yada Türkiye’de herhangi bir ilde girişimcilik kursu başvurusunda bulunmak istiyorsanız bunu en kolay yoldan e-devlet üstünden sağlaya bilirsiniz. Fakat arzu eden ve eğitim tarihlerinin üstünde yer edinen AÇIKLAMA hanesinde kurs başvuruları için birime yönlendirme yapılıyorsa müracaatlarınızı direkt o adreslere de yapabilmektesiniz. Müracaat yapma yöntemi olarak e-devlet uygulamasını yeğleyen kursiyer adaylarımızın ne olursa olsun kendilerine ilişkin bir e-devlet şifresi kontakt detayları güncellenmiş bir halde olması gerekir. Şifresi olan yeni girişimciler ise direkt Tokat girişimcilik müracaat formlarına İnternet üstünden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girerek erişebilirler. Oluşturulan sayfada Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsüne girerek karşınıza çıkan müracaat formunu doldurmanız kafi olacaktır.Özellik ile hatırlatmam gerekirse her iki şekilde kurslar için meydana getirilen tüm başvurular ön müracaat olarak kabul görülür. Eğer kurum tarafınca belirtilen sayı ( bu genel anlamda minimum 25 en fazla 30 ) dahilinden fazla bir talep olursa ne olursa olsun ilk 25 kursiyeri belirlemek amacı ile kontrol yada sözlü mülakatlar düzenlenmektedir.

KOSGEB Tokat birimleri

Tokat ilimizde Müdürlük Zile kazasından temsilcilik ile devlet desteklerini yurttaşlarımıza ileten KOSGEB adresleri ve telefon kontakt detayları aşağıdaki gibidir.

Tokat Merkez Müdürlük adres detayları

Adres: 26 haziran Mustafa Kemal Atatürk kültür sarayı C blok kat: 1 – MERKEZ / TOKAT

  • Tel: 0-356-228-01-02
  • Faks: 0-356-229-03-04
  • e-mail: Tokat@kosgeb.gov.tr

Zile temsilcilik adres detayları

Adres: İstasyon caddesi numara 42 – Zile

  • Tel: 0-356-317-10-86
  • Faks: 0-356-317-11-78

Erbaa tecim endüstri odası temsilciliği

Adres: İsmet Paşa Mahallesi, Hükumet Caddesi Numara: 180 60500 ERBA

  • Tel:0-356-715-13-60
  • Tele Faks: 0-356-715-61-57

Niksar TSO temsilciliği kontakt detayları

Cepnibey Mahallesi, Eski Toptancı Sebze Hali Kümesi, Numara: 28 NİKSAR

  • Telefon: 0-356-527-11-04
  • Faks Numarası: 0-356-528-3151

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>