KOSGEB Trabzon

Karadeniz bölgemizin en kalabalık illerinden kabul edilen Trabzon ilimizden bir oldukça faklı iş fikirleri gün yüzüne çıkmaktadır. Bu değişik ve ülke ekonomisine can katacak iş fikirlerini destekleyen KOSGEB Trabzon merkez haricinde Akçaabat ve Ortahisar da belediye ilişkin oldukça amaçlı eğitim salonunda devamlı olarak girişimcilik eğitim kursları düzenlemektedir. İŞ-KUR’unda katkıları ile de programlanan bu eğitimlerin müracaat tarihleri ile başlama adreslerini kurumun Merkez müdürlüğünün yazışma detayları ile verdik.

Trabzon – Ortahisar girişimcilik kurslarının başlama tarihleri

KOSGEB yalnız il merkezlerin de girişimcilik eğitimleri düzenlemek ile kalmayıp, ile ilişkin nüfus bakımından kalabalık ilçelerinde de girişimcilik kursları düzenlemektedir. Ortahisar ile Akçaabat da Trabzon ilimizin nüfus bakımından en kalabalık ilçelerinden olduğundan organik olarak bu kurslar belli tarihler de buralarda Belediye ve çeşitli kurumlarca düzenlenmektedir. Trabzon merkez bu eğer var ise adını saymadığımız öteki ilçelerinde düzenlenmesi planlanan girişimcilik eğitimlerinin başlama tarihlerini https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=61 bu adres üstünden oldukça rahat bir halde görebilirsiniz. Ek olarak oluşturulan sayfada Trabzon girişimcilik kurslarını görmek ile kalmayıp eğitimi hangi kurum hangi adreste vereceğini de kolayca görmüş olmuş olursunuz. Arzu etmeniz durumunda ise eğitimi veren bu kuruma direkt kayıt için başvuruda da buluna bilirsiniz.

e-Devlet üstünden de Trabzon girişimcilik kurslarına müracaat yapabilirsiniz!

Bir işletmenin kurulum aşamasındaki giderlerinin bağışlama olarak devletten alınmasının tek yolu asla şüphesiz ki KOSGEB üstünden geçmektedir. Bağışlama krediye giden bu yolda ise iş yeri açacak olan iş fikrine haiz girişimcinin de ilk olarak yapması ihtiyaç duyulan ise ” UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ” başvurusunu yaparak, girişimcilik sertifikası sahibi olmasıdır. 4 günlük eğitim sonrasında almaya gerçek sahibi olacağı girişimcilik sertifikasını ala bilmek içinde ister eğitimi düzenleyen kuruma direkt (Izahat kısmında başvurular yalnız e-Devlet üstünden denilmediği sürece) isterse de e-Devlet üstünden müracaat kaydı oluşturması gerekir. Müracaat kaydının oluşturulması için e-devlet girişi yapıldıktan sonrasında https://bit.ly/2Tg7502 bu adrese girişimcinin girmesi ve ardında ise tüm hizmetler den  menüsüne girmesi gerekir. İlgili menüye giriş yaptıktan sonrasında ise kursların müracaat formuna ulaşmış olur.KOSGEB Trabzon müdürlük adres, telefon yazışma detayları

Bildiğimiz şeklinde KOSGEB yalnız yeni girişimcilere destek sağlamak amacı ile kurulmamıştır. KOBİ ve esnaflar içinde bir oldukça destek programları sağlamaktadır. Tüm birim tarafınca bu kesimdeki vatandaşlara sağlanan destek programları hakkında en doğru bilgiyi yalnız aşağıda yer edinen Trabzon merkez müdürlüğü adreslerinden öğrene bilirsiniz.

Adres: Endüstri Mahallesi Yaren Soka Numara: 4 Kat: 4 – TRABZON

  • Tel: 0-462-321-35-75
  • Faks: 0-462-321-38-76
  • E-mail: Trabzon@kosgeb.gov.tr

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>